Ľadovo ostrý rebríček: Polročné vysvedčenie

19.12.2017 / Tomáš Tomeček
Trenčania vytiahli aj jeden krásny sviatočný zelený dres.  (photo: SITA/Tomáš Somr          )

Trenčania vytiahli aj jeden krásny sviatočný zelený dres. / (photo: SITA/Tomáš Somr )

Polovica Lintnerligy už ubehla, nastal čas vysvedčenia. Niektoré tímy budú spokojné, niektoré nie. Tak to už na pol roka býva. Stále je čas známky si opraviť a ročník zachrániť. Treba to brať s nadhľadom a pokojom, stres a paniku si nechajme na nákup darčekov v preplnených obchodoch. Telovýchovný vedúci si vraj všetko nechal na sobotu. Držím prsty! 

Priemerná známka triedy nám vyšla na dva mínus. Niekde medzi chválitebnou a dobrou. Prepadá zatiaľ len jeden. Hádajte, ktorý. 

ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA: 2, chválitebný

Aktuálny majster by si zaslúži na vysvedčení druhú najlepšiu známku. Barani mali niekoľko zaváhaní so súpermi, s ktorými by o body nemali prichádzať. Obrali ich Vlci, Kamzíci, aj Vojaci. Napriek tomu zatiaľ plnia úlohu silného mužstva. Cirkulácia zahraničných hráčov je trochu prirýchla, no aj tak im dávame peknú dvojku. Najlepšími hráčmi podľa nás zatiaľ Bubela a Faille. A to nie je žiadny fail! 

DETVA: 5, nedostatočný

Nováčik v  triede, veľmi rozpačito prijatý zvyškom kolektívu. Za mimohokejovú aktivitu si vyslúžil riaditeľské napomenutie. Po hokejovej stránke to nie je vôbec lepšie, okrem prvých dvoch zápasov a zápasov s Popradom a Zámkami boli ich výkony tragické. Horia v obrane, 109 inkasovaných gólov je o dvanásť viac ako druhé najhoršie mužstvo súťaže. Ani v útoku nestačia, v 29 zápasoch strelili len 49 gólov.

DUKLA TRENČÍN: 1, výborný

Najlepší žiak v triede, zatiaľ. Už pred začiatkom súťaže mal vynikajúce predpoklady vďaka kádru, ktorý pod hradom Čákovým vyskladali. Radivojevič, Olvecký, Hossa, Gašparovič, Mikula, Dlouhý, Valent sú mená, ktoré budia rešpekt. Mená síce nie vždy znamenajú úspech, v Dukle si ale kolektív pod vedením trénera Oremusa sadol bravúrne. Potiahli dvanásť zápasov bez prehry, a za pol ročníka prehrali len šesťkrát. Musíme dať jednotku, zaslúžia si ju plným právom. 

VSŽ KOŠICE: 2, chválitebný

Oceliarom sa ušla celkom pekná dvojka. Sezónu sprevádza výsledková pestrosť. Zvládajú takticky náročné stretnutia a najmä doma aj „exhibičné“ zápasy (7:2 Nitra, 7:0 Nové Zámky). Mužstvu chvíľu trvalo kým našlo svoj rytmus, ale čím viac zápasov, tým viac VSŽ. Najlepšie strieľajú Kafka s Lacom „Veľkým“ Nagom. Celé mužstvo hrá celkom kompaktne a boj o čelo tabuľky bude ešte vyrovnaný. Aj vďaka Košiciam. Potešili by vyššie návštevy, snáď prídu s lepším hokejom a blížiacim sa koncom sezóny. 

SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: 3-, dobrý

S prižmúrenou klávesnicou dávame trojku. Liptáci nastupovali na sezónu so slušným kádrom. Sukeľovci, Langhammer, Rapáč, Kroták, Uram, Tabaček...  Mužstvo sa ale pohybuje na spodných priečkach skutočnej tabuľky a často aj nášho rebríčka. Najlepším strelcom je Branislav Rapáč s 11 zásahmi. Pomer výhier a prehier je 13:16, podpriemerný. Mužstvo sa musí zlepšiť vo všetkých činnostiach aby si na konci sezóny lepšiu známku a lepší život v playoff zaslúžilo. Aj v tejto sezóne im totiž hrozí baráž. Tréner Paukovček mal vlani v Martine príjemnejšie starosti.

PLASTIKA NITRA: 2+ chválitebný

Corgoni nepoznali trpkosť prehry osem zápasov po sebe. Na pomoc trénerovi Kmečovi prizvali pred časom späť do tímu Antonína Stavjaňu. Českému lodivodovi treba pripísať nemalú zásluhu na vylepšení fazóny pod Zoborom. Paulovič je najlepší strelec ligy s 19 zásahmi, spolu s Krištofom vládnu štatistikám a chodia na repre zrazy. Mužstvo si za to ako zdvihlo hlavu po zlom úvode zaslúži obdiv. 

NEWCASTLE UNITED (NOVÉ ZÁMKY): 4, dostatočný

Newcastle má za sebou ťažkú polovicu sezóny. Už neuveriteľných 47 hráčov oblieklo bielo-zelený dres. A zjavne stále málo. Teda, bodov je málo, hráčov mali na juhu dostatok. Veď oni by v tenisovom pavúku zaplnili stredne veľký turnaj. Trénerovi Lubinovi kvantita nie je nič platná, mužstvo sa potáca v barážových vodách. Mizériu podčiarkuje fakt, že najlepším strelcom a najproduktívnejším hráčom je obranca so siedmimi zásahmi. Salija. Asi tam zatiaľ najdlhšie vydržal.  

POPRAD – TATRY: 3, dobrý

Dobre, Poprad. Hráči zatiaľ nenapĺňajú gólový potenciál, lídrom je Svitana s 11 zásahmi a odchod Vandasa je cítiť. Napriek hre pod svoje možnosti by nemuseli mať vo zvyšku sezóny strach o dobrú pozíciu pred play-off. Nespokojnosť s trénerom Ozimákom narastá, návštevy pod tisíckou sú smutnou realitou. Lepšiu ako trojku si Kamzíci zatiaľ nezaslúžia.

LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN: 1, výborný

Ďalší pilný žiak v triede. A za snahu prichádza zaslúžená odmena. Niečo mi napovedá, že na konci sezóny pripíšeme aj hviezdičku, ale nepredbiehajme. V tejto sezóne už dokázali vyhrať osem zápasov po sebe, nezastavili ich ani naposledy Košice v televíznom zápase pred reprezentačnou pauzou. Tréner Mikula namiešal dokonalú tinktúru, ktorá nechutí a motá hlavy ostatným účastníkom ligy. Coffman a Šišovský spolu dali už 26 gólov a majú významný podiel na úspechu mužstva.

SLOVENA ŽILINA: 3, dobrý

Doľahla na Žilinu zodpovednosť po výsledkoch v predošlej sezóne? Semifinále nie je ľahké obhájiť. Vlci sa museli vyrovnať z odchodom Jančušku a Hovorku. Zo zahraničných posíl potešil Pouline, s ostatnými zámorskými hráčmi sa pod Dubňom medzičasom rozlúčili. Rovnako s trénerom Škorvánekom, jeho miesto zaujal bývalý federálny forward Rosol. Najdlhšia víťazná séria trvala päť zápasov, rovnakú dĺžku mala ale aj séria prehier. Trojočku si zaslúžia, lepšie ani horšie to nebolo. 

Orange U20: 1, výborný

Jednotku sme sa rozhodli udeliť aj mladý pomarančom, stále majú na konte viac bodov ako Detva. A to sú už za morom kde sa chystajú na majstrovstvá sveta. Fakt prilby dole, chalani. Tréner Ernest Bokroš zázračne rýchlo naučil mladíkov hrať novým štýlom slovenského hokeja, ktorý k nám priniesol tréner Áčka Ramsay. Nádejám vychádzali najmä prvé tretiny, drvivú väčšinu z nich vyhrali, alebo aspoň neprehrali. Štrnásť bodov je počet, s ktorým asi ani kompetentní na zväze nepočítali. Držíme palce aj prsty na MS! 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár