Slovnaft Cup: Megašláger z dvoch uhlov pohľadu

29.09.2017 / Martin Ferianec
Slovan a Myjava šli znova na doraz. (photo: SITA/Martin Mednansky)

Slovan a Myjava šli znova na doraz. / (photo: SITA/Martin Mednansky)

Futbal je len jeden, začína sa od nula nula, no stála ho hrajú dvaja. Logicky preto na každý zápas môžu vzniknúť minimálne dva uhly pohľadu. Megašláger štvrtého kola Slovnaft Cupu Myjava - Slovan (0:1) nebol výnimkou.

Pohľad (ne)známeho fanúšika Slovana

Najslávnejší slovenský klub Slovan Bratislava sa predstavil na Myjave. Belasí profesionálnu trojfázovú prípravu, niekoľkokrát týždenne s obľubou monitorovanú na spravodajskej televízi, pretavili do absolútnej dominancie. Loptu takmer nepúšťali z kopačiek, prihrávka striedala pätičku a domáci len s kusom šťastia a reflektormi, nastavenými tak aby svietili hráčom z hlavného mesta priamo do očí, odolávali.

Prvá sporná situácia nastala v 16-tke belasých, rozhodca ale situáciu zvládol a Copko môže byť rád, že nevidel kartu za filmovanie. Najkrajší moment zápasu, ktorý si budeme púšťať v zostrihoch do najbližšieho gólu Slovanu, ale možno aj počas reprezentačnej prestávky, prišiel pred koncom polčasu. Absolútne preťažená obrana domácich zabudla na Oršulu, ktorý si nádherne našiel miesto. Pozrel sa na rozostavenie obrancov jedného si vybral, a lišiacky mu namieril do nohy aby sa lopta odrazila do brány!

Druhý polčas vyspelí hostia už hrali len čo potrebovali, vytvorili si množstvo štandardiek, len vinou štvrtoligového trávnika zostali nepremenené. Ešte viac ako trávnik hnevala atmosféra. Slovanisti boli okrikovaný oplzlými vulgarizmami, za čo sa hanbili. Diváci si vôbec nevážia, čo náš najslávnejší klub a jeho hráči ako Sekulič, Rundič, Savičevič, Chouchoumis, De Kamps, či Damnjanovič pre slovenský futbal urobili.

Slovan by vonku nemal hrávať vôbec. Postup je však jednoznačný a zaslúžený, belasí potvrdili svoju dominanciu v slovenskom futbale.

Pohľad neznámeho fanúšika Myjavy

Och bože, zasa prišli tí... no že vraj futbalisti. Privítalo ich až nevhodne vľúdne prostredie, aké si súčasný Slovan nezaslúži. Žiadne bučanie pri čítaní ich súpisky, žiadne odkazy smerom k hoteliérovi Ivanovi K. Na úvod mierne sklamanie.

Začal sa však futbal. Hneď v úvode nám Vittek svojou rýchlosťou zranil Obrancu Tomana. Môžeme byť ale hrdí, že osobný súboj Robo vs Robo vyhral náš stopér Horeš, ktorý podal asi životný výkon. Aj preto sme hostí do váženejšieho zakončenia nepustili. Začali sme sa osmeľovať, získavať lopty a nakopávaním sa dostávať na súperovu polovicu. Po jednom z nich sa dostal k lopte Copko a pretlačil sa do pokutového územia pred obrancu. Bol pred hráčom, bol kontakt a skončil na zemi. Penalta? Pískala by sa, len Copkov dres by musel byť viac belasý.

Obrana držala pevne, až prišla nešťastná situácia. Pred našou bránou zostal osamotený Oršula a na pálil všetkou silou. Nešťastným tečom obrancu sme prehrávali 1:0.

Druhý polčas spĺňal ligové kritéria. Slovan hral, čo musel (čiže nič) a Myjava na čo mala. V praxi sa Slovan motal okolo vápna a čakal kým rozhodca pískne, a veruže pískol neraz. Najvážnejšie z množstva priamych kopov ohrozil Myjavu de Kamps. Byť kicker v NFL, má tri body. Na nezmyselné pripiskovanie sa nevydržal pozerať Vittek, sám kýval rozhodcovi nech neblbne a nechá loptu Spartaku keďže on sa jej dotkol posledný.

Záverečný tlak Myjavy sa zúžil do dvoch minút, keď Marček netrafil trilión percentnú šancu a štadión po roku konečne ožil. Nasledovala ďalšia pološanca a koniec.

Najnovšia rozhodcovská moderna hovorí, že za päť striedaní a dve ošetrovania na ihrisku sa pridáva jedna hracia minúta. Hlásateľ hovoril o morálnom víťazstve Myjavy, za ktoré sa však nepostupuje. Súhlasím, srdce a výkon ktoré nechali na ihrisku sa mi páčili. Bezduchosť hostí musela odradiť asi aj posledných jedenásť ľudí, čo zablúdili do sektoru hostí.

Z mnohých výrokov divákov vyberám pána, kričiaceho na trénera hostí, nech už pošle na ihrisko aj nejakého futbalistu.