Predtucha týždňa: Vlhová pred Shiffrinovou, koniec Slovana a Hontianske Trsťany

08.01.2018 / Martin Ferianec
Petra Vlhová. (photo: SITA/AP Photo/Giovanni Auletta)

Petra Vlhová. / (photo: SITA/AP Photo/Giovanni Auletta)

Reinkarnujeme pre vás pravidelný prehľad udalostí nasledujúceho týždňa. Po pár dieloch v minulej sezóne dnes garantujeme rubriku so železnou pravidelnosťou. Vždy prinesieme tri udalosti, pri ktorých športové oko a srdce fanúšika nemôže chýbať. Ak ste priaznivcami drobného hazardu, udalosti nesmú chýbať ani na vašich tiketoch. Či už sa budete radiť našimi pocitmi alebo vlastným rozumom, je len a len na vás. Štvrtou udalosťou bude zakaždým domáca chuťovka, čiže udalosť z lokálnych športovísk, o ktorých sa práve masovo neinformuje.

Petra Vlhová, slalom vo Flachau, utorok 18:00

Ženský slalom je v posledných rokoch najsledovanejšou zo zimných disciplín u nás. Momentálne sa naše pohľady a nádeje upierajú na Petru Vlhovú. Úvod sezóny vyzeral ako súkromná bitka s Miekaelou Schiffrinovou o slalomový trón. Po slalomoch v Zahrebe a Kranskej Gore a dvoch štvrtých miestach, pustila Vlhová Američanku do úniku. O motiváciu v nočnom závode má postarané a my o kvalitný športový zážitok rovnako. Naviac minulý rok preteky nedokončila. Určite sa pustí dole kopcom, ako sa povie, „šusom“. Samozrejme pomedzi bránky.

Veríme že v závode skončí lepšie ako americká líderka. Ak si chcete staviť nejaké euríčko, kurz na to, že Petra bude lepšia ako Schiffrin vás celkom určite poteší. 

Arsenal - Chelsea, ligový pohár, Streda 21:00 

Január 2018 je na ostrovoch venovaný zápasom medzi Arsenalom a Chelsea. Po minulotýždňovej remízke 2:2 na seba narazia aj v súbojoch o pohár plný energy nápoja. Hrá sa na odvety, čiže nás čaká hneď dvojitá porcia. Odkedy sa videli naposledy, kopli si zápasy v FA cupe. Obaja tréneri solídne prerolovali zostavu a to najlepšie si znova nechávajú až na vzájomný súboj. Chelsea uhrala len remízu s Norwichom a doplnila si do kalendára opakovanie zápasu. Arsenal má kalendár plný a z FA radšej vypadol po prehre 4:2 s Notinghamom. Evidentne to najlepšie plánujú opäť predviesť v ligovom pohári.

Posledné tri vzájomné zápasy boli remízky a X tipujeme aj teraz. Kurzy sa hýbu na úrovni pekných 3,65 - 3,85. Pokiaľ ide o samotný postup do finále z lásky ku kolegovi Petrovi a Dominike Komrhelovej dáme Arsenal.

Slovan - Magnitogorsk, KHL, Utorok 19:00 

Do pozornosti dávame aj zápas KHL. S najväčšou pravdepodobnosťou posledný, v ktorom hráčom Slovanu a fanúšikom ešte aspoň teoreticky o niečo ide. Samozrejme keď nerátame neutíchajúcu lásku ku klubu a značke. Jediný slovenský zástupca v ruskej lige to má viac-menej zrátané. Definitívu sezóne môže dať už v utorok. Ak potvrdia neslávnu formu z celej sezóny prehrou s Magnitogorskom, budú mať aj matematicky zrátané, že ich sezóna sa skončí prvým marcovým dňom. Napriek všetkému je ale KHL stále najatraktívnejšia športová súťaž na Slovensku, navyše v kultúrnom prostredí.

Ak ste ochotní oželieť druhé kolo slalomu, bežte sa pozrieť na rozlúčku Slovana s playoff. Stávka na to, že sa im to „podarí“ je okolo úrovne 1,65.

Domáca chuťovka: Hontianske Trsťany v boji o štvrťfinále európskeho pohára!, Nedeľa 15:00

Pohár ETTU je v stolnotenisovej hierarchii niečo ako Európska Liga vo futbale. Sídlo nášho zástupcu by ste neuhádli ani keby ste mohli hádať do večera. Hontianske Trsťany - Dudince sa prebojovali už do štvrtého pohárového kola. Boli nasadení priamo do tretieho, kde si v derby zápase poradili so slovenským konkurentom z Vydrian. Oba súboje vyhrali 3:1. Vo štvrtom kole, hranom rovnako na odvety, privítajú v boji o štvrťfinále rakúsky celok SG Stockerau. V našich pomeroch malý sviatok. Na domácej strane sa predstaví momentálne jeden z najlepších hráčov za slovenskými stolmi Olexandr Didukh a na strane hostí bývalý hráč zo svetovej TOP 15, Chen Weixing. Rakušania disponujú klasickým obranárom i útočníkom a majú k nim hráča, ktorý rád kombinuje oba prvky.

Stolný tenis vrcholnej úrovne si môžete prísť pozrieť zdarma v nedeľu od 15:00 v Spojenej škole v Dudinciach. Pre ostatných bude k dispozícii live stream na klubovej facebook stránke TTC Hontianske Trsťany/Dudince. 

Martin Ferianec

Martin Ferianec

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár