Ľadovo ostrý rebríček: Corgoni o chlp na prsiach

22.11.2017 / Tomáš Tomeček
Michal Krištof, hviezda Corgoňov. (photo: SITA/Martin Havran             )

Michal Krištof, hviezda Corgoňov. / (photo: SITA/Martin Havran )

Po reprezentačnej pauze je tu opäť rebríček. Slováci na Nemeckom pohári nesklamali, potešila najmä organizovaná hra v obrane a pomerne slušné protiútoky. Vyzerá to tak, že reprezentačný hokej možno nabral správny smer. Tréner zo zámoria kreslí na tabuľu veci ktorým hokejisti rozumejú a snažia sa ich plniť. A teraz šup na rebríček.

10. DETVA

...má stále menej bodov ako mladíci z U20. 

9. NEWCASTLE UNITED (NOVÉ ZÁMKY)

Novým Zámkom zmena klímy značne uškodila, v dvoch zápasoch po príchode chladného počasia skórovali len dvakrát. Trápili sa aj proti poslednej Detve, ktorej by dal gól aj hokejista so zaviazanými očami a tupými korčuľami. Jass dal dva góly, takže ho môžeme považovať za najjassnejší moment týždňa v Nových Zámkoch. Prehra s Mikulášom na domácom ľade 0:4 odzrkadľuje krízu do ktorej mužstvo upadlo. Ale možno im len Mikuláš nechutí, proti Liptákom neskórovali už v druhom zápase na domácom ľade. 

8. SLOVENA ŽILINA

Pomer strelených a inkasovaných gólov zapísali identický ako Newcastle, no s podstatne náročnejšími súpermi – Nitrou a Bystricou. Ešte že majú Švihálka a Holoviča. Ale sú bez bodu. Roman Tomas sa aklimatizuje, po dvoch zápasoch je zatiaľ bez bodu. Možno aj preto Vlci neuspeli. Radim Hruška detto. Ich skúsenosti by časom mali pomôcť k lepším výkonom a najmä bodom do tabuľky.

7. POPRAD-TATRY

Aj Kamzíci sú bez bodu. Na druhej strane mali proti sebe najlepšiu možnú dvojku aspoň čo sa skutočnej tabuľky týka, Košice a Trenčín. Nulu teda priveľmi nevyčítame. Inkasovaný gól v presilovke ale musíme. Z popradského tábora fanúšikov sa už ozývajú hlasy o odvolaní trénera Ozimáka, mali by čím skôr stíchnuť. Trpezlivosť vie tituly prinášať. Bitku Dudáša s Lichancom v Košiciach ste asi videli, oceňujeme férový prístup rozhodcov aj aktérov pästného súboja.

6. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

V zápase s Nitrou Lokomotíva nemala správnu paru. Bryndziari aspoň zvládli derby s Detvou. Teda prvý útočný trojzáprah určite. Obdržálkovi, Steenovi a Coffmanovi môžu spoluhráči bozkávať korčule, rukavice aj hokejky. Štyri góly rozhodli. Chlapcom to klape a my im to samozrejme prajeme.

5. SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Mikuláš neohúril ani nesklamal. Že prečo? Partizáni vyhrali v Zámkoch čo sa im už v tejto sezóne podarilo. Ale prehrali s Košicami a to sa im v sezóne podarilo prvýkrát. Takže to celé vyškrtáme a Mikuláš máme uprostred Rebríčka. Šesť gólov dalo šesť hráčov, aspoň sa strelci pekne podelili. 

4. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Barani si hravo poradili s Vlkmi, takpovediac o triedu. Nie je to tak trochu proti prírode? Ale teraz vážne, Banská hrá pekný útočný hokej a tri body si zaslúžila. Ďatelinka šupol dva góly, Bubela zúročil repre formu na ďalší. Úradujúci majster nestačil na Vojakov v Trenčíne, Barani prehrali 4:2. Téme sa venuje aj Stano Staško v priloženej Športovke pod článkom. 

3. VSŽ KOŠICE

Stále to zo strany Košičanov nie je pravé oceľové. Hattrick Laca Nagya musel potešiť Košičanov od východu až do Bratislavy. Kapitán si povedal, že v Mikuláši už neprehrajú a aj to zariadil. Proti Kamzíkom si produktivitu podelili Kafka, Hovorka a Šedivý, no zápas bol ešte vyrovnanejší ako napovedá výsledok. 

2. DUKLA TRENČÍN

Vojaci vedia skórovať v oslabení, presilovke aj v rovnovážnom stave. Potešil Marek Hecl výkonom proti Banskej Bystrici. Útok vojakov je nadupaný zdravými hráčmi a myslím, Dukla bude vrásky na čele spôsobovať všetkým mužstvám. 

1. PLASTIKA NITRA

Antonín S. priniesol pravdepodobne do kabíny poriadok, otvoril okná a pomohol vyvetrať. Prievan odfúkol Lucianiho až do Nemecka. Fixkopis staronového trénera sa už prejavuje, porazili nevyspytateľný Zvolen aj trápiacu sa Žilinu. Dvojička Krištof - Paulovič boduje aj naďalej, Nitra sa o góly báť nemusí. Top štvorka Ľadovo ostrého rebríčka je dnes nadupaná a vyrovnaná, o chlpy na prsiach vládnu tento týždeň Corgoni.

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár