Šesť emócií vyvolaných nomináciou na ZOH

22.01.2018 / Peter Vretenička
V olympijskej bránke bude znova Ján Laco.  (photo: SITA/AP Photo/Matt Slocum)

V olympijskej bránke bude znova Ján Laco. / (photo: SITA/AP Photo/Matt Slocum)

Minulý týždeň uzrela svetlo sveta a rozohnila internety slovenská nominácia pre zimušnú olympiádu v Pjongčangu. Snáď tam vyhráme medailu a bude sa na to roky spomínať, lebo písanie slova Pjongčang je zábava. Keď si to celé zhrnieme, konečná nominácia vyvolala týchto šesť emócií: 

RADOSŤ

Konečne sme sa toho dožili! Hráči neboli vyberaní podľa mien z minulosti, ale podľa výkonov v súčasnosti. Sú v nej hráči, ktorí majú formu, sú zdravotne v poriadku, dokážu dodržiavať systém a počas prípravných zápasov ukázali, že do reprezentácie patria. Nájdeme tam rozličné typológie hráčov. Vyzerá to, že všetky ingrediencie pre úspech sú zastúpené v správnom pomere. Lepšie by to nenamiešal ani Gordon Ramsey, ešte že máme Craiga. Ktovie, či po hráčoch kričí ako jeho menovec. Jedno je však isté. Spolu so Šatanom vedia presne, aký systém chcú hrať a podľa toho vybrali hráčov. Preložené do jazyka tipérov - kurz 1,02 na to, že po dlhých rokoch uvidíme dobre zahranú presilovku.

PREKVAPENIE

Kde sú Meszi, Vieďo a Hudaboys? Čo tam robí až 10 hráčov z Tipsport ligy? Azda nominácia žiadneho z fanúšikov by nebola na 100% zhodná s tou od Šatana a Ramseyho. A to je presne ten dôvod, prečo sú tam, kde sú. Nie je to tak dávno, keď sa spochybňovala Šatanova nominácia pre tím Európy. Podľa mnohých tam chýbali Ehlers, Eller, Grabner či ďalší skvelí hráči. No ten výber napokon uhral finále. Nie je jediný dôvod na obavy, Šatan vie veľmi dobre, čo robí. Taká Kanada máva prekvapenia v nominácii vždy. Lebo kto chce uspieť nemôže zobrať 25 najlepších hráčov, ale musí poskladať najlepší možný tím.

ZNECHUTENIE

Nominácia nastavila zrkadlo nášmu zástupcovi v KHL. Zo Slovana sa v nej objavilo 0 hokejistov, slovom NULA. Tým padol posledný dôvod jeho odchodu do KHL. Nie je kostra reprezentácie! Podľa videného sa zdá, že hlavná funkcia Slovana je pripraviť hráčov na play-off Tipsport ligy. V reprezentácii dostali prednosť hráči, ktorí sú zvyknutí vyhrávať a nie sú vyšťavení nekonečným cestovaním. Hoci bolo by férové dodať, že väčšina z nominovaných počas kariéry obliekla belasý dres.

ZMÄTENIE

Kto bude hrať prestížny zápas hviezd štyroch líg? Tipsport lige odchádza hokejovať do Pjongčangu hneď desať potenciálnych aktérov exhibície. Na druhej strane je to možno dobré a uvidíme, že naša liga má hviezd oveľa viac. 

ZVEDAVOSŤ

Aké výkony naši predvedú? Zaskočia v skupine USA, alebo dokonca mocné Rusko? Pri týchto otázkach zvedavosť graduje viac, než pri pomyslení na to, čo majú susedia na obed. A čo je najhoršie, na odpoveď týchto otázok si budete musieť ešte pár dní počkať.

NEDOČKAVOSŤ 

Nech to už celé začne! Aj bez hráčov z NHL to bude nepochybne zaujímavý turnaj. Do nášho prvého zápasu zostávajú už len dni, či skôr tri týždne. Vzhľadom na úpadok posledných rokov, keď máme problém vôbec postúpiť do štvrťfinále MS, nebudú pre nás prvoradé výsledky. Dôležitá bude predvedená hra, aby mohol byť fanúšik znova hrdý, že aj Slováci vedia hrať hokej.

Veľa šťastia, nominovaní. 

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár