Ako sa kamaráti stretli vo Vigu

05.01.2018 / Martin Marys Pagáč
Mazáň (vľavo) a Lobotka. (photo: SITA/Martin Medňanský)

Mazáň (vľavo) a Lobotka. / (photo: SITA/Martin Medňanský)

Ryanair by mal popremýšľať nad rozšírením letovej ponuky z Bratislavy do Viga. Pomaly nám tam totiž vzniká malá futbalová komunita.

Aj Mazáň do Celty

Na Trabzonspor to ešte nie je, no ktovie o pár rokov. Inými slovami, španielsky klub Celta Vigo po pozitívnych skúsenostiach zalovil po pol roku opäť v našich vodách a po Stanovi „This is My Sen“ Lobotkovi siahol aj po ľavom obrancovi Žiliny, Robovi Mazáňovi.

Obaja chalani sú odchovancami trenčianskeho futbalu a po štyroch rokoch sa opäť stretnú v jednom klube. Sú veľmi dobrí kamaráti, rovesníci, a aj keď sa zo stredu Považia obaja vybrali iným smerom, preskákali škôlku v rôznych reprezentačných výberoch. Hrali spolu na európskom šampionáte do 21 rokov v Poľsku a záverom minulého roka si zaťukali aj v seniorskej reprezentácii.

Tak, ako Stanovi vydláždilo cestu do základnej zostavy Viga vystúpenie v zápasoch so Slovinskom a v Anglicku, Robovi možno vydláždil „slovenskú“ cestu do Viga práve Stano. Nech už tomu bolo akokoľvek, Stanko má v Španielsku konečne kamaráta, s ktorým môže cvičiť materinský jazyk, čo-to mu snáď poradí, aby sa v pondelok pri oficiálnom predstavení pred fanúšikmi Robko nestrápnil a potom sa pustia do tradičného galícijského pokrmu z mrlíku čílskeho, zvaného quinoa, ktorý zapijú sponzorskou nealko Estrellou Galicia.

Celta Vigo možno nepatrí k najznámejším klubom. Kto by si ale niekoľkokrát do roka nezadribloval s Messim, Ronaldom, Griezmanom,... neviem, či treba v tomto zozname pokračovať.

Držíme palce!

Martin Marys Pagáč

Martin Marys Pagáč

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár