Ľadovo ostrý rebríček: Vychytaná Dukla

29.11.2017 / Tomáš Tomeček
Lawson ako prvý vychytal Duklu u nej doma.  (photo: SITA/Tomáš Somr    )

Lawson ako prvý vychytal Duklu u nej doma. / (photo: SITA/Tomáš Somr )

Medveď kráča po lese a naštvaný stretne zajaca tak mu jednu strelí. Kopne do líšky, vlkovi vyrazí tesáky a vytočený zareve : „prečo som v septembri pil tú kávu?!“ To bol vtip na úvod aby ste vedeli, že zima sa blíži a v Bratislave snežilo.

Katarína bola na blato, čo sa ale dialo na ľade? V Zámkoch hrali stoličkový tanec a Špirko, Rajenko a Monja sú z kola von. Nik netuší, koľko stoličiek vedenie odoberie nabudúce. Do Nitry by sa mal vrátiť Slovák, konkrétne Marek. Dvadsiatka dala Bratislave osem, v druhej lige. Trochu mi pripomenuli legendárnu Skalicu a inú Bratislavu. 

Keby ste nevedeli, aj v tejto sezóne tímy nazývame najkrajšími názvami ich histórie. Ak nejakú majú. 

10. DETVA

Keď bodovo dobehnú U20, môžeme sa porozprávať. Stále majú o tri menej (a o šesť odohraných zápasov viac). 

9. SLOVENA ŽILINA a HC NEWCASTLE UNITED (NOVÉ ZÁMKY)

Rozhodol som sa udeliť dve (pred)posledné miesta. Pod Dubňom to v poslednej dobe nefunguje vôbec. Skóre z dvoch zápasov 4:10 a päť inkasovaných gólov na zápas vyzerá naozaj zle. Napriek veľkej sile Trenčína a Košíc. Nevyšiel ani vabank s prázdnou bránkou. Snáď to o týždeň bude vo svorke lepšie. Prichádza zima a Vlci nemôžu zaspať, lebo zamrznú.  

Newcastle dostali prídel ako od Osmanov v stredoveku. Sedem gólov od Popradu a sedem aj v utorok od Košíc. Slabou útechou im môže byť dvojbodový zápis s Baranmi. V kabíne nastalo zemetrasenie, o následkoch som písal vyššie. Ťažko povedať ako chcú tieto straty kompenzovať, Twittrom sa šírili hoaxy o Jiřím Hudlerovi. #Fakenews! 

7.  ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Barani okupujú siedmu priečku. A zaslúžili si ju len za päťminútovku s Košicami, ktorú zvládli excelentne. Inak musel učiteľ Országh asi veľmi búchať ukazovátkom po tabuli, lebo prehrať so Zámkami v terajšom stave je ako prehrať s Detvou. Alebo veriť v existenciu nosorožca. Pár ľudí tvrdí, že ho videlo, väčšina je skeptická. 

6. SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Mikuláš absolvoval gólovú prestrelku vo Zvolene a neviedol si až tak zle. Napriek siedmim inkasovaným gólom vsietil päť. Horko- ťažko bodoval s Detvou ale aj jeden gól stačil na tri body. Najlepším hráčom je Matúš Sukeľ, vstrelil hetrik. A tri body zariadila najnovšia posila Liptákov, Patrik Koyš.

5. DUKLA TRENČÍN

Vojaci sa prepadli. Čo sa formy týka určite. Výhra nad Žilinou sa pokladala za povinnosť. Niečo, ako klobáska na štadióne. Ale dostať od Nitry štyri góly doma je výhra iná, je to prehra. Pokorenie juniorov nerátame.

4. POPRAD-TATRY 

Mužstvo zo severu sa pochlapilo proti chlapom z juhu. Sedem presných zásahov ešte v Poprade diváci nevideli. Nasledoval neúspešný stret so Zvolenskou lokomotívou. Kamzíci sa už musia rozhodnúť, akým trendom sa chcú vydať, Popradský fanúšik chce vidieť viac mnohogólových zápasov na domácom ľade a tréner Ozimák zas lepšiu obranu. A teraz, babo raď.

3. VSŽ KOŠICE

Oceliari zapli na vyšší rýchlostný stupeň. Len škoda, že sa nedostavili na začiatok prvej tretiny zápasu v Bystrici. Možno obdivovali námestie alebo tak. Tri góly dostali skôr, ako sa stihli rozkukať na zimáku a potom už len naháňali Barana za chvost. Ak nejaký má. Zvyšných súperov, Vlkov a Zámky v krátkom slede doma vyprášili dohromady 12:2, hráčom týždňa je celkom určite kapitán Nagy.

2.LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Lokomotíva tento týždeň takmer ťahá rebríček. Zvolenčania si otvárajú obrany súperov ako čokoládky v adventnom kalendári. Vyjedajú jednu chuťovku za druhou. Mikuláš ich k sebe pozval v dobrej viere, že ešte nie je december a musel prehltnúť sedem horkých. Bučina prebučala aj Kamzíkov a skoro to vyzerá, že keď sa trafí Coffman, tri body sú doma. Dal už dvanásť gólov, len o päť menej ako top strelec Paulovič. Zvolen vyhral 12 zápasov za plný počet bodov. Náhoda? Nemyslím. 

1. PLASTIKA NITRA

Nitra obhájila. Prvý brankár ktorý Duklu vychytal u nej doma je Corgoň Lawson. Okrem neho Vojakov porazil slávny Krištof Paulovič a ešte Macík Mikuš. Keby hrali Nitrančania oba zápasy doma, časomerači by nemuseli ani resetovať výsledkovú tabuľu. 4:1 a 1:4 je rovnaká výhra, Detvu porazil Mikuš hetrikom. S Antonínom na lavičke sa herný obraz mení na plnokrvný a trénerská posila si buduje majstrovský mančaft. Zvyšok ligy sa musí mať na pozore, ako bratislavskí vodiči na letných pneumatikách mimo okresu. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár