Ľadovo ostrý rebríček: Z mladých vojenských pušiek ide strach

24.10.2017 / Tomáš Tomeček
Sú späť na čele. (photo: SITA/Martin Havran             )

Sú späť na čele. / (photo: SITA/Martin Havran )

Babie leto sa skončilo, treba začať dievčatá na hokej brávať. Vonku je také počasie, že aj Nick Cave sa javí ako optimista čo dodá chuť do roboty na konci októbra. V ktorých kluboch majú chuť hrýzť ľad a kde ho majú plné zuby? Čítajte nový Ľadovo ostrý rebríček. 

10. DETVA

Kapitán Ščurko? Naozaj?  

9. POPRAD - TATRY

Poprad v rebríčku poriadne klesol. Víťazný poklus Kamzíkov primrzol niekde na tatranských končiaroch a za týždeň strelili bielomodrí len jeden gól. Ak počítame len skutočné mužstvá a nie aj to juniorstvo, proti ktorému hrali. Pofúkať a doliečiť boľačky a makať, chlapi.

8. PLASTIKA NITRA

Nitra síce dala sedmičku Detve, ale to sa bude počítať asi ešte menej, ako zápasi proti U20. V nedeľu už stál na lavičke staronový Antonín, tréner Stavjaňa sa vrátil k Corgoňom a na ich hre sa nová metla hneď prejavila. Síce len v prvej polovici zápasu, keď mali Vojakov na trojgólovej lopate. Oremusovci ale odmietli kapitulovať a zápas nakoniec v predĺžení vyhrali. Plastika pôjde už len hore. 

7. SLOVENA ŽILINA

Pád z prvého na siedme miesto by sme mohli bez problémov obhájiť počtom inkasovaných gólov v jednom zápase. Tiež ich dostali sedem. Poľahčujúcou okolnosťou nie je ani miesto činu - zimák Pavla Demitru. Košice potom kúsali celý zápas, neodhryzli si na nedeľnú večeru ani jeden bod. 

6. NEWCASTLE UNITED (NOVÉ ZÁMKY)

Dva rozporuplné zápasy zažili Zámky, dalo by sa priam povedať "nebe aj dudy.“ Uhrali divoké skóre 8:8 (5:0 3:8), asi ako keď si futsaloví brankári dajú pred zápasom za kalíštek, tri. V tíme sa chytil príchodivší Škoda, 2 zápasy a dva góly naznačujú, že je možno škoda, že naňho neprišli skôr. Keď okrem víkendového skóre vyrovnajú radšej výkony, urobia lepšie.

5. SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Partizáni lovili medvede a lov bol úspešný. Od Detvy boli o tie štyri góly lepší. Uramov hokejový exhibicionizmus plní minutáž Gólov-Bodov-Sekúnd, po čase sa zapojil aj Gabriel Spilar. So Zvolenom prehrať nie je hanba, cieľom Liptákov je aj tak nezaparkovať po sezóne v baráži.

4. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Horehronci naložii osmičku! Hetrik Tomáša Surového a dva góly Bartánusa Novým Zámkom museli potešiť aj repre trénerov. Vo výbornom zápase síce prehrali v Košiciach, no aj za ten im patrí pochvala. Hrali hokej a pričinili sa k zážitku pre publikum.  

3. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Ostávame na strednom Slovensku. Zvolen zdolal Mikulášom aj Poprad a to treba oceniť. Najlepší hráč týždňa bol u mňa Coffman. A zvedavý som aj na vyriešenie brankárskej otázky v mužstve.

2. VSŽ KOŠICE

Tri výhry po sebe je už šnúra. Po Poprade vyhrali Oceliari doma s Baranmi z Bystrice a aj pod Dubňom, či vlastne vedľa futbalového štadióna Pod Dubňom. Zvyklo platiť, že najviac šancí dokáže spáliť Richard Jenčík, gólové prihrávky Mareka Hovorku do prázdnej bránky si ani on nedovolí. Formácia Jenčík - Hovorka- Kafka hrá vo forme pripomínajúcej slávne košické útoky. Ihnačák - Vodila - Liba, Svitek - Žabka - Staš, Lukáč -  Lukáč - Lukáč. 

1.DUKLA TRENČÍN

Vojaci opäť v prvej línii. Zaslúžene? TakUrčitee, veď ich nepoložil ani trojgólový náskok Corgoňov. Obrat v Nitre bol dielom rýchlosti, dravosti a nezlomnosti mladých pušiek. Tí, čo zápas videli na vlastné buľvy písali, že z ich sebavedomia šiel rešpekt a že na konci jednoducho viac vládali. A to predtým naložili Vlkom sedem kúskov. Zatiaľ dominujú a v piatok marš na šláger do Košíc. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár