Prehra bolieť nemusí

11.01.2018 / Tomáš Tomeček
Dominika Cibulková smúti, ale nemusí.  (photo: SITA/AP Photo/Rick Rycroft)

Dominika Cibulková smúti, ale nemusí. / (photo: SITA/AP Photo/Rick Rycroft)

Zápas finalistiek WTF Singapur 2016 pre seba v Austrálii získala Nemka Angelique Kerberová. Dominike Cibulkovej sa nepodarilo nakloniť vyrovnanú historickú bilanciu na svoju stranu a jedenásty vzájomný zápas prehrala hladko v dvoch setoch. Tragédiu z toho robiť nebudeme.

Cibulková - Kerberová 3:6, 1:6 vo štvrťfinále v Sydney

Každá prehra zamrzí. Dominiku, realizačný tím aj fanúšikov. Treba športovo uznať, že Nemka bola dnes ráno lepšia vo všetkých činnostiach. Bodov po prvom podaní nazbierala napríklad o desať viac. Nerobila dvojchyby, od tretej hry to v podstate bol jej zápas. Brutálna bola efektivita, ktorou, ničila rodáčku z Bratislavy.

Odvrátila šesť zo siedmich brejkbalových príležitostí, sama využila až polovicu možností, ktoré jej Dominika ponúkla. V bilancii mečbalov je navyše stále stopercentná, využila znova hneď prvý. Športovo a objektívne uznajme a zagratulujme.

No treba sa pozerať ďalej. Dominiku čaká Melbourne – najnevyspytateľnejší grandslam sezóny. Napriek prehre vo štvrťfinále v Sydney má na to, aby znova uhrala solídny výsledok. Na prvom austrálskom turnaji po dlhej prestávke, keď vlaňajšiu sezónu ukončila predčasne, sa dobre rozohrala.

Porazila Sevastovovú, hráčku top 15. Taká Mária Šarapovová Lotyšku určite v šatni neprivíta koláčikmi a borščom. Sevastovová ju stopla na US OPEN a takmer sa jej to podarilo aj v Pekingu. Druhý cenný skalp Dominika získala od Eleny Vesninovej, rovnako hráčky najlepšej svetovej dvadsiatky.

Začiatok austrálskej misie môžeme pokladať za úspešný. Najdôležitejší bude aj tak Australian Open.

Tak teda POME! 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár