Ľadovo ostrý rebríček: Oceliari valcujú

24.01.2018 / Tomáš Tomeček
Košice to znova hrajú do prázdnej bránky. (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Košice to znova hrajú do prázdnej bránky. / (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Hokejová liga sa zmenila na vyjednávací ring, kde sa nikto dlho neponúkal do moderátorského kresla. Článkov bolo popísaných dosť, verím že páni v oblekoch ešte tento týždeň zariadia všetko potrebné. Aby mali hráči aj realizačný tým reprezentácie čisté hlavy pred blížiacimi sa OH. V lige sa okrem toho aj odohralo niekoľko zápasov. 

Aj v tejto sezóne budeme mužstvá z najvyššej hokejovej súťaže nazývať najkrajšími historickými názvami, ak nejaké majú.

10. MEDVEDE DETVA

Medvede dnes posledné ale pri vyrovnanosti ligy ich to nemusí veľmi trápiť. Šesť inkasovaných gólov bolí, od rivalov zo Zvolena dvojnásobne. Ťažko povedať, kde by bol Dorničov tým, keby mali v bráne spoľahlivého Hacketta skôr. Na ich hru smerom dopredu sa už dá pozerať a lepšia sa aj vzadu. Pripravujú sa na baráž, ak budú pokračovať v takom trende, nemuseli by mať problémy zachrániť sa. Viac chcieť nemôžu.

9. SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Sokolom začína horieť viete kde. Dva zápasy a v nich len štyri góly, tadiaľ letové koridory pre body nevedú. S takými Zámkami šancu bodovať Liptáci určite mali. Pre zverencov trénera Paukovčeka mohlo ísť aj o zápas sezóny. Stretnutie ale nezvládli. Matúšovi Sukeľovi pozvánka na OH svedčí, hrá dobre. Mladík má potenciál, Craig Ramsay mu snáď nájde správne miesto v zostave.

8. SLOVENA ŽILINA

Vlci mali nevďačný žreb, Nitru a Bystricu. S Corgoňmi mali aj kus smoly, gól do šatne zamáva aj s lepším tímom. Najbližším súperom budú Trenčania, nepríjemná porcia zápasov. Pozitívom je stále pomerne komfortný 7-bodový náskok na 8. priečku. A už len 15 zápasov pred sebou. Možno bude Žilina druhým mančaftom, ktorý bude mať istotu umiestnenia po základnej časti. Hneď po Detve.

7. NEWCASTLE UNITED - NOVÉ ZÁMKY

Zámky obstáli v dvojzápase s tabuľkovými susedmi. Úloha splnená na 100%. Zároveň sa, ako už tradične, znova posilnili. Zo Zvolena prišiel Lukáš Jurík a vystužil tretiu formáciu. Sme zvedaví na akom čísle sa príchody a odchody zastavia. Ak to Zámčanom má pomôcť k postupu do playoff, budiš. Pokiaľ sa misia nesplní, vedenie si to od fanúšikov „vyžerie do dna.“ Zatiaľ sú na ôsmi v tabuľke a siedmi aktuálne u nás.

6. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Zvolen dopláca na vyrovnanosť rebríčka a nevyrovnanosť výkonov. Porážka Detvy stále nie je vec, ktorou sa možno chváliť dlhšie, ako do večerných GBS. Na druhej strane, hra mužstva bola pomerne dobrá a trojgólový rozdiel spravodlivý. Mená v prvých troch útočných formáciách vzbudzujú obrovský rešpekt, ak to celé Mikulovcom do seba na konci základnej časti zapasuje, Rytieri budú nepríjemným súperom pre kohokoľvek. Slabinou by mohol byť brankár Nieminen, ktorý nepodáva ohurujúce výkony.

 

5. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Iskra uplynulý týždeň rozdúchavala vášne na hokejovej mape a hokej šiel tak trochu do úzadia. Veríme, že problémy si páni vyriešia a negatívna energia bude mediálne vyčerpaná. Trojica Bubela, Surový a Lamper si za svoje výkony miestenku na OH jednoznačne zaslúžila. Záver súťaže bude pre Baranov hektický, medzery medzi prvými piatimi sú jednobodové. Oni prídu navyše pre Pjongčang o najviac hráčov. Nikto iný neoblečie do repre dresu troch. 

4. DUKLA TRENČÍN

Vojaci nie a nie pokračovať vo výkonoch z úvodu sezóny. Možno sme príliš namlsaní ich spanilou jazdou, no treba povedať, že momentálne nevzbudzujú taký strach ako pred pár mesiacmi. Inkasovať päťku na najužšom klzisku v lige je minimálne na zamyslenie - ako sa tam zmestili? Výhra s Baranmi bola dôležitá, vo vzájomných zápasoch tých dvoch zatiaľ platí môj dom - môj hrad. Shootout sa počíta, preto sú na 4. mieste pred Bystricou.

3.  POPRAD – TATRY

Kamzíkom slúži ku cti, že sa pokúšajú o atraktívny, útočný hokej. A vychádza im to. Deväťgólový zápas s Trenčínom sa musel fanúšikom páčiť, poslabšie to bolo na košickom letisku. Napriek tomu sa nemajú za čo hanbiť. Škoda len nesprávne namotivovaného Ježeka a čoraz pomalšieho Fabiána. Tréner Ozimák čachruje, chýba mu pár zranených hráčov, lepší ako šiesti budú len ťažko. V playoff ale môžu hrýzť.

2 PLASTIKA NITRA

Stavjaňovci si poradili so súperom, ktorý im veľmi nesedí a bilanciu a Žilinu porazili. V dnešnej vyrovnanej tabuľke je také víťazstvo dôležité, skôr predpovieme počasie na mesiac dopredu, ako štvrťfinálové dvojice aktuálneho ročníka. Ak by sa ale ich súboj v prvom kole zopakoval, mohla by z toho byť najnapínavejšia séria prvého kola. Na Zvolen to družina okolo Krištofa Pauloviča vie, s Lokomotívou ešte neprehrali, hoci aj tieto zápasy sú nesmierne vyrovnané.

1. VSŽ KOŠICE

Oceliari valcujú ďalej. Naposledy prehrali 6. januára. Duo Šimurda - Bartoš má na kabínu zatiaľ dobrý vplyv a vedenie bude musieť riešiť otázku, či neponechajú tých dvoch na lavičke až do konca sezóny. Prečo meniť súčiastky v stroji, ktorý šliape ako hodinky? Košice majú ešte jednu výhodu. Síce sa šplhajú tabuľkou hore, útok na titul z pozadia nemusí byť vôbec márny. Nevíria okolo seba vzdušný prach ako iné klubu, ak dokážu Košičania udržať formu a veteránov v kabíne na správnej životospráve, mohli by základnú časť aj vyhrať. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár