Mikuláš na bicykli

06.12.2017 / Miloš Kubalík
Čistý Peter. (photo: SITA/Marit Hommedal)

Čistý Peter. / (photo: SITA/Marit Hommedal)

Stretol som na chodbe kolegu a hovorí: „Počul si? Očistili ho“.

- "Čo? Zemiak?“

- "Nie, Sagana očistili!“

- „Kto? On bol špinavý?“

Sagan vs Cavendish, rozuzlenie

Jasné, Peter je náš a my si ho nedáme. Prípad Sagan vs Cavendish máme stále hlboko v tenkých črevách. Každému súdnemu fanúšikovi, znalcovi aj neznalcovi bolo po stonásobnom opakovaní detailných záberov jasné, že hlavným vinníkom v celom incidente bolo neobjektívne a unáhlené rozhodnutie tých, ktorí rozhodli neobjektívne a unáhlene. A tak sa išla BORA súdiť.

Aby sme v skratke pripomenuli včerajšie noviny, UCI a BORA sa ešte pred pojednávaním Športového arbitrážneho súdu dohodli, že budú kamaráti. A spoločne to išli zapiť na vianočné trhy.

Za jedným zo stolov to vyzeralo asi takto. David Lappartient  prezident UCI a Ralph Denk, manažér BORA Hansgrohe sa zvítajú: "Guten Tag, pán Lappartient." "Guten Tág, pán Denk."

O osem pohárov medoviny neskôr... 

Ralph: David do riti, netrep hovadiny. Vieme ako to bolo. Proti trestu by nikto nenamietal, ale vydrbať ho z Tour? Nášho Otíka Petra? Pred súdom nemáte šancu! Navyše je tu ušlý zisk chlape. Hádam je všetkým jasné, že Peter by tie zelené dresy povyhrával. Sponzori nám mali kúpiť za to nové Bavoráky. Teraz si môžem dať bavoráka akurát doma pri telke.

David: Rozhodli ako rozhodli, už to nezvrátime. Počuj, urobíme do rána nejaké stanovisko. Pred ľuďmi očistíme Saganovo meno, akože niečo v štýle nešťastný incident. To vždy zaberá. Ehm a rozhodcov nepotrestáme. Proste povieme, že nabudúce bude niečo ako videorozhodca. Už to je skoro všade, budeme takto za chrumkavých. Že ako sme to vymysleli. Veď idú Vianoce Ralph. Maj zľutovanie.

Tak nejako sa zrodila dohoda. Máme z overených zdrojov. Od vedľajšieho stánku. 

Hlavné pozitíva sú niekde inde

Opäť sa ukázalo, že značka Peter Sagan je pojem nielen na bicykli, ale aj v kravatovom svete. Podobných špurtov, ako vo štvrtej etape Tour de France uvidíme ešte veľa a práve vďaka prípadu Sagan vs. UCI 2017 budú rozhodcovia vo verdiktoch zachovávať maximálnu objektivitu. Aj vďaka deklarovanému využitiu videa na veľkých pretekoch. Verme tomu.

Vyhlásenie dáva nádej na lepšie zajtrajšky. UCI z toho vybicyklovala najlepšie ako videla a BORA zažila aspoň duševnú očistu. A do cyklistiky týmto rozhodnutím zavítal Mikuláš. Saganovi je to teraz ale platné, ako hadovi zimné topánky. Nič nevráti späť preteky, ani potupnú cestu domov. Pred cyklistickým svetom si to však obhájil už dávno.

Nedá sa očistiť meno, ktoré je čisté.

Miloš Kubalík

Miloš Kubalík

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár