Nasťa si z nich vystrelila

04.01.2018 / Stano Staško
Pozor mieri Nastenka.  (photo: SITA/AP Photo/Jens Meyer)

Pozor mieri Nastenka. / (photo: SITA/AP Photo/Jens Meyer)

Svetový pohár v biatlone pokračoval v Oberhofe. V dedine ktorá sa stala mestom keď som ja šúchal lavice základnej školy. A pravdupovediac nečudo, že tak neskoro. Poveternostné podmienky sú tam krásne, ale kruté. Priemerná teplota je 4,4 stupňa, ročne spadne 1300 mm zrážok v rôznej podobe a, aby to nevytŕčalo, všetko zakrýva hmla. Nech aspoň nie je vidieť, keď už je tam tak, že ani psa nehodno vyhnať. Kto by tam už len býval?

Presne tam pretekajú biatlonistky v 4. kole Svetového pohára.

Nasťa rozžiarila hmlu

Naša Nasťa to v Oberhofe celé, aspoň pre nás, rozžiarila. Po jej výkone sa tá ich hmla doslova rozplynula. A keď vyhrala šprint na 7.5 km s náskokom viac ako pol minúty, z druhej Mäkäräinennovej si doslova vystrelila. Tej po pretekoch nešlo do hlavy, ako to len mohla takto dať? 35 sekúnd! To je v biatlone asi taký rozdiel, ako keby Usain Bolt nechal súperov takmer na štarte.

Tretí výstrel v ležke jej síce odfúklo na tretiu hodinu, ale nerobila si z toho ťažkú hlavu. Ako po pretekoch povedala, narástli jej krídla a letela do cieľa bezchybne. Mnohí o nej píšu ako o Shiffrinovej s puškou. No, áno aj nie.

Túto sezónu je suverénna ako Američanka. Ale podľa toho čo predvádza Petra Vlhová to ide s Mikaelou z kopca. Na rozdiel od Nasti. Tá si cestu do cieľa vždy prestrieľa, Shiffrinová sa tam môže maximálne prekľučkovať.

Prognózy a pochybnosti, či sa slovenským športovcom podarí úspech zopakovať, sú subjektívne. V biatlone doslova nikdy neviete ako to vypáli. Nasťa Kuzminová dnes trafila parádne a mala správne namazané. Tak aj my sa podľa jej vzoru máme právo trochu namazať. Veď sviatky končia až po Troch kráľoch.

Práve v sobotu je na rade stíhačka. Pýtam sa, stihne ju niekto? 

Áno, počasie zasiahne, zvlášť v Oberhofe kde sa meteorológovia nemusia trápiť nad predpoveďou. Jednoducho povedia všetko. Poloblačno až oblačno, miestami zamračené, občasný dažď, na niektorých miestach s hmlou a snežením, vietor premenlivý. teploty od -4 do 8 stupňov. Podľa mňa to ale opäť bude medaila. A podľa vás? No ukážte sa, odborníci... :)

Stano Staško

Stano Staško

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár