Pondelkové Tréneroviny - Pomsta bude sladká. Iba ak by nebola.

16.10.2017 / Richard Hanzlik
Čo vidí El Maestro v diaľke? Žeby historický titul pre Spartak?  (photo: SITA/Martin Mednansky)

Čo vidí El Maestro v diaľke? Žeby historický titul pre Spartak? / (photo: SITA/Martin Mednansky)

Končí sranda. Prvá časť ligy sa prehupla do druhej polovice, ešte si to každý s každým raz rozdá a delíme sa na skupiny. V hre je 33 bodov bez DPH, takže šancu má každý okrem Senice. Kompletné zloženie TOP 6 by si dnes netrúfla povedať ani redakcia počasia v Markíze, v hre je ale podľa mňa osem ašpirantov, pričom na 100 % nebude hore chýbať Trnava, Slovan, Dunajská a Žilina.

Liga si dala dva týždne pauzu, medzitým sme fandili už aj opičkám z Gibraltaru, a teraz sa vraciame na domáce pažite. Kolo bolo milosrdné pre tých, ktorí musia v nedeľu dokončiť Tréneroviny, pretože takmer celé sa to pinklo v sobotu. Najprv Spartak rozložil Michalovce, Dunajská si vybehla po body do Podbrezovej, Slovan otočil proti emancipovanému Prešovu, Trenčín knokautoval Senicu a Ružomberok delil body s ViOnom. Žilina si musela na Nitru počkať do nedele a čakanie sa vyplatilo.

MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava 0:3, 2000 divákov

Anton Šoltis vyhlásil, že už nechce byť ako naivná playmate, ochotná absolvovať pracovné pohovory vždy na tom istom gauči, ktorý snímajú dve kamery. Peknú hru by rád vymenil za body, pretože tie už v Michalovciach mesiac nevideli. Ale prišiel Spartak, ktorý síce cestou na východ musel prekonať dve časové pásma a colnú kontrolu, ale El Maestro mal o týždeň viac na to, aby si postrihal videá o súperovi a urobil zostrihy. Najlepší si nechal pre seba a pred zápasom sa ostrihal.

Ak chceli Michalovce hrať efektívne, už v piatej minúte zistili, že dnes nebude ten deň. Čanturišvili polámal členky Božokovi a Čonka na zadnej tyči prekvapil aj bránkového rozhodcu. Domáci mali potom viac lopty, ale aj Božoka, ktorý naposledy šprintoval na DM ženskom behu a keď sa pri tom zrazil s Kirom, Jirka nemal problém trafiť prázdnu bránku. Do druhého polčasu nastúpili Michalovce s odhodlaním reportéra Denníka N, ale to, čo zahodil Šimčák, tomu sa dodnes aj Janga smeje. Šoltis ho hneď potom vystriedal a chalana už na východe nikdy neuvidia. Spartak si priniesol naozaj silnú obranu a k nej brejky, ktoré boli také rýchle, že môžu chlapci očakávať obálky od dopravných policajtov. Tretí gól pridal Kadlec po tom, ako s Eghom rozobrali obranu domácich lepšie ako Sulík vládu. Potom si trochu zanadávali fanúšikovia na tribúnach, pretože miestami hráči Spartaka vyzerali ako skupina archeológov hľadajúcich pod trávnikom pozostatky parlamentných garáži z obdobia Rímskej ríše.

ZP Šport Podbrezová - DAC Dunajská Streda 0:2, 1014 divákov

Kamkoľvek príde hrať Dunajská Streda, prichádza aj možnosť pre verejnoprávnu televíziu splniť si vysielaním zápasu kvóty programov určených pre národnostné menšiny. Po poslednom zápase boli hráči Valentina Rossiho nahnevaní, ale dlhá pauza ich hnev zmiernila a do Podbrezovej so sebou zobrali aj Tomáša Maleca. Ten bol zatiaľ pre mužstvo prínosný iba vtedy, keď vymenil v kabíne tri neónky a chalani tak nemuseli hľadať rebrík.

Hovorí sa, že kamarát ti prihrávku vráti. Keby Boris Filan prišiel na tento zápas, asi by text jemne pozmenil. Prvý polčas bol nezáživný, viac sa síce snažila Podbrezová, ale za všetko hovorí fakt, že bránku trafila prvýkrát až v 78. minúte. Hostia dlho pôsobili, akoby sa hanbili niečo vymyslieť. Zmenil to až Kalmárov pas na Huka a trest za ofenzívny pacifizmus prišiel z kopačky Ljubičiča.

ŠK Slovan Bratislava - 1. FC Tatran Prešov 3:2, 825 divákov

Prešov vycestoval do hlavného mesta o deň skôr. Chlapci navštívili ZOO a nový kouč Kovalec ich všetkých zobral na ázijskú masáž s happy endingom. Že aby si ho chalani užili aspoň niekde, keď už na ihrisku to nejde. Ivan mladší bol v týždni nakupovať v Miláne, ale do kabíny Slovanu pribudli iba lakovky a sako vykladané mozzarellou. A tak čakal Vukomanovičovcov ťažký zápas, pretože všetko okrem víťazstva by len pobavilo internet. Od zápasu sa čakala návšteva kola, pretože ak by na Pasienky prišiel len každý desiaty Prešovčan žijúci v hlavnom meste, bolo by tam viac ľudí ako na koncerte Depeche Mode.

Ľudia ale tradične neprišli a nevideli, ako sa Slovan trápi. Mal viac z hry, hral viac v ofenzíve, ale jeho chyby hostia v zelenom trestali. Obranná fáza belasých bola horšia ako Jahnátkova angličtina. Najprv to využil Wiezik, v druhom polčase Streňo. Už keď to vyzeralo, že bude happy ending, vložil sa do toho dvakrát Mareš.

AS Trenčín - FK Senica 4:1, 1448 divákov

Obľúbený bežecký míting Dubnická tretra sa presunul do Trenčína. V hlavných úlohách bol štafetový tím Senice, ktorá sa dva týždne pripravovala bez lopty a pod vedením Jozefa Urbana, ktorý na Košickom maratóne celému svetu ukázal pele. Laco Hudec vedel, že jeho mužstvo si zabehá viac ako dobre a bude iba otázkou času, kedy podľahne tlaku Jangových kamarátov. Inak, hovorí sa, že už berú Rangela aj na kávičku odkedy zase začal dávať góly.

Tlak prišiel, hostia sa bránili a obzerali ako ich súper obletuje. Obranu ale držala korega Gizky Oňovej a Záhorákom prialo aj to povestné české štěstíčko. Až do momentu, kedy Ricky Van Haaren vymietol pavučinu a o pár minút na to Janga hlavou poslal loptu za Placha. V druhom polčase sa už lavína nezastavila, radosť si znovu urobil Janga a po ňom dokonca aj Šulek. Ak by Paur v pokutovom území udržal endorfíny na uzde, Šemrinec by sa čistému kontu neubránil.

MFK Ružomberok - ViOn Zlaté Moravce 1:1, 1442 divákov

Ak v tomto kole v nejakom zápase išlo o veľa, bol to práve súboj v Ružomberku, kam zavítal mierumilovný ViOn. Jarábkova partička vonku vyhrala iba jeden zápas a ak by na Liptove nechala všetky tri body, bola by to rovnaká strata, ako keby sa na Pevnosti Boyard stratila redakcia Nového Času. Tesne pred zápasom zaujal Hrnčárov ťah, keďže Macíka rozboleli kríže a do bránky musel ísť 17-ročný Krajčírik. Kováč na druhej strane ihriska bol od neho o tri čierno-biele fotoalbumy starší.

Remíza znamená, že domáci budú lízať šieste miesto a ViOn ich má stále na dostrel. Zápasy, ktoré chcú vyhrať obidve mužstvá, bývajú zväčša dobré. Šance si každý vymenil a ujala sa až Danielova, ktorá na začiatku, v strede a aj na konci vyzerala ako nepodarený center, ktorý nakoniec Jana Hospodárová uvedie ako frajera na záver. Ale dovtedy sa obrana raduje, kým nezaspí pri rohovom kope a inkasuje od Gešnábela. Dobrotka si pred koncom polčasu povedal, že väčšia sranda by to bola zo šatne. Nikto nemohol čakať, že faul odzadu prinesie druhú žltú kartu. Oslabofku ViOn ustál a pri troche šťastia mohol v druhom polčase aj udrieť.

MŠK Žilina - FC Nitra 2:0, 3927 divákov

Kým jedno mužstvo pomaly klesá tabuľkou nižšie, to druhé sa štýlom ministra Richtera predierajúceho sa do parlamentného bufetu tlačí medzi smotánku nášho futbalu. Oslava obnovenia plnej funkčnosti cesty pod Strečnom nemohla pre domácich dopadnúť lepšie a zároveň tak dokonali pomstu za prehru v prvom kole.

Nitra cestuje na zápasy k súperom s prívesným vozíkom pripnutým za autobusom. V ňom si Ivan okrem sady pamätných plakiet vezie aj rybársky nylon a kobercovú pásku na spevnenie obrany. Tie potreboval už od úvodu zápasu. Žiline sa v slnečnom počasí hralo dobre a od začiatku bušila do obrany hostí ako turisti na Chodník nad korunami stromov, kde už bol okrem Mariky Gombitovej asi každý. Ale do plnej obrany Nitry je to ťažké a tak Mráz udrel až z kontry. Poistku pridal Králik, ale Nitra sa nadýchla a Volešák si nomináciu do zostavy kola musel zaslúžiť. Keď už teda zabudol za ňu zaplatiť, čo je tiež jedna z možností.

Prstobal Tím kola

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár