Výber editora: Sme späť? TakUrčitee!

08.01.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Ako prví nám radosť urobili mladí hokejisti. Nevypadli.  (photo: SITA/AP Photo/Mark Blinch)

Ako prví nám radosť urobili mladí hokejisti. Nevypadli. / (photo: SITA/AP Photo/Mark Blinch)

Ak ste aj vy až dnes naskočili na pravidelný internetový režim, máme pre vás ponuku. Poďte si prečítať, čo sa cez sviatku udialo vo svete športu. Rozbehli sme sa totiž po Novom roku slušným tempom a bola by škoda, keby články na TakUrčitee zapadli prachom. 

Mišo Hudák bol v Gelnici na zápas 2. ligy. Ak máte radi hokej, určite by ste si jeho Zápisník prečítať

Mišo Mácsai bol v Zagrebe na Vlhovú, skvelá biatlonistka Nastenka si zo súperiek priam strieľala. A Lindsey Vonnová? Tá sa prihlásila o slovo v neskutočnej kombinéze

Spustili sme novú rubriku. Vek je len číslo napíšeme vždy, keď nás zaskočí športový idol narodeninami, ktoré by sme mu netipovali. Davor Šuker sa napríklad na Nový rok dožil päťdesiatky

Hokejová dvadsiatka sa na majstrovstvách sveta s prehľadom zachránila, no do semifinále chalani nepostúpili. Roman Durný chytal ako pán a po MS rovno zostal v Amerike. Obzreli sme sa aj za NHL, v polovici súťaže sa najviac smejú fanúšikovia nováčika. Vegas, bejby! 

Hrali sa tri zápasy najvyššej slovenskej súťaže (tešte sa na ďalší Ľadovo ostrý rebríček), silvestrovské kolo prebehlo aj v Nitre. Máme preto prvý článok v nitrančine. Už ste sa ním pokúšali prehrýzť? 

Peter Bartoš a Richard Kapuš boli svojimi klubmi na opačných krajoch Slovenska ocenení za celoživotný prínos. Pozreli sme sa na ich kariéry očami štatistík od Eliteprospects. 

Tréneroviny sú síce na zimnom sústredení v Turecku, slovenský futbal ale ani zďaleka nespí zimným spánkom. ŠK Slovan priviedol do belasého dresu ďalšieho Trenčana z Holandska, Martin Marys Pagáč klub z hlavnej dediny prekrstil na ŠK Slovan Trenčislava

Prestupuje sa aj v euroligách. Barcelona vykúpila Coutinha za púhych 140 miliónov libier. Nie je to málo? Ironicky sa pýtal Mišo Mácsai. Okrem toho písal Richard Hanzlík že Real tancuje, ako Zidane píska, básnik Martin zas o slovenských kamarátoch, čo sa stretli vo Vigu.  

Nové logo má TakUrčitee podcast. V prvej epizóde v roku 2018 sme sa s Vladom Kurekom venovali americkému futbalu. Playoff NFL sa začalo a v hre sú už iba top tímy. Získajú SuperBowl znova New England Patriots? 

Aj v novom roku budeme vyrábať Športovku a ďalšie videá. Je to predsa párny, teda skvelý rok pre každého fanúšika. Zimná olympiáda je za rohom, v lete sa najlepší futbalisti (okrem tých našich) zídu do Ruska na majstrovstvá sveta. Vlastne aj športový kalendár sme zmapovali. Ako inak, vo veršoch! 

My sa na rok 2018 veľmi tešíme. Na chystáme Stále viac športu. 

 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár