Fiktívny rozhovor: Ivan Galád

24.10.2017 / Ľubomír Mitro
Ivan Galád, smutný tréner a obľúbená postava mnohých Trénerovín. (photo: SITA/Diana Černáková)

Ivan Galád, smutný tréner a obľúbená postava mnohých Trénerovín. / (photo: SITA/Diana Černáková)

Ivan Galád sa v 70. minúte zápasu v Michalovciach skoro vzdal trénerskej 100ličky. Tak sme sa s ním po zápase fiktívne porozprávali. 

Veziete si z Michaloviec cenný bod... ako sa rodil?

Ako hovoria futbalistky: „všetky pôrody sú ťažké," podobne to bolo aj v našom prípade. Bolesti začali už po desiatich minútach prvého polčasu a trvalo to bezmála 90 minút. Ak nerátame polčasovú prestávku.

Čo ste hovorili svojím zverencom pred zápasom?

Bolo naším plánom vstúpiť do zápasu čo najpasívnejšie, aby sme súpera zmiatli. Michalovciam sa nehrá dobre, keď vyhrávajú. Potvrdili to v predchádzajúcich ligových zápasoch. To sa nám aj podarilo, po polčase som chalanov pochválil.

Súper Vám veľmi nepomohol, nepodarilo sa mu streliť gól...

Áno zvažovali sme aj vlastenca, no nakoniec sa stopéri nevedeli dohodnúť, kto zoberie zodpovednosť na seba...  A súperovi hráči nám tiež nepomohli, nevedeli trafiť bránu.

Približne v 70. minúte ste povedali: “Ja končím s trénerstvom“ Mysleli ste to vážne?

Myslel som to úprimne. Hanbil som pred svojím trénerským kolegom Tónom Šoltisom za výkon, ktorý predvádzame na ihrisku.

Druhý zlomový okamih prišiel v 89. minúte, keď ste na trávnik chceli poslať Abraháma.

Áno, bolo to pri zahrávaní štandardky. Málo kto to vie, ale Abrahám chodí na trávnik so svojim neviditeľným dvojčaťom Isakom (Newtonom). Poznajúc dokonalo zákonitosti gravitácie vedia ľahšie dopraviť loptu do siete. Keďže zopár organizátorov údajne natipovalo X, hráč(i) sa napokon na trávnik dostali až po rohovom kope.

Ešte stále je Vaším cieľom vyhrať Fortuna ligu?

Jednoznačne ÁNO! Ako jediní sme absolvovali seminár v Leicestri (čítaj Leičestri). Vardy položil ruky na našich útočníkov a dal im kus svojich schopností.

Ďakujeme za rozhovor.

 

 

Ľubomír Mitro

Ľubomír Mitro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár