Vyžrebovali mehstrovstvá sveta a môže za to Maradona

02.12.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Diego Armando, čo si to porobil?  (photo: SITA/AP Photo/Ivan Sekretarev)

Diego Armando, čo si to porobil? / (photo: SITA/AP Photo/Ivan Sekretarev)

Mundial 2018 sa oficiálne začal v piatok popoludní. V najhoršom možnom vysielacom čase, keď sú všetci Slováci v kolónach a vlakoch cestou domov z roboty na víkend, žrebovali v Moskve skupiny MS2018. Ešte, že sme tam nepostúpili.

Mehstrovstvá sveta v Rusku 2018

Ak ste aj priamy prenos na Dvojke nepozerali, výsledky už asi poznáte. U nás v redakcii prevláda sklamanie. Osem skupín ale ani jedna poriadna. Meh. No dobre, možno jedna. Ale maximálne.

Kto za to môže? Diego Armando Maradona. Legenda Argentíny a kokaínových večierkov ťahala loptičky druhého koša a z osudia namiešala poriadne nudné dvojice. Pritom možností bolo neúrekom, stačilo šupnúť Anglicko, Kolumbiu alebo Uruguaj kamsi inam a hneď by bolo lepšie.

Poďme ale po poriadku.

V Áčku sú Rusia a museli byť. Keď im ale do skupiny života prižrebovali Saudov, Egypt a Uruguaj začíname pochybovať, či si tak náhodou nepomohli aj v tomto prípade nejakým dopingom. Ako obyčajne. Inak, koľko stál bohatých Saudov otvárací zápas turnaja? Náhoda? TakUrčitee! 

Béčko obsahuje zo šiestich presne jeden zápas, ktorý nebude nudný. Španieli a Ronaldovci si to rozdajú o ešte prijateľnejšieho súpera v osemfinále. Keby boli len traja s Marokom mohli si zahrať o to, komu pripadne Gibratlar po Brexite. Irán zabezpečí že favoriti postúpia ale o MS sa bude hovoriť aj v Perzii. Chvíľu. 

Francúzi mali šťastie. Dánsko, Peru a Austrália? Koľko termínov ste si zakrúžkovali v kalendári? Myslel som si, ani ja.

Déčko je jediná grupa, čo za niečo stojí. Argentína vs Nigéria je tradícia bradatá ako Mikuláš. Od roku 1994 už po piatykrát spolu v skupine a zakaždým ju volali Group of Death. V Rusku im spoločnosť budú robiť Chorváti a miláčik hipsterov Island. Do Déčka sa zmestili dve európske krajiny ktoré nemajú ani dohromady toľko obyvateľov ako Slovensko, vyrážajúc tak stupídny argument koňšpirátorov o tom ,ako našu malú úbohú krajinku v Rusku nechceli.

Ako zabiť atraktivititu základných skupín na MS? Dajte k Brazílii Švajčiarov. A potom že futbalová diplomacia nefunguje... Kde sídlia orgány európskeho fodbalu? Jasné, že vo Švajčiarsku. Ani hravá Kostarika a Srbsko situáciu nezachránia, všetci budú musieť hrať s nudnými kravskými zvoncami.

Efko má Nemcov a Mexiko, Švedov a Kóreu. O druhé postupové miesto sa pobijú tri rôzne štýly ale to je asi najlepšie na skupine s horúcim topfavoritom. Pravda, len ak sa do repre nevrátia Zlatan, Hugo Sanchez a Bum-kun Ča.

Angličanov prifarili Belgicku a potvrdili, že v Sovietskom zväze stále nič nie je v poriadku a všetko je možné. Určite len zhodou náhod polovica belgickej zostavy derie kopačky v Premier League. De Bruyne, Lukaku, Hazard, ešte aj mikrofonická Fellainiho hlava je premierligotavá. Tunisko a Panamu si vyžiadalo ministerstvo zahraničných vecí Englandu v snahe rozšíriť Britom obzory po opustení Únie.

Posledná skupina je za trest. Poliakov kvôli ich povahe a aktuálnej domácej politickej scéne povýšili do prvého koša. Keby natrafili na Rusko alebo na Nemecko, hrozil ozbrojený konflikt (dúfam neveríte, že USA do Ruska nepostúpili kvôli niečomu inému). Švajčiari sa radi obetovali a “náhodou” dostali do skupiny Brazíliu. Poľsko má za súperov Senegal, Japonsko a Kolumbiu. Ako si s nimi poradí tradičná rodina kibicov bude zaujímať málokoho.

Bude to nepochybne napriek tomu skvelý a krásny Mundial. Ako všetky. Vyžrebovanie skupín ale očakávaniam, ktoré by sme pol roka živili, nepomohlo. Budeme si musieť počkať na futbal.

Díky, Diego.

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár