Štvrtok na Thanksgiving je sviatok pre fanúšikov NFL

23.11.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Dallas aj Washington budú hrať aj dnes. (photo: SITA/AP Photo/Ron Jenkins)

Dallas aj Washington budú hrať aj dnes. / (photo: SITA/AP Photo/Ron Jenkins)

Deň vďakyvzdania je pre fanúšikov sviatkom. Vždy v tretí novembrový štvrtok prebieha v USA oslava tradičnejšia, ako Vianoce. Celá rodina sa zíde, rozkrojí moriaka a pozerá od obeda do noci ich času NFL. My sa tešíme, lebo prvý kicker kopne do lopty už o pol siedmej večer. 

Tri šlágre na Thanksgiving

Tradícia velí, že domáce zápasy hrajú v Dallase a Detroite. K nim pribudol večerný zápas, súperov určia pri sezónnom žrebe podľa toho, o ktorej dvojici predpokladajú, že by mohla udržať pri obrazovkách čo najviac Američanov. 

Večer odštartuje zápas Detroit Lions - Minesotta Vikngs. Divízna bitka NFC North okorení štvrtkový večer hneď na jeho začiatku. Vikings hrajú oveľa lepšie, ako sa čakalo, v nedeľu sfúkli LA Rams a v konferencii patria k úplnej špičke. Detroit ešte neprehral ani jeden zápas v rámci divízie a ak večer vyhrá, zreálni možnosť zahrať si v playoff. 

Dallas v druhom zápase privíta LA Chargers, tím ktorý sa po otrasnom začiatku spamätal a ide hore. Presne opačným smerom, ako padajú Cowboys. Bez suspendovaného Eliotta si nevedia poradiť, z trénera Garetta si už viacerí robia srandu. Bez ohľadu na vývoj zápasu stojí na čiare a v kuse tlieska. V poslednom čase akurát tak súperovi. 

Večer sa vrátime k divíznym rivalitám. New York Giants vyzvú Washington Redskins no oba tímy zaostávajú za predsezónnymi očakávaniami. Giants sú v troskách aj keď naposledy porazili Kansas City. Washington má mnoho zranených a nevyrovnané výkony. Do turnaja o SuperBowl sa veľmi pravdepodobne nepozrie v januári ani jeden z nich.  

Euríčko na moriaka

Vlado: Detriot prekvapí, Chargers prevalcuje oslabený Dallas a Giants vyhrajú, aj keby som bol radšej keby hrali dobre a prehrali. 

Bohumil: S Lions súhlasím, v ostatných dvoch prípadoch pôjdem opačným smerom. Dallas sa chytí poslednej slamky a Redskins potvrdia, že vonku im to ide o čosi lepšie ako doma. Giants sa navyše vydali zo síl v nedeľu. 

Tabuľku s ostatnými zápasmi týždňa a pravidelné Euríčko prinesieme v nedeľu. Ako obyčajne. Štvrtok na Thanksgiving je pre fanúšikov NFL každoročný bonus. 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár