Ľadovo ostrý rebríček: Ligu ovládol Krištof Paulovič

01.11.2017 / Tomáš Tomeček
Hlavná hviezda týždňa. (photo: SITA/Martin Havran             )

Hlavná hviezda týždňa. / (photo: SITA/Martin Havran )

Týždeň prešiel rýchlejšie, ako hasiči s pílami po severoslovenských krajoch. Rebríček pokračuje, pozrime sa čo sa stalo v minulom týždni.

10. NEWCASTLE UNITED (NOVÉ ZÁMKY)

Páni, 120 minút bez gólu vám nemôžeme prepáčiť. Aj keď jeden zo súperov boli Vojaci. Takúto dlhú impotentnú minutáž si nechajte na masáž s happyendom. Utekajte namočiť hokejky vy-viete-kam a šup-šup strieľať góly. Aby si to neodniesol ďalší tréner.

9. Detva

Vyhrali doma nad Popradom. Je tam toho. 

8. POPRAD-TATRY

Kamzíci pretrhli pupočnú šnúru, ktorou bola Detva pripútaná k druhej lige. Veľkolepo, obrovským výbuchom. Zápas s regionálnymi susedmi ale v nedeľu zvládli o gól. Derby pod Tatrami sledovalo 1 246 divákov, čo je len o 254 menej ako treťoligový súboj Martina s Trebišovom.

7. SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

K Liptákom sa vrátil Huna. Rudolf Huna. Síce už odohral štyri zápasy no skóroval až v treťom, proti Nitre. Liptáci prehrali obidva zápasy úplne rovnako, 1:2 a napriek tomu sú siedmi v Ľadovo ostrom rebríčku. Traja pod nimi hrali totiž ešte horšie, inak si to vysvetliť nevieme. 

6. DUKLA TRENČÍN

„Mužstvo veleniu, opakujem, mužstvo veleniu, vojsko je zdecimované! Chýba nám kapitán a kľúčoví dôstojníci, potrebujeme posily!“ márne prosili Vojaci cestou do Košíc. Na východe dopadli rovnako, ako nedávno v Bystrici, dostali päťku. Nevadí, nemôžu vyhrať každý zápas. Nedeľa už bola lepšia, Zámky vyklepali na nulu.    

 

5. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Poraziť Detvu nie je veľké umenie. Poraziť ju o šesť gólov trochu vzbudí pozornosť. Presadili sa hlavne hráči na Bé. Bubela, Brejčák aj Bartánus. V súboji so Zvolenom trénera potešil iba Surový Róth... teda Surový aj Róth. Baranov možno vyviedla z miery zmena na brankárskom poste Rytierov, nakoľko Brankár Šimko utiekol zo zápasu plniť si svoje otcovské povinnosti. Správny chlap!   

4. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Gratulujeme  brankárovi Šimkovi k narodeniu potomka a prajeme veľa zdravia. Čo sa týka hokejových výsledkov, tie boli v minulom týždni pol na pol. Výhra s Bystricou sa ale ráta dvojnásobne, teda stále uspeli na 50% ak dobre počítam. Alebo mi to nevychádza? Prehra s Vlkmi musela bolieť, jediný vsietený gól je aj napriek zraneniam málo. 

3. SLOVENA ŽILINA

VVV PP VV PPP takto nejako vyzerá forma Žiliny v posledných desiatich zápasoch. Porazili Zámky aj Zvolen, dostali len jeden gól. Nepotvrdené správy tvrdia, že Žilínska radnica v spolupráci s klubom poslala jazykovednému ústavu žiadosť o prešetrenie významu slova „Harant.“ Prosia o odstránenie  „pejoratívneho označenia neposlušného dieťaťa,“ a následnú oficiálnu legalizáciu významu „vynikajúci hráč na oslabenia a ešte aj rodák!“   

2. VSŽ KOŠICE

Oceliari privítali zdecimovaných Vojakov. Dukle chýbala takmer celá prvá päťka. Tak im Košice jednu naložili. Následne v televíznom súboji v Nitre nepridali ďalší krúžok na retiazku výhier, ktorú poskladali proti Popradu, Bystrici a Žiline. Jančuškovci nezvládli mladého brankára Corgoňov a najmä Krištofa Pauloviča. Lepšie napísané Krištofa s Paulovičom, ten fór Pala Gašpara nás baví ešte aj dnes.    

1. PLASTIKA NITRA

Nitru som sa tentoraz rozhodol umiestniť na čelo. Toľko sebavedomia, čo v zápase s Košicami predviedol Matej Paulovič, to by pohlo tvárou aj legendárnemu Tichonovovi. Jeden gól lepší ako štvrtý. Zápas v Mikuláši zvládli Corgoni s odretými korčuľami, so Stavjaňom na lavičke sa zjavne rozbiehajú. Bolo už načase. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár