Euríčko na NFL: Padajú hviezdy

22.10.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Aaron Rodgers (12) bude chýbať.  (photo: SITA/Ron Jenkins)

Aaron Rodgers (12) bude chýbať. / (photo: SITA/Ron Jenkins)

Minulý týždeň v NFL doslova bolel. Jeden prekvapujúci výsledok striedal druhý, tipéri krvácali. Čo je horšie, padla ďalšia superhviezda. Aaron Rodgers zle dopadol na kľúčnú kosť a kľúčový hráč Green Bay Packers a vlastne celej ligy je mimo do konca sezóny. Pravdepodobne.

Ešte nie je ročník ani v polovici a už z neba amerického futbalu popadalo viac hviezd, ako keď koncom leta padajú perzeoidy. JJ Watt, Odell Beckham Junior, skvelý nováčik Cook z Minesotty, obranca Berry z Kansas City, či Julian Edelman z New England si zahrajú najbližšie v septembri 2018. Veľká škoda. 

TakUrčitee Top 10 

Chiefs po prvýkrát padli v nedeľu v noci doma proti Steelers, no u nás si prvé miesto ešte udržali. Nebezpečne sa na nich ale doťahujú Eagles z Philadelphie. Keď zvládnu zápas v noci na utorok proti Washingtonu, o týždeň sa môže na čele TakUrčitee NFL TOP 10 udiať zmena. Liga je taká vyrovnaná, ako už dávno nie. Väčšina tímov nemá ďaleko od vyrovnaného pomeru víťazstiev a prehier. A od čela nášho rebríčka po jedenáste miesto, teda úplne mimo neho. 

1. Chiefs 

2. Eagles 

3. Panthers

4. Patriots

5. Steelers 

6. Rams

7. Packers 

8. Vikings 

9. Texans 

10. Falcons 

Nedeľné hity

Tri najlepšie zápasy sa hrajú mimo štandardných hracích časov dnes o siedmej a o desiatej večer. Oakland - Kansas City bol skvelý zápas štvrtkovej noci, s neuveriteľným záverom. Keď ste nevideli, utekajte na nfl.com. Až nad ránom hrajú v repríze ostatného Super Bowlu Patriots proti Falcons a o ďalších 24 hodín počas Monday Night Football spomínaní Eagles a Redskins. 

Spomedzi toho, čo sa odohrá dnes večer treba spomenúť pokus Green Bay vyrovnať sa v zápase s New Orleans so stratou legendárneho quarterbacka. Adrian Peterson sa pokúsi zopakovať úžasné behy z premiéry v drese Arizony v Londýne proti LA Rams. Pittsburgh a Cincinnati bude divízny duel plný krutých hitov, ako obyčajne. 

Martin Ferianec sa teší, jeho Lions z Detroitu určite neprehrajú. Majú voľno. Moji Jets síce vzdorovali dvojici Belichick - Brady, prehrali ale a dnes cestujú do Miami na odvetu proti Dolphins. Vladovi Giants šokovali výhrou v Denveri po tom, čo stratili všetkých súcich receiverov, dnes sa pokúsia zopakovať kúsok proti ďalšej výbornej obrane zo Seattlu. 

Euríčko

Aj my dvaja, čo oferujeme euríčko nedeľu čo nedeľu na zápasy NFL, sa motáme okolo priemeru. Minulý týždeň doslova, ja aj v celosezónnom hodnotení. Vlado je stále vo vedení, má tri zápasy k dobru.  Držme si prsty. 

Zápas

Bohumil

Vlado

Buffalo - Tampa Bay Bills Bills
Chicago - Carolina Panthers Panthers
Cleveland - Tennessee Browns Titans
Green Bay - New Orleans Saints Saints
Indianapolis - Jacksonville Jaguars Jaguars
LA Rams - Arizona Cardinals Rams
Miami - NY Jets Dolphins Dolphins
Minnesota - Baltimore Vikings Vikings
San Francisco - Dallas Cowboys 49ers
LA Chargers - Denver Chargers Chargers
NY Giants - Seattle Seahawks Seahawks
Pittsburgh - Cincinnati Steelers Steelers
New England - Atlanta Patriots Falcons
Minulý týždeň (sezóna) 6:5 (33:33 5:6 (36:30)
Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár