Pondelkové Tréneroviny - Kolóny až za Myjavu

27.11.2017 / Richard Hanzlik
Smiech? Prejde.  (photo: SITA/Tomáš Somr             )

Smiech? Prejde. / (photo: SITA/Tomáš Somr )

Zápas o čelo spodku tabuľky spôsobil na západnom Slovensku ošiaľ. Rozbehnutá Senica hostila Prešov a aby ešte viac zamotala hlavy svojim fanúšikom, pobláznila ich vstupným zadarmo. Kto nechcel, ten prišiel grátis. A kto zabudol dať pred týždňom drobáky farárovi, ten mal možnosť po zápase uhradiť dobrovoľné vstupné. Podľa neoverených informácií sa priemerná výška darovanej sumy pohybovala vo výške 0 €. Kolóny áut parkujúcich pred miestnym štadiónom siahali až za Myjavu, nakoniec sa turniket otočil takmer 650-krát. Tri body ale zostali doma a ak to takto so Senicou pôjde ďalej, do konca roka ju automaticky preradia na prvé miesto v ľubovoľnej skupine Ligy majstrov.

Okrem toho, že Senica stiahla Prešov o ďalšie tri body, pokračuje mahagónový november v Trnave. Po prehre na Pasienkoch dostala tri kusy od Žiliny a hovorí sa, že Hladík odkopáva loptu pred prvým gólom ešte dodnes. Slovan vycestoval do Podbrezovej a stratil dva body. Michalovce si prišli po body do Zlatých Moraviec a Ružomberok využil fakt, že Ubbink dostal dve žlté karty v expresne krátkej dobe. Kto vydržal až do nedele, nevidel ani gól v Dunajskej Strede.

FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 0:3, 4405 divákov

Ako sa hovorí na party ITčkarov pri hre Monopoly, kto sa smeje naposledy, ten sa smeje posledný. Keď naposledy Trnava prehrala dva zápasy po sebe, bolo to proti Slovanu a Žiline. Odvtedy ťahala sériu neporaziteľnosti a teraz si dvojitú prehru zopakovala. Je to El Maestrov majstrovský plán k tomu, ako nakopnúť mužstvo do ďalšej čapovanej 12-ky zápasov? Dozvieme sa v posledných dvoch kolách, ktoré nás čakajú pred reklamnou prestávkou.

Žilina má na Slovensku najlepšie mužstvo, bez ohľadu na to, aký je súčet súm na výplatných páskach hráčov Slovana. Štart bol síce pomalší, ale v Trnave ukázala, že má v rukáve nejedného Guľového dolníka. Tentokrát ním bola zmena rozostavenia. Obrana Spartaka si predzápasové videjko pozrela v Cinemaxe pri kole a načos so syrovým dipom, pretože ich reakčná doba bola dlhšia, ako doba potrebná na objavenie lieku proti chrípke. Vpredu to Spartaku nešlo, takže to nebolo ani podľa účesu Jardu Jágra - vpredu biznis, vzadu zábava. Skúsený komentátor by situácie okomentoval takto: Naši majú loptu, robia si so súperom, čo chcú. A dostávame gól.

Železiarne Podbrezová - ŠK Slovan Bratislava 1:1, 965 divákov

Viacerí diváci sa v sobotu báli prísť do ZELPO arény, pretože ešte dodnes tam boli odparkované kolotoče zo zápasu s Trenčínom. Veľký reťazák, autodrom a tri automaty na plyšáky. Slovan cestoval nabudený, kondička chalanov sa zlepšuje, dnes už aj z tunela smerom k ihrisku vybehnú bez toho, aby ich na konci čakal klubový lekár s respirátorom.

Séria šiestich prehratých zápasov po sebe z vás nikdy neurobí mužstvo, od ktorého budú fanúšikovia zabalení v dekách očakávať vyrovnanú partiu proti Slovanu. Ten v prvom polčase domácich mlel, ako Lunter sóju do mexickej, ale s výnimkou Separovej hlavičky nevedeli prestreliť Kuciaka. Ani Mareš, aj keď robil, čo mohol, aby pred zápasom zohnal okuliare s falošnými sklami. V druhom polčase sa Slovan uspokojil s komfortom jednogólového vedenia, ale zo sna o štvrťfinále Ligy majstrov ho prebral po chybe obrany Bernadina. Slovanu na prekonanie Kuciaka nestačila ani presilovka po šmýkačke na Čavričovu kariéru.

AS Trenčín - MFK Ružomberok 1:2, 1616 divákov

Do predpokladanej TOP 6, ktorú by pred sezónou zložili novinári venujúci sa triatlonu, skoku do piesku a pretekom škrečkov chýba už len Trenčín. O svoju šancu zažiariť sa pravdepodobne pobije s Nitrou. Aj keď, medzi druhým a siedmym miesto tabuľky je to stále natlačené ako donedávna pri Blatnom v pondelok ráno.

Obidve mužstvá sú radi, keď môžu prevetrať útočníkov a zabudnúť tak aspoň na chvíľku na problémy s daňovým priznaním, globálnym otepľovaním a kolísavou cenou pšenice na svetových burzách. Oranžoví to majú radi cez krídla, Trenčín po zemi a začalo sa to mlieť pekne zhurta. Prvý sa po dorážke radoval Janga, podľa trénera jediný hráč, ktorý si v polčasovej prestávke nezaslúžil obliať horúcim voskom a obúchať o kúpeľnový radiátor. Ružomberok zobral druhý polčas útokom, ale najviac mu pomohla červená karta pre Ubbinka. To najlepšie si nechal futbal na koniec a Ružomberok gólom z posledných minút naznačil, že keď vie pokaziť celú sezónu Evertonu, nepreženie ho ani zo žinčice cestou do Trenčína. Hráči AS síce stratili body, ale aspoň videli v druhom polčase dobrý futbal. Čo by za to dal taký Bocelli.

ViOn Zlaté Moravce - MFK Zemplín Michalovce 0:1, 622 divákov

Oddýchnuté Michalovce si konečne mohli užiť futbal. Kým Trenčín údajne vypadol z tempa, východniari mali týždeň naviac na to, aby sa vyhli frekventovaným vlakom a dostali sa na miesto, kde v sobotu fúkalo tak, že keby okolo prechádza policajný pes, štekal by od radosti slovenskú hymnu s podmazom od Hansa Zimmera.

Michalovce hrali prvý polčas s vetrom a ich akcie sa končili väčšinou tam, pokiaľ dofúkal. Teda pri šestnástke ViOnu. Ten zahodil prvú šancu, keď sa nepresadil Cléber, ktorému zachvíľku na Slovensku končí Erazmus výmenný program. Aj majster Kováč sa raz utne a keď mu vypadla z rúk lopta, nemohol vedieť, že bola trojbodová. Hosťom následne vylúčili Kolesára a v druhom polčase to zavreli a nechali sa dobýjať ako 17-ročná na diskotéke pri dvojdecovom striku. Zaujal ešte konflikt Božoka, ktorý Brazílčanovi Mateusovi povedal, že jeho krajina je v jeho očiach iba číslo dva v exporte kávy a že Neymar by v Michalovciach maximálne tak v bufete bagety zapekal. Mateus dostal žltú kartu vo farbe vlajky svojej krajiny.

FK Senica - 1. FC Tatran Prešov 1:0, 687 divákov

Senica sa dlho držala hesla, že za chyby sa platí. Robila ich, koľko len vedela, ale nikto neplatil. A tak si pred časom povedala, že to začne brať vážne, z čoho majú ohromnú radosť hlavne v Podbrezovej a Prešove. Zápas na nezaplatenie veľké davy na tribúny neprilákal a ruku na srdce. Koľko obličiek by ste si dali nelegálne vyoperovať na Ukrajine a poslali ich na transparentný účet klubu, aby ste sa mohli tohto zápasu zúčastniť?

Na to, že si to medzi sebou rozdali mužstvá z južného pólu tabuľky, dal by sa zo zápasu postrihať aj 45 sekundový hajlajt. Potom prišiel druhý polčas, kde sa každý bál pokaziť. Všetko dôležité sa stalo v 76. minúte. Černák v sebe zobudil Ronalda, prešiel okolo obrancov a hasiť musel Plach. Z brejku vypálil Ranko takú bombu, že nič krajšie v Senici neuvidia, kým sa do trafík dostane nový Playboy.

DAC Dunajská Streda - FC Nitra 0:0, 8727 divákov

Laureát čestného vyznamenania Ministerstva obrany Ivan Galád priniesol svoju defenzívnu Godzillu tentokrát na Žitný ostrov. Domáci bilingválny tábor počítal s tromi bodmi, to by ale pod talianskym Fantozzim musel hrať trochu inak. Už dlhodobo je každému jasné, že na to, aký káder a podporu fanúšikov majú v Dunajskej Strede k dispozícii, hrajú až príliš zbabelý futbal.

Hroššo v zápasoch nalieta vzduchom viac míľ, ako nabehajú niektorí záložníci. Aj v Dunajskej si zalietal a v prvom polčase chytil okrem vlka všetko. Že to pre domácich nebude také ľahké, pochopila v druhom polčase aj Nitra, Ivan im povolil reťaz aj poza poliacu čiaru a vypustil zopár ofenzívnych jazvečíkov. Ale ak korením futbalu sú góly, toto bola dusená brokolica s prívarkom zo zelených fazuliek.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár