Predtucha týždňa: Otčenáš, ktorý si na strelnici...

24.01.2018 / Martin Ferianec
Martin Otčenáš.  (photo: SITA/Peter Rusko)

Martin Otčenáš. / (photo: SITA/Peter Rusko)

Naša úspešnosť v predtuche naďalej kríva na obe nohy, ale hlavým cieľom je zatiaľ všetkých inšpirovať. Veď čo keď raz tie pekné kurzy začnú vychádzať?

Najskôr sa nepodarilo prekvapiť De Minaurovi, keď po dvoch setoch odišiel zo zápasu s Tomášom Berdychom v Melbourne kondične. Nasťa Kuzminová žiaľ nepridala ani jednu výhru v Taliansku, ale ak iba šteluje formu na olympiádu, nevadí. Z postupu sa netešili ani Slováci v českých tímoch hokejovej Ligy majstrov. Třinec vypadol až na nájazdy, samozrejme preto lebo nepostavili nášho Hamerlíka do bránky. Boli ste sa pozrieť na biliardový turnaj? Podeľte sa o zážitky v komentároch. Šport v rôznych formách nespí ani tento týždeň.

Žreb Ligy národov už dnes

Futbalová Liga národov bude náhradou prípravných zápasov. Okrem iného sa z nej dá postúpiť priamo na EURO šampionát. Kľúč je jednouchý ako zložené súvetie Kapitána Danka. Rozpisovať ho nebudem, ale vraj sa dá. Uži si síce slobodne nevyberieme súperov v medzikvalifikačnom období, ale zasa miliónik od UEFA a druhý v prípade ak skupinu vyhráme nie je na zahodenie. UEFA nás zaradila do druhej výkonnostnej kategórie a dnes sa dozvieme súperov v našej skupine. V trojčlennej skupine môžeme naraziť na Švédsko, Ukrajinu, Írsko alebo Bosnu a Hercegovinu z druhého koša a z tretieho na Severné Írsko, Dánsko, Česko alebo Turecko. Koho by ste si želali vy?

ME v biatlone až do nedele

Majstrovstvá Európy nie sú sledované natoľko ako OH alebo svetový pohár. No často je kontinentálny šampionát vstupnou bránou pre mladých pretekárov. Naviac sa blíži Pjongčang a pár našich biatlonistov plánuje práve ME využiť ako prípravu na vrchol sezóny. Už od dnes budú súťažiť Majdišová, Otčenáš, Hasilla, Bartko, Šíma, Kubaliak a Kázár. Do šprintov sa zo svetového pohára pripoja sestry Fialkové a Poliaková. Ako večný optimisti veríme aspoň v nejakú medailu v preriedenej konkurencii. Otčenáš, ktorý si na strelnici,... 

FA CUP víkend

Najstaršia futbalová súťaž, anglický FA cup, je pre mňa zároveň aj najkrajšou. Každý rok sa do nej zapoja tímy až zo siedmej anglickej ligy. A každý rok pripraví nespočetne prekvapení. Prvé kolo kde sme mohli v priamych prenosoch vidieť, že aj vzájomný súboj tímov zo štvrtej a šiestej ligy je často atraktívnejší ako o titul hrajúce slovenské kluby, máme za sebou. Pred nami je šestnásťfinále, kde už tradične privítajú trpaslíci veľkokluby. V prenosoch môžeme piatok vidieť štvrtoligistu z Yeovil proti Manchestru United. V sobotu rovnako účastník štvrtej ligy Newport privíta Tottenham. Ak veríte v zázraky a ste ochotní obetovať nejaké evríčko prezradím kurzy. Opatrnejšie vyberám kurzy na 1x. Yeovil okolo 4,7 a Newport plus-mínus 4,1.

Domáca chuťovka: Štvrťfinále ligy majstrov

Kolkársky klub z Podbrezovej je tradičný zástupca Slovenska v Lige majstrov. Minulý rok dokonca organizoval záverečné Final Four a obsadil tretie miesto. V sezóne 2017/18 sa nachádza v druhom kole, čo je zároveň štvrťfinále súťaže, v kategórii mužov i žien. Ženy cestujú na prvý zápas za rieku Moravu. Muži sa predstavia v prvom zápase štvrťfinále doma. Súperom im bude chorvátsky majster KK Zaprešič. Zápas začína v sobotu o 13:00 v Dome športu v Podbrezovej. Povzbuďte kolkárov osobne alebo fandite aspoň pri live streame v bojoch o final four.

 

Martin Ferianec

Martin Ferianec

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár