Ľadovo ostrý rebríček: Vlci znova hryzú

19.10.2017 / Tomáš Tomeček
Svorka vlkov žilinských. (photo: SITA/Milo Fabian)

Svorka vlkov žilinských. / (photo: SITA/Milo Fabian)

Rebríček sme posunuli o jeden deň z dôvodu dohrávky zápasu Vlci Žilina – Barani Bystrica.

10. DETVA

Škoda reči.

9. PLASTIKA NITRA

Mužstvu Generála Kováčika sa nedarí a v klube sa očakáva zemetrasenie. Bude iba hráčske? Nitrianski fanúšikovia konštatujú, že problém je buď v bránke, obrane, útoku alebo v trénerovi Kmečovi. Corgoni teda angažovali Laca. Mareka Laca. Nepomohlo. Vo Zvolene prišli o bod, hoci mali zápas rozohratý na výhru za tri. Ešte, že majú Pauloviča, rozhodol v nájazdoch. Nitrančania sa napriek tomu nepoučili a gólovo mlčali takmer celý nedeľňajší zápas proti Vlkom. Tí ich trikrát pohrýzli a bolo. 

8. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Zvolenskí Rytieri sa prejavovali rozporuplne. Dokázali síce vyhrať nad Detvou, to ale nie je veľké umenie. Trápenie s trápiacou sa Nitrou len podčiarkuje konštatovanie potreby definitívneho nasmerovania priamky herného progresu smerom k pozitívnym hodnotám, ktorá bude mať za následok priamoúmerné narastanie víťazných zápasov a tým pádom aj eskaláciu počtu divákov na tribúnach domovského stánku HKM. Aj Laco Borbély by bol na taký syntax hrdý. 

7. VSŽ KOŠICE

Do Mikuláša nezvykli hráči VSŽ chodiť prehrávať. V piatok trinásteho ale dostali od Uramovcov päť gólov a nechali na Liptove všetky body. O dva dni a pár kilometrov diaľnice neskôr sa hralo východoslovenské derby v Poprade. Oceliari síce brali body tri, ale s iba jedným gólom. Paradoxne, napriek slabej efektivite konečne vyhrali vonku, po druhom zásahu Hovorku v košickom drese v novej sezóne. Napriek úspechu ešte ani zďaleka nie sú za vodou. 

6. SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Štyri z piatich gólov vsietili Košiciam veteráni. Devečka, Uram dva a Langhammer. Niet lepšej inšpirácie pre mladých hokejistov pri Liptovskej Mare. Na Nové Zámky ale dokonca doma nevyzreli a prehrali o dva puky v sieťach brankárov. Gólová efektivita je po Detve druhá najhoršia, streľba Partizánom nejde. Aspoň zatiaľ na ľade. Budú góly, budú body, bude lepšie hodnotenie v rebríčku.

5. POPRAD – TATRY

Poprad mal ťažký týždeň. Z Trenčína je pri tohtoročnej fazóne Vojakov aj bod dobrý, doma ale neuspeli s rivalmi z Košíc. Navyše na nich prišla maródka a odchádza im Vandas, vraj do Litvínova. Aspoň tak tvrdia povesti na Eliteprospect a naši českí bratia. Do kamzičej čriedy získali Majdana, gólová kontinuita Popradčanov by mohla zostať zachovaná. Keď sa znova dostanú na víťaznú vlnu, posunieme ich vyššie v Ľadovo ostrom rebríčku. 

4. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA  

Barani sú prvými, ktorí v sezóne obrali o všetky body Duklu. Konečne ukázali tvrdé hlavy a Vojakom naložili 5:2. Prilby dole, už to muselo prísť. Sily po náročnom zápase ale Bystričanom zrejme v Žiline chýbali, prehrali o dva góly a skóroval len Bubela. Celkom ma zaujíma, ako dlho sa zdrží v našej lige. Dal už osem gólov a nepôsobí dojmom, že by ho to prestávalo baviť. 

3.  NEWCASTLE UNITED (NOVÉ ZÁMKY)

Zámky brali šesť bodov a v oboch zápasoch proti tabuľkovým súperom (teda nie proti U20) vyhrali zhodne 3:1. Vlastne, 3:1 zvíťazili aj na ľade dvadsiatky, sú tretí úplne zaslúžene. 

2. DUKLA TRENČÍN

Pevnosť Vojakov síce padla, Dukla sa ale nemá začo hanbiť. Vyrovnali rekord Zvolena v sezóne 2012/13 a za to im patrí standing ovation. Alebo sitting, ak práve sedíte. V poslednom víťaznom zápase série sa s Popradom hral pravdepodobne najlepší hokej doterajšieho priebehu sezóny. Varga gólom tesne pred koncom dokázal vrátiť svojich k bodom, v predĺžení rozhodol Sojčík. 

1. SLOVENA ŽILINA

Vlci sa prehrýzli až na čelo Ľadovo ostrého rebríčka. Dokázali poraziť oboch minuloročných finalistov, to ich predurčuje na prvé miesto a pomyselný týždňový trón. Aspoň v tomto týždni určite. Konečný vsietil prvý aj posledný teda konečný gól dvojzápasu, taká slovná hračka vždy poteší. V Nitre sa nevyhráva každú nedeľu, aj skalp slovenského účastníka Ligy majstrov má svoju cenu. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár