Šťastné a veselé! A televízny športový program k tomu

23.12.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Cristiano pripraví predvianočný predkrm.  (photo: SITA/AP Photo/Hassan Ammar)

Cristiano pripraví predvianočný predkrm. / (photo: SITA/AP Photo/Hassan Ammar)

Priatelia, kamaráti, fanúšikovia. Ani sme sa nenazdali a rok 2017 finišuje rýchlejšie ako Športovec roka Peter Sagan. Piatkový slávnostný večer sa nezaobišiel bez prekvapení, emotívnych momentov aj zábavy, hoci vypnúť obrazovku za Emmou Drobnou a nepustiť tam vesmírny záber na točiacu sa Zemeguľu považujem vyslovene za premrhanú príležitosť. 

Blahoželáme víťazom, porazený nebol nikto. Akurát desiatku najlepších takmer porazilo z reportéra Mojmíra, či ako sa volal. Keby chcel stážovať u nás, dajte mu vedieť, radi ho čo-to priučíme. My sme s kolegom Petrom zhodnotili končiaci sa rok v poslednom tohtoročnom podcaste. Počúvať ho môžete až do konca roka. Zadarmo, ako všetky. 

Nielen to som ale dnes chcel. Najlepší vianočný film je nepochybne Smrtonosná pasca a najlepší vianočný program ten športový. Sviatky 2107 sú plné skvelých športových prenosov, na tomto mieste nájdete čo, kedy a kde pozerať. Aspoň otestujete ten nový televízor, čo pred olympiádou priniesol Ježiško. 

Sobota 23.12.

El CLásico, 13:00, DigiSport

Začíname z ostra. Alebo zostra? Nikdy neviem ako sa to píše. V každom prípade bude tráva v Madride v sobotu skoro popoludní horieť. Najslávnejšie svetové derby číslo 326 má nielen športový náboj. Súboj Katalánci versus Madridisti  je mimoriadne napínavý a horľavý aj na politickom poli. Len v piatok boli voľby, v ktorých vyhrali separatisti, aj preto môže byť zápas na Bernabeu ešte vyšpičkovanejší ako obyčajne. Cristiano Ronaldo a Lionel Messi v netradičnom čase, nielen pred Vianocami ale aj od 13:00. Vraj kvôli Aziatom. Určite tentokrát nezaspíte po dobrom obede, ani keď ste si domáce práce naplánovali na predpoludnie. 

Slovan - Jekateringburg, 17:30, Sport2 

Lístky na posledný predvianočný zápas beznádejného Slovana v KHL sa na sociálnych sieťach už rozdávajú zadarmo. Ako hlboko sme klesli... Belasých Orlov ťaží dlhá séria prehier, dnes sa chystá priťažiť ďalší súper. Možno sa pred sviatkami nadýchnu a porazia Avtomobilist Jekaterinburg. A ak aj nie, aspoň uvidíme v hre najlepší útok Východnej konferencie. Len SKAPetrohrad a CSKA Moskva dali v celej lige viac gólov, ako automobilisti z Jekaterinburgu. 

Boston Bruins - Detroit Red Wings, 19:00, NovaSport1

NHLka už neponúka priehrštia zápasov, v ktorých by boli na ľade Slováci. Chára proti Tatárovi je jedným z málička, kde sú dokonca v hre na oboch stranách. Boston - Detroit možno nie je súboj úplne špičkových klubov sezóny, fanúšikovia slovenského hokeja by si minimálne z nostalgie mali prepnúť večer na zápas tradičných tímov v krásnych dresoch. 

Leicester - Manchester United, 20:45, DigiSport

Zápas kola v Premier League sa hral v piatok večer, epická remíza 3:3 na Emirates musela potešiť všetkých neutrálnych fanúšikov. Poraziť z nej išlo na striedačku priaznivcov Arsenalu aj Liverpoolu, tak to má byť. Mourinhovci cestujú do Lejčestra, ak chcú platonicky dorážať na Citizens, mali by vyhrať. 

Toronto - Philadelphia, 23:00, NovaSport1

Bohatý program NBA v tolerovateľnom čase odštartuje zápas Toronta a Philadelphie. Odporúčam pozerať 76ers, hoci Joel Embiid znova nehráva každý zápas. Ben Simmons stojí zato aj sám. 

Nedeľa 24.12.

Vegas - Washington, 2:05 (15:00), NovaSport1 (2)

Ak na Štedrý deň nechcete prosíkať o ovládač popoludní, môžete pozerať zápas najväčšieho prekvapenia NHL, nováčika z Las Vegas. Golden Knights sú doma takmer neporaziteľní, naposledy v nádhernom zápase otočili aj proti Tampe. Ovečkin vo Vegas znamená jediné: šláger noci a zvýšené tržby miestnych kasín. To druhé som si vymyslel, neviem aký majú hostia program, keď pricestujú do mesta hazardu. 

Kunlun - Spartak Moskva, 10:30, Sport1

Sviatočnú pohodu odštartujete zápasom tímu Mareka Ďalogu. Aspoň uvidíme, či v Číne trafia na zimák aspoň nejakí fanúšikovia KHL. Ak náhodou zápas vynecháte, môžete ho použiť ako argument keď budete chcieť prepnúť na iný šport neskôr. Nebude vám to nikto mať za zlé. 

New Orleans - Atlanta, 19:00, Sport2

Tráviť sviatočnú večeru bude najlepšie pri NFL. Hitom nedele je zápas Saints a Falcons. V divízii NFC South sa hrá o všetko. Stále ju môžu obaja vyhrať ale aj o playoff prísť, ak by prehrali obidva duely, ktoré do konca základnej časti zostávajú odohrať. Súboj skvelých útokov sľubuje veľa bodov. Treba len dúfať, že sa k mikrofónu dostanú Standa a Jindra, potom to bude úplne woooow. 

Dallas - Seattle, 22:30, Sport2

Druhý nočný zápas už nebude mať konkurenciu rozprávok a podobných televíznych ... programov. Obaja majú nôž na krku, kto prehrá môže na SuperBowl zabudnúť. Napätie sa bude dať krájať. Nezaspíte, garantujem.  

Pondelok 25.12.

New York - Philadelphia, Golden State - Cleveland, Boston - Washington, od 18:05, NovaSport1

Fanúšikovia NBA majú prvý sviatok vianočný zakrúžkovaný v kalendári už dávno. Tri priame prenosy troch výborných zápasov v normálnom vysielacom čase je jednoducho must-see. Baskebaloví bohovia nám dopriali zápas skvelých mladíkov z New Yorku (Porzingis - Simmons), reprízu posledných finálových sérií (Warriors - Cavaliers) a aj prekvapujúco výborných Celtics proti vyzývateľom z Washingtonu. Lepšiu noc v NBA za celú sezónu len ťažko nájdete. 

Houston - Pittsburgh, 22:30, Sport2

Keby ste predsa len chceli ubziknúť od basketbalu k NFL, Pittsburgh bude musieť poraziť zdecimovaný Houston ak si chce zachovať nádej na výhodu domáceho prostredia v playoff a voľno v prvom kole. Na útok Big Bena, LeVeona Bella a receiverov je radosť sa pozerať aj mimo sviatkov. 

Utorok 26.12.

Tottenham - Southampton, 13:30, DigiSport1

Boxing day je každý deň v živote Tomiho Kida, ale v EPL len jeden. Na Štefana si zakopú napríklad Spurs na Wembley proti Southamptonu. Body potrebujú zbierať ak nechcú zostať na jeseň bez Ligy majstrov, ja im budem znova držať prsty. 

Manchester United - Burnley, 16:00, DigiSport1

Burnley je neuveriteľný tím. Šestnásť gólov im v čase písania článku stačilo na 32 bodov, čo je priam neskutočné. Ak ste ich ešte nevideli, nevynechajte zápas v Manchestri. Možno prídu autobusom, ktorý im ešte aj Mourinho bude závidieť. 

Jokerit - Slovan, 17:30, Sport2

Jokerit má pekné dresy. Najväčšieho žolíka, akého ste kedy videli. Sú tretí v Západnej konferencii KHL, teda hneď za dvojicou superfavoritov každého ročníka. Budú to mať slovanisti ťažké. Niektorí sa ale radi pozerajú práve na také zápasy. 

Liverpool - Swansea, 18:30, DigiSport1

Posledný sviatočný zápas pôjde z Liverpoolu - The Reds vs The Labute. Keď vydržíte pozerať aj ten tak ako všetky z tohoto zoznamu, budete mať moju úctu a obdiv. A rozvod na krku. 

Počas nadchádzajúcich dní, milí športoví fanúšikovia, narábajte opatrne s rybími kostičkami. A opatrne aj v súbojoch s najbližšími o televízny ovládač. Niet nad domácu pohodu. Pokojné a príjemné prežitie vianočných sviatkov vám prajem verím za celú virtuálnu redakciu TakUrčitee. 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár