Ktorá polovica reprezentantov z Nemeckého pohára pôjde na ZOH?

13.11.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Slovákom sa v Nemecku celkom pekne darilo.  (photo: SITA/AP Photo/Peter Kneffel)

Slovákom sa v Nemecku celkom pekne darilo. / (photo: SITA/AP Photo/Peter Kneffel)

Dvadsaťpäť slovenských hokejistov sa cez víkend v Augsburgu snažilo obhájiť Nemecký pohár. Síce sa im to v konkurencii USA, Nemecka a Ruska nepodarilo, na turnaji ale hrali dobre. Tak dobre, že generálny manažér Slovenska Miroslav Šatan po turnaji vyhlásil, že až polovica tímu ktorý korčuľoval v Nemecku sa ukáže na ZOH v Pjongčangu.

Pozrime sa, ktorá. 

Brankári

Craig Ramsay mal k dispozícii 25 hráčov, dajme tomu že dvanásť z nich vezme aj do Južnej Kórei. Nemôžeme jeden víkendový turnaj považovať za bernú mincu, aj tak sa ale na jeho základe pokúsime vžiť do rozmýšľania realizačného tímu.

Z trojice brankárov - ak sa do februára nikto vážne nezraní, čo je predpoklad ktorý musí platiť cez všetky hokejové špecializácie - môžu napríklad nový olympijský dres obliekať dvaja.

Ján Laco určite, Patrik Rybár ak bude pokračovať v skvelých výkonoch v českej extralige. Marek Čiliak vyfasoval Rusko, najlepšieho súpera na turnaji a hoci aj on chytal dobre, na niekoho čierny Peter zostať musí.

Ťažko si predstaviť, že na ZOH bude rovnaká brankárska trojica, ako na Nemeckom pohári. Julo Hudáček má skúsenosti, Jaro Janus nový klub a to sú len dvaja z tých, ktorí prichádzajú do úvahy. 

Obrancovia

Čerešňák, Čajkovský, Mikúš a Ďaloga majú najväčšiu šancu z bekov. Z Čerešňáka rastie líder modrej lajny, Jánošík zahral solídny turnaj. Čajkovský je robustný a rýchly, Ďaloga má vyšší level rýchlosti, ktorý z neho robí často až falošné krídlo. Všetci majú skúsenosti z majstrovstiev sveta, čo je pre najdôležitejší turnaj raz za štyri roky nezanedbateľné.   

Jánošík porobil v Nemecku aj chyby, Romančík sa zdal byť až príliš nenápadný. Gernát určite má potenciál prebojovať sa do Pjongčangu, z Prešova v druhej lige to nepôjde ani pri dobrej vôli Miroslava Šatana a Craiga Ramsayho. 

Po obrancoch sme napočítali šesť budúcich olympionikov. Polovicu z dvanástich avizovaných. 

Útočníci

Bakoš, Haščák, Marcinko, Olvecký, Bubela, Lamper by mohli byť in. 

Hovorka, Hecl, Cingel, Sukeľ, Krištof, Paulovič, Bezúch, Sadecký out. 

Bakoš s Haščákom strieľali góly, takých hráčov nemáme na rozdávanie. Marcel Haščák sa znova chytil v repre drese, Bakoš predviedol dôraz a orientáciu pred bránkou, odkiaľ padá najviac gólov. Marcinko je istý, Olvecký by mohol byť center štvrtého útoku. Bubela s Lamperom boli najlepší z mladých, neokukaných reprezentantov. 

Marek Hovorka zvládol krásny blafák, no Košice by museli hrať inak, ako hrajú aby mal reálnu šancu doplniť kolegu Nagya v Kórei. Aspoň dúfame, že Ladislav nepovie nie. Cingelovi ako keby chýbala dvojička Andrej Kudrna. Mladíci z Nitry síce hrali dobre, na olympiádu ale nemôžu ísť všetci. Nám sa z ôsmich najviac páčili dvaja, ktorí sme posunuli o kategóriu vyššie. 

To je náš názor po Nemeckom pohári, vy to možno vidíte inak. Dajte vedieť v diskusii. Druhú polovicu kádra musí Miro Šatan nájsť v Slovane, domácej súťaži a v euroligách a údajne nemožno vylúčiť ani comeback Tomáša Záborského. Držíme prsty. 

A ešte jeden hokejista musí ísť na olympiádu. Boris Valábik spolu so štábom RTVS. Keď aj hokejisti nevyhrali, Nemecký pohár priniesol celkom určite jedného víťaza. Bývalý reprezentačný obranca pôsobil na obrazovke ako zjavenie v tom najlepšom slova zmysle.  

TakUrčitee Live! už dnes 

P.S. Máte program na večer? Ľubo Višňovský bude hosťom TakUrčitee Live!, spolu so Zuzanou Tomčíkovou a Natáliou Hatalovou. So Stanom Staškom hostí vyspovedáme z hokejových ale aj nehokejových zážitkov a dobre sa zabavíme. Neseďte doma, prídite do Kozlovne na Lazaretskú v Bratislave na našu talkshow. 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár