ŠK Slovan Trenčislava

06.01.2018 / Martin Marys Pagáč
Hráčov Trenčína majú v Bratislave radi.  (photo: SITA/Tomáš Somr           )

Hráčov Trenčína majú v Bratislave radi. / (photo: SITA/Tomáš Somr )

Na úvod zimnej prípravy klubov spod Tatier na fortunaligovú sezónu ku nám dorazila správa, že belasí opäť lovili v osvedčených trenčianskych vodách a ukoristili veľkú rybu v podobe Rickyho van Haarena. Ten pod vedením Martina Ševelu veľa príležitostí na štadióne Pod lízatkami nedostával a ukázal sa slovenskému svetu až po trénerskej výmene. Na záver jesene sa zranil, Slovan teda kúpil opäť ďalšieho Trenčana, na ktorého rekonvalescenciu (si) doplatí.

Prepojené kluby

Nespomínal som výrazy „osvedčené vody“ a „opäť kúpil“ vôbec omylom. Toto všetko sa priamo či okľukou presunulo spod Čákovho hradu na belasé pasienky v novodobej histórii od návratu AS do najsamligy:

Prvými lastovičkami boli v sezóne 2012/13 Filip Hlohovský a Lester Peltier. Prvý menovaný sa cez Senicu potom dostal do Žiliny, aby si tam spravil meno a mohol tak okúsiť prestížnu druhú Kia-Hyundai ligu, v ktorej si ho tiež prehadzujú ako horúci zemiak. Ten druhý bol vtedajším najdrahším prestupom v rámci našich klubov, no potom sa transferom cez zopár českých klubov dostal až do vysnívaného Arménska a nikto nevie, čo s ním je.

O dva roky na to získal Slovan Ferka Kubíka, ktorý asi trikrát začínal sezónu v Trenčíne a končil ju niekde inde. Momentálne hrá ešte stále v belasom. V tom istom roku získal Slovan ex-Trenčana Samuela Štefánika, ktorý bol stiahnutý z holandského Nijmengenu, kam ho Trenčín poslal a teraz už brúsi Ekstraklasu s pilkou na nohe.

V minulej sezóne po rovnakej trase putovali zranený Rundič a problémový Schett, ktorí ešte len čakajú kam ich zamestnávateľ pošle. Pred tou aktuálnou  získal Slovan ďalšieho maróda, Ibrahima Rabiu, ktorý len rok predtým odišiel z Trenčína do Gentu. Zároveň sa Slovanu konečne podarilo polapiť trénera Ševelu. Keď to nešlo peniazmi, počkali si, kým sa ho AS zbaví sám.

Zároveň tu máme aktuálny prestup van Haarena a to sa nám zimná príprava len začala. Podľa posledných informácií v reakcii na šokovaných fanúšikov Trenčín Rickyho nepredal. Van Haaren bol na Sihoti po uplynutí úvodnej polročnej zmluvy dohodnutý s vedením klubu ju predĺžiť, no ukázal sa charakter tak jeho, ako aj klubu z hlavného mesta, pre ktorých chlapská dohoda nemá asi žiadnu hodnotu.

Stále čakám, kedy si šmolkovský dres oblečie aj stratený trenčiansky syn Gino van Kessel. A vy? 

Čo z toho plynie?

V priebehu šiestich rokov sa náš najslávnejší a najbohatší klub obohatil o osem hráčov Trenčína, či už priamym príspevkom do Holanďanovej peňaženky, alebo okľukou cez iný klub. Väčšinou kupoval zranených v nádeji, že sa dajú dokopy a budú predvádzať to čo predtým, prípadne chamtivo zobral hráča, ktorý mu nezapadol do koncepcie a už o ňom nikto nepočul.

V tomto roku sa belasí snažia ešte väčšmi kopírovať úspech Trenčína angažovaním trénera, no stále niekde niečo škrípe. Podľa slovných dozvukov bratislavského ex-trénera Vukomanoviča, ktorý po čase dostal Slovan na nohy, je jasné, že v hlavách vedenia je veľký neporiadok. Pokiaľ si budú stále robiť po svojom, zväzovať trénerom píšťalky a hráčom šnúrky na kopačkách, môže Slovan kúpiť aj desať Ševelov aj s Rybníčkom a La Lingom dokopy a nič im to nebude platné. 

Martin Marys Pagáč

Martin Marys Pagáč

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár