Hokejový zápisník: VSŽ Košice - Slovena Žilina

28.01.2018 / Mišo Hudák
Gabo Spilar a brankár Tomek. (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Gabo Spilar a brankár Tomek. / (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Drahé športové priateľky, drahí športoví priatelia! Dnes hrajú Vežet proti neviem presne komu. Z pohľadu ortodoxného priaznivca je to irelevantné. Ako sa hrdí svojim mottom fodbalová Barcelona "Mes que un club", tuna na Východnom pobreží to nie je nič menej vážnejšie. Akurát nebudeme robiť referendum, lebo zostať v Európskej únii je v aktuálnej geopolitike najdôležitejšou vecou!

17:00 Takže je to Slovena zo Žiliny! Môj niekdajší dlhodobý favorit na prvú ligu.

17:01 - 17:44 Dohrala povedomá melódia z televízie, asi nejaký seriál.

17:01 - 17:44 Regulárnu košickú hymnu zložili pred štvrťstoročím Rap Steady Crew.

17:01 - 17:44 Album Pozor! Všade je plno rapu! 1993

17:01 - 17:44 Bude hrať aj Hovorka, ktorý posledný zápas nedohral.

17:01 - 17:44 Čau pipi! Jeden nula!

17:01 - 17:44 Marek Hovorka hneď nachystal gól pre Šoltésa.

17:01 - 17:44 Žilinu som nemával rád kvôli arciškaredému antihokeju. Dnes to vyzerá na otvorenejšiu hru. Bral by som 12:2.

17:01 - 17:44 Na lavičke je aj Peter Bartoš. Medzi dvoma zápasmi si včera stihol zahrať v drese Humenného v Gelnici. Jedným gólom poisitil víťazstvo 8:0.

17:01 - 17:44 Obával som sa, že dnes nebude na lavičke, pretože za Humenné nenastúpil od momentu keď bol povolaný trénovať Vežet.

17:01 - 17:44 Neviem ako je to formálne, ale prvým brankárom by mal byť Habal. Stabilne vie podržať družstvo. Dnes je v bráne.

17:01 - 17:44 Určite sa chcete dozvedieť aj niečo o Slovene. Hrá v žlto-zelených dresoch a čiernych nohaviciach.

17:01 - 17:44 Štucne tiež žlto-zelené.

17:01 - 17:44 V januári je najlepším útokom trojica Jenčík - Spilar - Suja. Nemusí to ísť Gabimu v kluboch mimo Košíc, ale doma je rozdielovým hráčom.

17:01 - 17:44 Treba chodiť na ligu priatelia. Mareka Hovorku budúci rok na štadiónoch v Slovenskej republike a v Košiciach neuvidíte. Jemu keď sa vydarí olympiáda!

17:01 - 17:44 Exhibícia. Či je to Pacan Miklík Nagy alebo Hovorka Kafka Šoltés, hrajú sa so Slovenou ako s deťmi na parkovisku. Ladislav Veľký bol natlačený do bránkoviska, spadol na zeleného brankára, športovo sa mu ospravedlnil.

17:01 - 17:44 Zelený brankár sa volá Tomek a je jediným zeleným dôvodom, prečo zelení neprehrávajú o tri góly.

17:01 - 17:44 Ale dosť už o zelených!

17:01 - 17:44 Habal v oslabení (Ladislav Veľký sedí za krosček) s prehľadom upokojil obranu, vykorčuľoval si proti strele, mal výborný výhľad. Je to po prvý raz v zápase, čo sa Slovena zdržala v pásme u Vežet.

17:01 - 17:44 Hovorka s gangom odohrali oslabenie ako Harlem Globetrotters.

17:45 12:2 to asi nebude. V januári som za druhú ligu zaplatil 1.50, za prvú 3, za toto 5. V kontexte týchto informácií je to dôstojná hodnota za peniaze. Hlavnému programu Krasocentra predchádzala prvá tretina.

17:54 Nechcem vás zaťažovať banalitami. Ale bufet v rohu A12 je dlhodobo problém. Bufet pri tréningovej hale aj v rohoch A18 a B18 majú normálne bary pri stene. Stojíte v jednej rade a k tomu čo si žiadate sa dostanete za chvíľu. Bufet na A12 ma štvorcový pôdorys a je ako ostrov medzi zákazníkmi. Tí si samozrejme pýtajú benzín chaoticky z každej strany.

17:57 Ale poďme naspäť k hokeju. Začnime Žilinou. Tá pricestovala na zápas autobusom. Nie vlakom.

17:58 Vežet aj bez presilovky dominujú v zelenom obrannom pásme.

17:59 Dva nula konečne. Bola to len otázka času.

18:02 Na kocke pribudla nová grafika v posledných zápasoch. Komiksová bublina a v nej text, priradený k náhodnému divákovi. Myslím, že lacný obsah by už neobstál ani v Gelnici.

18:05 Šoltés s Kafkom to doukombinovali. Šoltés je objav roka v meste. Viac Šoltésov!

18:06 Suja z ťažkého uhla mieril do oboch tyčiek.

18:08 Práve mi volala dcéra kedy už prídem, tento zápisník možno v tretej tretine pokryje cestu autobusom a stavane rakety z lega.

18:12 Slovena bola v prvej tretine disciplinovaná, ale jej hráči pomaly začínajú nestíhať. Ďalšie vylúčenie, ďalší gól.

18:15 Teraz Sto rokov (Miklík a Nagy) rýchlosťou, technikou, umom, nápadom, čímkoľvek poslali ostatných osem korčuliarov o dve súťaž nižšie! Lahôdková kombinácia!

18:18 Povedzte sami, aj štvrtý Vežet útok sa ponúka pri kombinácii. Pri troche priamočiarosti mohlo byť o pol šiestej po zápase.

18:19 Zaujímavosť z Newcastle! Banská Bystrica tam dostala 3:1 v riadnom hracom čase. Takže sa po odohraní celého kola budú diať veci na oboch koncoch tabuľky.

18:20 Ech, zelení dali gól, stav stretnutia je 3:0.

18:22 Bohumil vraví 3:1, ale medzitým, keď niekto strelí gól v Košiciach a zmenou stavu nie je žiadna korelácia!

18:34 Vežet začnú poslednú tretinu v oslabení. Vždy za každých okolností si pred poslednou tretinou vravím "Nech nie je predĺženie".

18:48 Tréningový zápas pokračuje.

18:50 Zelení sa trocha nadýchli po presilovke a nehrajú len na vlastnej polovici. Písal som, že zápas pokračuje, ale chcel som napísať stretnutie. Zápas by mal mať dynamiku a náboj.

18:51 Ak tak zápas zvádzajú košické útoky medzi sebou kto dá krajší NHL Power Week gól.

18:54 Ladislav Veľký úbohým žilinčanom odobral puk bez akejkoľvek námahy pri ich bránke "Toto tu je moje".

18:58 V histórii najvyššej súťaže okrem Žigmunda Pálffyho nebol takýto dominantný hráč prítomný na súpiskách miestnych organizácií. Dvadsať sedmička už má rezervované miesto pod strechou. Ale až keď vyvesia normálne štandardne 43.

19:00 3874 divákov! Ktorý klub sa môže pochváliť takou návštevou na tréningu?!

19:02 Žilina dala druhý gól, stav stretnutia 3:0.

19:02 Snáď nebude predĺženie.

19:04 Ale aspoň je konečne dráma. Vežet idú do oslabenia a mne by už mohol ísť autobus. Desiatka na ŤHC.

19:05 Žilina dala tretí gól, stav stretnutia 3:0

19:06 12:2 to už nebude, ale 12:3 by mohlo!

19:06 Zelení sú pomerne hustí v posledných piatich minútach.

19:08 Vežet po dvoch diskutabilných vylúčeniach stratili rytmus, stiahnutie Ladislava Veľkého na ľad ostalo bez povšimnutia. Ladislav odišiel radšej striedať.

19:10 Uuuuuuuuuuuuu Gabi okúpal polovicu Žiliny! 4:0

19:12 Okrem štvrtého gólu ide minimálne aj štvrtý Elán. rád by som požiadal ministra vnútra, aby sa začal venovať podstatným veciam a miestneho MC vzal do väzby.

19:13 Vežet opäť v oslabení, páni v pyžamách sú v nevôli domácich priaznivcov.

19:14 Jenčík hardkor oldskul sólo pipa. 5:0!

19:20 Chlapča čo vedie miestnych ultras si pobafkáva z elektronickej cigarety a pokriky číta z papierka. Šesť dospelých chlapov čo prišli na zápas po smene v železiarňach urobí väčší hluk a aj obsahovo dokážu pokrývať zápas omnoho dôstojnejšie. Motivácia nikdy nepredčí skúsenosti.

19:21 Pôjdem na ďalší autobus. Dieťa mi snáď odpustí.

19:24 O chvíľu pôjde Mandarinka Darinka. Chcete počuť veľké tajomstvo tejto pesničky? Prečo je symbolom organizácie Vežet?

19:24 Áno? Chcete?

19:24 Ste pripravení na pravdu?

19:24 Je to preto.

19:24 Lebo.

19:24 Mandarínky sú Oranžové!!!

19:25 Ladislav Veľký teraz komicky nedopravil puk do prázdnej brány.

19:26 Teraz musel dôjsť puk priamo na hokejku Ladislavovi Veľkému, aby uzavrel skóre. Bol to rozkaz.

19:29 Vášeň Srdce Život. Hokej sa hrá takmer každý deň, nielen dva týždne v máji, alebo raz za štyri roky.