Tréneroviny - Ligové prestupové bombe - časť prvá

08.01.2018 / Richard Hanzlik
Povedz im, že nebudeme rozhadzovať. (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Povedz im, že nebudeme rozhadzovať. / (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Nová rubrika nesie názov podľa výroku Nestora El Maestra, neoficiálneho víťaza ankety tréner jesene. Nepotrebujeme žiadne prestupové bombe, ale vždy je fajn keď Slovan prevetrá peňaženku. Prvý stomiliónový prestup vo Fortuna lige je na spadnutie, Ivan mladší sa chystá kúpiť Trenčiansky hrad a osadiť ho namiesto Polusu. Kolotoč sa potom roztočí a nikto sa nebude môcť čudovať, keď Podbrezová zaplatí za Fera Kubíka výkupnú klauzulu vo výške 220 miliónov bludišťákov.

Veľký reťazák sa roztáča

Robo Mazáň strávil Vianoce s Lobotkom a so Stanom si tak porozumeli, že si ho spolu s grilážkami od babky pribalil so sebou do Viga. Suma, ktorú Žilina zinkasovala bude použitá na prerazenie tunelu Dubná Skala - Višňové a letnú kolekciu Versace pre Kaja.

Slovan bol zase raz roztopašný a prvú bombu, ku ktorej sa zatiaľ ani ISIC neprihlásil, hodil do davu nákupom Slovinca Andraža Šporara. Dlho naňho museli šporiť, ale v bitke o tento európsky talent a reprezentanta svojej krajiny im nakoniec pomohla aj SBS z Dunajskej Stredy. Ak hľadáme nákup zimy, tento získava prvú priečku.

Príchod Rickyho Van Bastena z Trenčína je už vysvetlený, za všetkým sú podľa dostupných informácií výhodné ceny vlakových lístkov na trase Trenčín - Bratislava. Vždy je super, ak máte farmu v prvej lige. Horšie je, ak tá farma hrá krajší futbal ako vy.

Zahraničnú légiu na Pasienkoch doplnil v zime aj Arťom Suchockij. Ak ste si podľa mena mysleli, že ide o útočníka z Nigérie, ktorého predkovia pred tristo rokmi utiekli do Ruska za lepšou klímou, budete mať smútok v duši. Je to Ukrajinec a prichádza zo Zorje Luhansk. Keďže Slovan si eviduje účtovníctvo v Bitcoinoch, nevieme, či mu zostanú ešte peniaze na nákup útočníka Videotonu Hentyho. Ale ak ho naozaj dotiahnu, pravdepodobne ho po vzore Hološka postavia niekam do bránky.

Spartak si užíva líderstvo a oslávil to vypustením dvoch ohňostrojov a Vantrubu do Prahy. Martin tam strávil víkend medzi sviatkami a keď chytil na Karlovom moste chrípku, všimol si ho najväčší fanúšik Slávie Leoš Mareš. Prestup sa uskutoční v lete a Martin sa vyjadril, že mu ho odporučil jeho ortopéd. Vraj lepšie, ako si kaziť chrbát tromi rokmi strávenými na lavičke niekde v Turecku. Nestor pracuje na dotiahnutí prestupov Reynalda a Sulejmaniho. Ten prvý vždy chcel byť ofenzívnym záložníkom, ten druhý behá pri kraji ihriska a obľubuje tieň. Okrem toho sa špekuluje o posile do útoku. Jožo Golonka oslávil 80-ku, takže on je už z kola von. Predaj Pavla Hoftycha do diskusnej relácie na verejnoprávnej TV sa nepodaril, za všetko vraj môžu nevydarené kamerové skúšky.

Trenčín pokračuje a keď jeden Holanďan odíde, musí ich prísť najmenej päť nových. Zatiaľ sa podarilo podpísať Sleedgersa, ktorý sa ako jeden z mála chlapcov v krajine môže popýšiť tým, že nepatrí medzi 25 miliónov odchovacov Ajaxu. Už dlhšie je jasné, že klub opustí Janga, domov sa vrátil aj Kloster. Z Prešova si však stiahli Udeha so Sámerom Issom. Kto bude teraz dva roky zahadzovať šance, aby sa potom stal jesenným kráľom strelcov?

DAC síce poslal Ashiruho naspäť do Brna, ale z ViOnu zobral jedného z najlepších hráčov klubu, Timoteja Záhumenského. A ozaj, čo s tým Černákom? Naozaj mal kúpený len dvojhodinový lístok keď pri vleku predbehol Ďurindu?

Nitra môže za úspech zimy považovať, ak dokáže udržať Hrošša. Možno silnejšia reťaz a dva radiátory budú stačiť.

Senica v zime dokázala kúpiť nových sponzorov. Aj keď sa hovorí, že peniaze nie sú všetko a ofenzívny pressing vám samé od seba nezahrajú, vždy je život krajší, keď ich máte.

Prestupové obdobie neprináša iba radosť z príchodu do mesta, kde vás ešte nepoznajú, ale je tu aj priestor na smútok. Svoju aktívnu kariéru sa v čase radosti a ihličnatých stromčekov v trojizbových bytoch rozhodol ukončiť Marek Sapara. Teda nie tak úplne sám od seba. Najprv mu bolo povedané, že s ním v klube nepočítajú,  tak sa na to Marek radšej vyprdol.

Toľko prestupové bombe zatiaľ. Liga nespí, iba mätie svojich súperov zimnou pauzou.

Prestupové bombe Slovákov

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár