Ľadovo ostrý rebríček: Ligu ťahá Lokomotíva

13.12.2017 / Tomáš Tomeček
Tomáš Bokroš, držte ho!  (photo: SITA/Tomáš Somr          )

Tomáš Bokroš, držte ho! / (photo: SITA/Tomáš Somr )

December je mesiacom všetkého pekného o čom som písal minulý týždeň ale na jednu vec som zabudol – na vlaky. V tomto mesiaci zvyknú meškať najčastejšie a nielen preto, že majú nový grafikon. Našťastie si cestujúci dôchodcovia a študenti nenechajú pokaziť vianočné sviatky v preplnených dobytčákoch. No dobre, úvodný pokus o vtip sa (ne)podaril, môžeme prejsť na rebríček. Ten ťahá lokomotíva ktorá nielen, že nemešká, ona všetkých vozí na poriadnu jazdu. 

10. DETVA 

Čo si budeme klamať, medzi Zámkami a Detvou to bol súboj na ostrie korčule. Kto lepšie rozhodne o poradí ako minca? Medvede sú tak znova posledné, dvadsiatku stále bodovo nedobehli. 

9. NEWCASTLE UNITED NOVÉ ZAMKY 

Zámky sú v takej deke, že si ani nemusia kúriť. A to je fakt. Posila Johan Lorraine sa uviedla znamenite, prvý zápas a hneď prvý gól. Na body to bolo ale málo. Hokej sa hrá hodinu, Newcastle vydržal ledva štyridsať minút. Proti Nitre sa dal nejaký bod získať. Ako dlho vydrží tréner Dornič na svojej pozícii? No nič. 

8.  POPRAD – TATRY

Dva vsietené góly, pripomínajú niektoré zápasy Sibiru Novosibirsk. Tipsportliga ale nie je KHL, málokedy stačí na body jeden gól. Pomer 81:81 je veľavravný. Kamzík nie je ani ryba, ani rak.  

7.  VSŽ KOŠICE

Košice hrali len jeden zápas, no ten sa im nevydaril. Zvolenu nedali ani gól, dopriali súperovi dve penalty za pol minúty a jednu z nich Chovan využil na víťazný gól. Navyše sa zranil kapitán Nagy. 

6. SOKOL PARTIZAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 

Sokoli prehrali so súperom, s ktorým by nemali strácať body ak chcú dobrú pozíciu v playoff. Po prehre proti Vlkom sú druhé najhoršie skórujúce mužstvo v súťaži. Menej gólov dala len Detva. Prehra s Baranmi o tri góly sa čakala. Potešil aspoň dvojgólový Kriška. Možno aj to, že ide prestávka.

5. SLOVENA ŽILINA 

Vlci zavyli na útok, svorka si poradila s Medveďmi aj Sokolmi (aka Partizánmi). Novou metlou zametá tréner Rosol. Bodovať proti Detve je povinnosť, poraziť v mikulášskom týždni Mikuláš vonku príjemným a dôležitým bonusom. Asi im na cestu žiadne sladkosti a vitamíny do korčúľ nepribalil. Aj tak by v nich len zosmradli. 

4.  DUKLA TRENČÍN

V Detve sme videli prehliadku najúspešnejších hráčov Trenčína, čo sa týka útočnej fázy. Okrem Bezúcha všetci členovia prvých troch formácií bez ostychu predvádzali góly a asistencie. Pod vlastným hradom však Vojaci podľahli Lokomotíve po vyrovnanom priebehu v dobrom zápase. Extra bod ale stratili a ťahajú šnúrku domácich prehier. 

3. ISKRA BANSKÁ BYSTRICA

Barani v tomto týždni vyskočili vysoko. Najprv si pochutnali na Liptove, Surový, Ďatelinka, Andrisik a Faille nadeľovali banány. V súboji rohatých maskotov pokorili Kamzíkov aj keď padli len tri góly. Trošku si opravili renomé, chuť aj povesť. A pritiahli ďalšieho legionára. 

2. PLASTIKA NITRA

České Znojmo malo Petra Urama, slovenská Nitra má Krištoffa Pauloviča. Naozaj sa nedá nič nové vymyslieť, dominancia dvojice pokračuje. Obranná hra Corgoňov ešte škrípe, ale pokiaľ sú body, dá sa s tým žiť. Play off je ešte za horami, dolami, sviatkami aj olympiádami. Alebo aspoň jednou. 

1. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Zvolenská lokomotíva má riadny ťah. Séria bez prehry pokračuje, vyhrali obidva zápasy navyše proti Trenčínu a Košiciam. Tréner Mikula má svojich pod palcom, tí predvádzajú mimoriadne neprijemný hokej, ktorý súperom zjavne nechutá. Ak vydrží forma aj v druhej polovici sezóny, ligový ročník bude nesmierne zaujímavý. Trenčín, Košice, Bystrica, Nitra aj Zvolen si všetci brúsia zuby na trofej.  

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár