Michalovce – Trenčín. Ako to bolo v skutočnosti

29.11.2017 / Kapitán Dlabač
V Michalovciach nebol včera archívny fotograf, pomôžeme si záberom z minulej sezóny. V bielom Trenčan, v žltom východniar. (photo: SITA/Tomáš Somr           )

V Michalovciach nebol včera archívny fotograf, pomôžeme si záberom z minulej sezóny. V bielom Trenčan, v žltom východniar. / (photo: SITA/Tomáš Somr )

Trenčianskym futbalistom sa na Zemplíne náramne zapáčilo. V posedom čase tu cestujú na týždennej báze. Trocha vody zo Šíravy povylievanej po dokonalom a vyhrievanom michalovskom trávniku bolo len zámienkou, aby sa tu Trenčania a priľahlí Afričania mohli vrátiť.

Nízke ceny v bufete, usmiate Zemplínčanky, tokajské vínečko za rohom, okružná plavba po Šírave – samé neodolateľné lákadlá. A tak na naliehanie trénera Marčoka manažment Zemplínčanov súhlasil s preložením zápasu na 28.11. – za možnosť výberu hráča v prvom kole draftu NFL (Národnej fortunaligy) pre Michalovce. Matúš Čák sa z takého obchodu musel v hrobe obracať.

Trenčiansky tréner mal však vážne výchovné dôvody na svoj postup. Ukázať svojim zverencom ako sa robí kvalitný profesionálny futbal na amatérskej báze môže na Slovensku len na dvoch miestach. Michalovce sú definitívne jedným z nich.

Tajná klauzula?

Zlé jazyky tvrdia že v dohode o odklade zápasu bola aj tajná klauzula „o neútočení“ Trenčanov. Presnejšie povedané, že AS na Zemplíne nestrelí gól. Tomu zodpovedal priebeh prvého polčasu. Hráči MFK vybehli na hostí ako keby hrali s Trenčínom U16. Tí sa s loptou za polovicu ihriska dostali až po pätnástich minútach a hneď ukázali, že si dohody vážia a s nestrelením gólu (z dvoch čistých šancí) to myslia fakt vážne.

Mentálny kouč Michaloviec využil tento zápas aby domácich profesionálov naučil „ako odohrať ligový zápas uvoľnene“. A musíme konštatovať, že sa mu to bravúrne podarilo.

Tréner Šoltis sa v polčasovej prestávke rozhodol natrénovať „otočenie ligového zápasu“. Je to herná činnosť, ktorá Zemplínčanom dlhodobo nevonia. Keďže zápasy v ktorých súper nemôže streliť gól sa otáčajú dosť ťažko, šancu skórovať dostal hlavný arbiter. Vo viacerých situáciách sa však nezorientoval ideálne a tak si Michalovce museli streliť vlastenca.

Aj túto situáciu uvítal mentálny kouč MFK, aby naučil hráčov do desiatich sekúnd zabudnúť na individuálnu chybu a žiť prítomný okamih. Či sa mu to podarilo, ukáže až najbližší pohárový zápas proti Borčiciam. Michalovce začali otáčať a vyrovnali nechytateľnou strelou k žrdi.

Východniari sa napokon ukázali ako dobrí hostitelia a nechali Trenčanom a priľahlým Afričanom bod. Dobré dohody robia dobrých priateľov, no z remízy nebol nadšený asi nik. Okrem Tomáša Šalatu – obrancu AS, ktorého 50% genofondu pochádza zo Zemplína a chudák nie je taký dobrý, aby mohol za MFK hrať. Necelá tisícka divákov videla pekný futbal.

Tešíme sa na ďalšie preloženie zápasu na Zemplíne a následný dokonalý futbalový zážitok.

Kapitán Dlabač

Kapitán Dlabač

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár