Pondelkové Tréneroviny - Ševela hľadá fitness trénera

06.11.2017 / Richard Hanzlik
Hráči DAC po Slovanistoch na konci zápasu priam jazdili.  (photo: SITA/Martin Havran             )

Hráči DAC po Slovanistoch na konci zápasu priam jazdili. / (photo: SITA/Martin Havran )

Srbské deti budú mať smutnejšie Vianoce, Ivan Vukomanovič už odovzdal belasú šušťákovú súpravu a Ivan mladší dlho náhradu nehľadal. Laškovanie a nevinné dotyky s Martinom Ševelom mu tentokrát priniesli ovocie, keďže Maťa nemusel vykupovať z La Lingovho nevoľníctva. Smútiť môžu v Dunajskej, vyzerá to tak, že Rossi ešte musí dostať šancu. Vukomanovič pritom z ponuky posledných 250 trénerov klubu z výkladnej vstavanej skrine slovenského futbalu vyzeral ako jeden z tých lepších. Ale posledné výsledky a výkony Slovana nakoniec stáli miesto aj jeho. Ako sa hovorí, lopta je guľatá a rovnako tak aj hlava Mária Kulyho Kolára.

Podušičkové kolo bolo vyžrebované naozaj zaujímavo. Otvoril ho zápas, ktorý priniesol návštevu kola a dôkaz, že dnes už je možné zakázať vstup na futbalový zápas za každú blbosť. Trenčín cestoval do Podbrezovej a na párty priniesol osem kusov. Prešov porazil Michalovce a môže sa im do ďalšieho zápasu vysmievať, že sú väčší východniari. Spartak ukončil sériu víťazstiev jedným z najlepších výkonov. Senica znásilnila Žilinu a južné derby v Zlatých Moravciach víťaza nespoznalo.

DAC Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 2:1, 10 226 divákov

Môj dom, môj hrad a najlepšie, ak naňho fanúšikov hostí nepustím. Radšej pošlem lístky fanúšikom po celom Maďarsku, nech sa prídu postaviť pod taliansku vlajku na celej tribúne. Slovanistov vyšlo draho, že v Zlatých Moravciach odpálili dve prskavky a v bufete vynadali predavačke. A tak sa ich lístky znovu dostali do predaja, na čo ľudia v Dunajskej Strede zareagovali, ako keď Apple ohlási 2% zľavu na predaj bezdrôtových nálepiek na auto a čakali celú noc, kým sa otvoria pokladne. Výsledkom bolo, že na čiernom internetovom trhu stáli lístky na zápas viac ako polovičný lístok do Golden Life v Senci.

Úvodné hymny obstaral Szilárd Németh a očakávaný zápas sa mohol začať. Slovan vyhral prvý polčas, ale rozhodol fakt, že nevyužil ďalšie šance. V druhom polčase už žlto-modrá vlna tlačila Ševelovcov, ktorí boli kondične pripravení maximálne na turnaj v bingu a to ich stálo body. Hovorí sa, že do zápasu nastúpil aj Mareš, ale doteraz je skrytý v Hukovom vrecku. Obrana Slovana si zapísala ďalší bonus, gól jej dal hlavou najnižší hráč v regióne južného Slovenska a ak sa venujete kondičnej príprave a hľadáte si novú prácu, vyskúšajte to na Pasienkoch. Tam teraz budú hľadať a ževraj platia veľmi dobre.

Železiarne Podbrezová - AS Trenčín 1:8, 812 divákov

Ani Praženica, ani Fabuľa nedokážu zastaviť úpadok Podbrezovej. Je dobre, že tabuľka na rozdiel od štátneho rozpočtu má dno a nemôžete ísť do mínusu. Mužstvo tak aspoň má istotu toho, kde sa na konci roka nájde, ak pôjdu veci týmto smerom. Pred polrokom bojovali o Európsku ligu, dnes sú radi aj za párky s kofolou po zápase a ich výkony sú niekedy horšie ako hovorený prejav Oszkara Világiho.

Prehrať takto rekordne, to je veľakrát vecou náhody. Stačilo pritom tak málo, pár lepšie odrazených lôpt, občas prerušiť hru, využiť šance, alebo veterná smršť, ktorá preruší zápas a nič podobné by sa nestalo. Trenčín dominoval od predzápasovej rozcvičky, až po spoločné sprchovanie po záverečnom hvizde. Šemrinec v jeho bránke bol zbytočný ako benzín v električke a plánovanú nulu mu ukradol v závere Bernadina. Železiari majú pod sebou už len Senicu, tá má však v posledných dvoch zápasoch diametrálne odlišnú formu.

1. FC Tatran Prešov - MFK Zemplín Michalovce 1:0, 210 divákov

Derby de la dva piva, na ktoré bolo zvedavých len niečo vyše plného autobusu na trase Hlavná stanica - Petržalka. Michalovce ešte ako-tak živili šance na teoretický kalkulačkový boj o TOP 6, ale po prehre pod Tatrami si skôr budú chystať lanšmit a lepeňák na boj v tabuľke tých horších.

Prvý polčas bol tak chudobný na futbal, že ani Vareha by si z neho nedokázal vypýtať vratku DPH. Trošku viac snahy mali Michalovce, ale to len preto, že im ešte účinkoval kinedril z cesty autobusom a domáci boli tesne pred zápasom na tobogánoch. V druhom polčase udrel Prešov, čo prekvapilo všetkých. Časomerač chvíľu nechcel tú jednotku na tabuli ani zapísať, Kovalec s nožíkom pod krkom ho však prehovoril. Michalovce sú v šoku dodnes, Šoltis bol po zápase sklamaný, pretože jeho mužstvo nechalo futbal doma a do Popradu sa odviezlo iba na výlet.

FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok 1:1, 4 251 divákov

Noro Hrnčár cíti, že ak sa s mužstvom nedostane do TOP 6, z klubu ho vyhodia a do konca života môže v Zázrivej pri ceste predávať korbáčiky, alebo montovať rebríky v Jánošíkových dierach. Preto cestoval do Trnavy s jasným cieľom bodovať, svoju sériu bez prehry predĺžiť a El Maestrovi pokaziť šnúru víťazstiev. Nestor si nechal na počesť pravdepodobného titulu jesenného majstra narásť už aj fúziky, ktoré ale na ihrisku veľa šťastia nepriniesli.

Ružomberok na úvod prekvapil. Maestro nemal na žiadnej kazete pripravený zostrih, v ktorom dá gól Haskič. Ale Vlasko má konečne kondičku lepšiu ako Oliver Andrásy a gólom to len potvrdil. Druhý polčas Spartak ovládol, Ružomberok začal naťahovať čas už od 40.minúty a nebyť Macíkových zázrakov, Marek Sapara sa nemusí do tej zimy ani unúvať. Maestro poslal do hry všetko útočné, čo na lavičke okrem slzného spreju mal, hostia sa bránili a čas im išiel pomalšie, ako v nepreskočiteľnej 5-sekundovej reklame na Youtube. O všetkom mohol rozhodnúť v posledných sekundách Egho, ale Macík zase ležal tam, kde mal.

FK Senica - MŠK Žilina 4:1, 495 divákov

Odkedy hráči Senice trénujú už aj s loptami, ktoré im kúpil Poór s Világim, začali brať body naozaj silným mužstvám. Pred týždňom odpálili Vukomanoviča, tento víkend pokazili Guľovi. Aďo by o stoličku prísť nemal, takže Ševela sa sťahovať nebude. Aby sa domácemu mužstvu konečne podarilo prvýkrát v sezóne vyhrať, zapli v Rakúsku veterné turbíny. Keď má Žilina umelý trávnik, Senica bude mať taký vietor, že by si na dva metre neprihral ani Messi s Iniestom a Hantuchovú by bez tehly v kabelke odfúklo až do Monaka.

Mráz svoju prvú šancu nevyužil, ale Králik na malej domov Volešákovi nechutil a Vaščák otvoril galavečer. Potom sa Medvedev preletel pomedzi obrancov Žiliny ako komár okolo Národnej transfúznej stanice a nebyť prísnej penalty, ktorú premenil Káčer, Guľa by chlapcom nedal v kabíne napiť ani vodu z párkov. Ak chceli šošoni v druhom polčase otočiť skóre, veľmi rýchlo ich z toho sna prebral Medvedev a potom robil Plach všetko pre to, aby sa Senica dostala na titulky schránkových novín. Štvrtý gól po chybe Mazáňa už bol iba ďalší riadok do čítačky Jany Poľnohospodárovej v Športe.

ViOn Zlaté Moravce - FC Nitra 2:2, 2 246 divákov

Susedia, ktorí si delia náklady za údržbu R1 a okrem kilometrov ich delí iba 6 bodov tabuľkových s DPH. Už to nie je ten ViOn, ktorý pod vedením Petra Gergelyho atakoval skupinovú fázu Ligy majstrov, ale ani Nitra už nie je lídrom ligy, takže chop suey je v rovnováhe aj bez ostrokyslej polievky.

Väčšina zápasov sa začína rozohrávkou zo stredového kruhu, po ktorej nasleduje dlhý nákop dopredu, kam ale nestihne dobehnúť žiadny spoluhráč. ViOn to vymyslel inak a na gól sa tak čakalo iba 17 sekúnd. Domáci boli lepší, vypli iba na tri minúty a Galádovi vlčiaci dvakrát udreli. Ivanovi sa začína vyplácať, že hráčov drží zatvorených na vysokoškolských internátoch a medzi ľudí ich púšťa len na zápasy. Vyrovnanie z nohy Záhumenského uvidíme ešte veľakrát, takú bombu nosiť v nohe, to chce zbrojný pas.

Prstobal Tím kola

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár