Pavol Diňa aplauduje svojim.  (photo: Peter Dolobáč)

Pavol Diňa aplauduje svojim. / (photo: Peter Dolobáč)

Zemplínske derby v Slovnaft Cupe prinieslo drámu ako od Alfreda Hitchcocka.

Snina - Michalovce 1:2 pp

Že na zápas príde viac ako 1500 divákov bolo jasné už dopredu. Otázka, či duch Paľa Diňu – legendárneho kanoniera zo Sniny, dokáže pomôcť domácim k postupu, bola otvorená počas celého zápasu.

Ale poďme poporiadku. Dve minúty prvoligista štandardne rozohrával zápas, až v tej tretej prišla strata lopty Kavku pred vlastnou šestnástkou, prihrávka na Vyshnevského strela z vnútra veľkého vápna k ľavej tyči – 1:0 pre Sninu. V prvom polčase domáci pohrozili ešte dvoma, troma brejkami, ktorými si koledovali o zvýšenie vedenia. Michalovčania nehrali zle, ukazovali silu na lopte, proti koncentrovanej defenzíve Sniny však veľa vody nenamútili. Do šatní  sa išlo za stavu 1:0.

Druhý polčas začal favorit z Michaloviec koncentrovanejšie. Asi po ôsmom rohu (od začiatku zápasu) sa na zadnej tyči pred prázdnou bránou ocitli hneď dvaja hosťujúci hráči. Španiel Carrillo sa nenechal núkať a pohodlne skóroval. Vyrovnanie zápasu prospelo, začal sa hrať pre diváka atraktívny futbal. Rozhodca púšťal aj tvrdšie zákroky na ktoré Michalovčania nie sú z Fortunaligy zvyknutí.

Atmosféra hustla tak na ihrisku ako aj v hľadisku.

Najhustejšie to bolo v 70. minúte, keď rozhodca odpískal faul domácich na hranici šestnástky. Chvíľu nebolo jasné, či je to priamy kop, či nebodaj penalta, všetci Sninčania v hľadisku aj na ihrisku však žiaden faul nevideli. V záverečných minútach boli nečisté gólové šance na oboch stranách, najväčšiu mal hosťujúci Regáli. Zápas dospel do penaltovej drámy.

Penalty som si vychutnal v miestnom bufete. Pán konzumujúci klobásu ocenil jej kvalitu slovami: „Aničko dobra kolbasa“, Anička pekne dvojzmyselne reagovala „Taká jak Tvoja“. Miešala sa tu rusínština a zemplínština a najväčší problém bol, kto zaplatí rundu, lebo platiť chcel každý.

Kopať začali Sninčania, Vyshnevskyi 1:0, Žofčák 1:1, Skvašíkovu penaltu brankár Bieszczad vytlačil a keď domáci Pčola (v preklade Včela) mieril nad bránku, michalovskí ultras zapálili žlto-modré dymovnice. Dráma skončila po štvrtej sérii – 4:2 pre Michalovce.

Nielen duch ale aj osobnosť Pavla Diňu prítomného na striedačke domácich vyburcovala Sninčanov k peknému výkonu. Na postup to nestačilo.