Pondelkové Tréneroviny - Prestupové bombe, časť druhá

22.01.2018 / Richard Hanzlik
Kubík. Fero Kubík (vpravo). (photo: SITA/Peter Maďar)

Kubík. Fero Kubík (vpravo). / (photo: SITA/Peter Maďar)

V kuloároch našej ligy sa šušká o novej exkluzívnej zmluve, podľa ktorej Šláger TV zaradí do svojho programu vždy jeden víkendový zápas našej ligy. Pripravovaný prenájom televíznych práv  roztočil prestupový kolotoč, ktorý sa nie a nie zastaviť. Na prvý pohľad sa ale zdá, že si najviac zabehajú brankári. Konečne ich dobehne spravodlivosť. Pred finálovým zápasom Slovnaft Cupu tak uvidíme premiéru reality show Výmena brankárov. Ale poporiadku.

Brankárska lavína

Šulla prišiel zo Senice do Slovanu a podľa svojich slov sa teší, ako sa bude sťahovať na Tehelné pole. To ešte nevie, že dokým sa tam Slovan presťahuje, vymení ešte trikrát káder a Mišovou jedinou šancou na sťahovanie je tak kúpa, alebo prenájom jedného z bytov, ktoré tam Ivan postaví.

Senica sa zbavila aj Placha, ktorého poslala do Poľska po krovky. Plach vymení v Piaste Gliwice Rusova, ktorý sa vracia do Trnavy. Toto už začína znieť ako scenár Rodinných prípadov. Takže Senica mala dvoch brankárov, obidvoch sa zbavila a vyzeralo to, že bude hrať veľmi ofenzívne bez brankára. Ale poškuľuje po Chovanovi z Trenčína.

Slovan zo Senice nezobral iba Šullu, ale aj Medvedeva, ktorý to dal na Vitteka. Jeden tréning, zranil sa a s barlami sa asi vráti hosťovať naspäť to Senice.

Slovenskom otriasla aj hrôzostrašná správa o konci Fera Kubíka. Jeden z najdlhšie slúžiacich Slovanistov dostal hodinovú výpoveď. Ale za hodinu si veci zbaliť nestihol a tak si hľadal nové angažmá. Chcel ísť von, ale čakal kým sa oteplí a medzitým ho stihla pretiahnuť Žilina. Spomienky na Hlohovského? Ten inak stihol vymeniť v Kórei zamestnávateľa a tak už montuje diely v inej automobilke.

Rovnakým smerom to ťahá aj Jakuba Mareša, ktorý je na Pasienkoch nespokojný. V útoku totiž začína byť tlačenka ako v rýchlikoch medzi sviatkami.

Raz si tak Maťo Ševela povedal, že by si dal černohor. Mladší Ivan sa nenechal dvakrát ponúkať a zohnal Maťovi Cmiljaniča. Chalan hrával naposledy v Levante.

Inak, Hološko sa zapojil do prípravy a keď sa zase nepoháda s Droppom, alebo iným hokejistom, uvidíme ho behať pri lajne aj na jar. Lebo zase povedzme si, za 40 jabĺčok by ste tam behali aj vy. Bitcoiny sú super investícia, ale keď to desiateho pekne zapípa, zahoja sa všetky rany.

Slovan ešte s prestupmi nekončil, v hlavnom meste je už dokonca aj prestupný lístok na MHD s podpisom Maťa Ševelu. Ten svoj klub nahnal do autobusu a odišli do Turecka. Na 25 dní, all inclusive aj s drinkami pri bazéne pre Schetta. Belasí sa vrátia pekne opálení a potom môžu nadávať, že je tu zima ako na Bašternákovej chate na Donovaloch.

Myslím sociálne, cítim náhodne platilo aj tentokrát. Na dovolenku do Turecka zobrali aj zraneného Salátu, ktorý sa z platenej dovolenky v klube plynule presunul na príjemný pobyt do krajiny kebabu a klubov, ktoré končia koncovkou spor. A na konci je z toho vždy spor iný. Súdny.

Výpredaj vo ViOne

Človek nemusí byť poradcom ministra grafov, aby si vedel spočítať šance ViOnu na prienik do TOP 6. Preto sa spustil odliv hráčov. Dobrotka zamieril do Poľska, po právnickej fakulte by chcel vyštudovať Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Záhumenský je už oficiálne v Dunajskej Strede a stihol povedať, že DAC je najlepší klub na Slovensku. Ktovie, čo na tú lokalizáciu povedia miestni. A ktovie, čo sypú v Moravciach hráčom do krmiva, ale má to očividne na každého iné účinky.

Ale Jarábek nezaháľal. Zo Zlína angažoval Bartolomeua, zo Slovana Riga s Kotulom. Ten sa naposledy predstavil v prvej verzii Superstar a odvtedy sa snaží preraziť aj futbalom.

ViOn opúšťa aj najlepší strelec minuloročného jarmoku, Robo Gešnábel. Natankoval auto a poďho smer Ružomberok. Oranžový klub z mesta víkendového dopravného kolapsu si bude musieť na jar poradiť bez kapitána Kružliaka, ktorý si povedal zlom väz a natrhol si predný krížový.

Spartak podľa všetkého už uzavrel káder, zamkol dvere a vypustil psov. Reynaldo už sa zabýval, Rusov sa vrátil a do kádra pribudol Nemec Reagy Ofosu. Ide o ofenzívneho univerzála. Dokáže skórovať, ale aj pokaziť prihrávku, vymeniť žiarovku a uvariť čaj. Prišiel do Trnavy, vyfotil sa s Keketim a odišiel do Turecka na sústredenie. Meno letoviska Kundu nemôžem ani vyskloňovať.

Nespia ani v Žiline. Z Nitry dotiahli Filipa Balaja. Hráča známeho tým, že keď do lopty kopne v Senci, cez Dolný Kubín, Rimavskú Sobotu a Senicu doletí až do Michaloviec. A aby sa vošiel do kabíny, miesto mu urobí Nikolas Špalek. Ten bol v poslednom týždni viackrát videný v LIDLi pri cestovinách a hovorí sa o tom, že prestúpi do Brescie.

Na východe nič nové

V Prešove je sranda. Najprv oslabia svojho súpera o záchranu, keď do Podbrezovej pustia Wiezika aj s tým jedným gólom, ktorý dokázal skórovať. Potom odíde kapitán Jacko, ale aj Streňo s Issom. Chvalabohu, že im ostal Udeh, inak by nemal kto už hrať. Potom sa zistí, že síce majú nového trénera Mišovca, ale nikto nevie kedy a či sa nevráti aj Kovalec. A po ňom možno aj Peter Nagy. Fanúšikovia toho majú dosť, lebo veď káder skoro uzavretý a nikto nevie kto bude nosiť šušťáčku. Tak ovešali bránu pred štadiónom transparentom Trávniček von. Tak to vyzerá, že sa bude v Prešove zase meniť trávnik.

Viete, ako poľské kluby trestajú svojich hráčov za slabú formu? Nevyplatenie mzdy? Prémií? Nie. Pošlú ich do Michaloviec, ako to urobil Lech Poznan Kurminowskemu.

Telegraficky:

  • Janga naozaj prestúpil do Gentu. Tak sa maj Rangelo a ukáž im tam, ako si sa na Slovensku naučil páliť. Tutovky.

  • Trenčín zohnal ďalšieho Holanďana. Van Arnhem sa volá. Ešte dvaja a môžu otvoriť Holandský lunapark.

  • Nitra odohrá jar v Zlatých Moravciach. Fúzia FC ViOn Nitra-Zlaté-Vráble-Moravce by bola postrachom výrobcov tituliek športových novín.

  • Pamätáte si jeden futbalový talent s menom Tomáš Vestenický? Je tak dobrý, že sa zase vrátil do Nitry. Ale len na hosťovanie. Pomôcť sebe a Nitre. Filantrop.

  • Senica kúpila Ronalda. A k nemu z Kolumbie a Venezuely prepašovala ďalších troch amigos.

  • Dunajská by rada priviedla kanoniera. Arsenal má teraz výpredaje, bude to Sanchez, Ozil, alebo samotný Wenger?

  • Nové Zámky, treťoligový klub, ponúkali za Martina Dúbravku 5 mega. Sparta ho nedala.

Prestupové bombe I.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár