Pondelkové Tréneroviny - Ligové prestupové bombe, časť tretia

29.01.2018 / Richard Hanzlik
Slovanisti sa pozerajú, koho Ivan ešte kúpi.  (photo: SITA/Diana Černáková)

Slovanisti sa pozerajú, koho Ivan ešte kúpi. / (photo: SITA/Diana Černáková)

Po Výmene brankárov tu máme pokračovanie Nákupných maniačiek. V nich si zatiaľ najlepšie počínal Ivan, syn známeho podnikateľa z Bratislavy. Ivan rád nakupuje v zahraničí a svoj šatník neváha raz ročne kompletne vymeniť. Sú v ňom exkluzívne kúsky, aké by ste márne hľadali napríklad u Vlada, priateľa jeho ocina. Síce často preplatené, ale čo je z dovozu, to sa počíta a vôbec nevadí, že to vlastne nepotrebuje.

Vlado je živnostník. K nákupom pristupuje inak. Najradšej nakupuje online a je známy tým, že mu stačí jedno trojminútové video na kúpu. Ale vždy je rád, ak sa v kope handier z tureckého kamiónu nájde aj niečo použiteľné, čo potom môže predať kupcom z Poľska. Dobre nakúpil v lete a tak v zime len doobjednal podľa rady od kamoša Nestora. Poštovné bolo zadarmo.

V tejto epizóde zatiaľ najviac predávajú dvaja kamaráti Jojo s Karčim. Tí si veci veľmi radi šijú sami a keď sa potom zapáčia v zahraničí, za drahý peniaz ich pustia, aby mohli nakúpiť látku na ďalšie kúsky. Najviac zatiaľ zaujali, keď si pod svoje krídla zobrali to, čo Ivan nechcel.

Jediný cudzojazyčný účastník súťaže je známy tým, že veľmi rád veci dováža a využíva Slovensko ako tranzitnú krajinu na ich ďalší predaj. Aj tentokrát sa bude chcieť popýšiť kúskami z Holandska.

Už je to otrepané, ale už aj Vlado Voštinár je zvedavý, akú veľkú šatňu má Slovan, ale Ivan zase nakupoval. Prišla totiž posila číslo 8. S vidinou hrania na novom štadióne prichádza Maročan Mohammed Rharsall. Prebral dres s číslom 7 po Ferovi Kubíkovi. Dostane aj jeho firemný mobil, parkovacie miesto pri Eurovei a sedadlo na lavičke náhradníkov?

Vystužiť obranu belasého klubu mal prísť najprv domiešavač betónu z Váhostavu, ale bol tam nejaký problém s faktúrkami, tak radšej kúpili Slovinca Barjiča z Olimpije Ljublana. Podľa slov z klubu inkasoval Slovan na jeseň až príliš veľa gólov. Tento fakt skúšali napadnúť na Ústavnom súde, ale senát sa dodnes nevyjadril a tak bolo treba vybehnúť na trh.

V mužstve je ešte stále aj Mareš, čakajúci na prvú reálnu ponuku, ktorá ho v ideálnom prípade vykúpi aj z nekonečného mesačného sústredenia v Turecku. Ak sa tak nestane, je celkom možné, že si Jakub v Turecku otvorí stánok s hummusom.

Aďa Guľu sa novinári pýtali, prečo siahol po Kubíkovi a či ho má radšej mrkvového, alebo jablkového. Odpovedal, že PRETO. Okrem toho do Béčka preradil Otubanja s Jankauskasom a budú tam dovtedy, kým sa nenaučia všetky vybrané slová po B. Hrozba pomletia do tresky s lososom trvá najmä u Otubanja.

Pišta Pekár sa vracia do zostavy Spartaka po zranení kváskového chleba a Spartak ho má ako tretiu zimnú posilu. V dobe všetkej tej celiakie je ťažké byť Pekárom.

Senica to myslí vážne s tým, že chce mať dostatočný počet hrajúcich futbalistov. Ulovila voľného hráča Jakuba Brašeňa, ktorý sa vracia z Maďarska. Podľa všetkého mu zostali ešte nejaké forinty a zohnal aj pekné magnetky, ak by ste mali záujem. V klube okrem toho pracujú na tom, aby sa 70% juhoameričanov žijúcich na Slovensku živilo futbalom vo farbách FK Senica. Z Kolumbie a žilinského Béčka prišiel na kraj obrany Joan Herrera. Z FK Podhronie navyše ako posila s číslom 7 prišiel záložník Peter Ďungel. Ak vás nebaví vaša práca, je dosť možné, že Laco Hudec do konca prestupového obdobia siahne aj po vás.

Michalovce opúšťa Jakub Grič. Ide do Poľska. Svojmu nového zamestnávateľovi stihol ešte v prípravnom zápase streliť jediný gól Michaloviec a na parkovisku si len prehádzal veci z jedného autobusu do druhého. Klub si rýchlo zohnal aj novú posilu. Z Dukly Praha prichádza hosťovať Róbert Kovaľ. Na jeseň odohral až šesť súťažných zápasov, takže je vyspatý do ružova.

Nitra stratila síce Balaja a nahradila ho Vestenickým, ale Ivan Galád nenecháva nič na náhodu. Hroššo je stále pripútaný k radiátoru a stráži ho už aj nahý Versače. Ale klub sa posilňuje. Z Komárna prišiel Armén Vahagn Militosyan. Podľa denníku Komárno Heute je to jeden z najlepších strelcov druhej ligy.

DAC získal do svojich radov Herca. MUFUZA sa rozrastá, chalan prichádza z prípravky Wolverhamptonu. V kabíne si od neho sľubujú vytvorenie lektorského tria angličtiny spolu so Šatkom a Konštrnom. Veľa od chalanov čakajú aj bufetári, ktorí stále nedokážu uhádnuť správny pomer piva do cestíčka na fish & chips.

Na spadnutie je aj zostup Tatrana Prešov. Klub totiž pravdepodobne opustí Černák, najlepší strelec a pravdepodobne aj hráč klubu. Vodítkom trhli v Dunajskej Strede a Rolando sa vráti pomôcť klubu, ktorému patrí.

Posilu hlási aj Milan Rundič. Z Turecka si nachvíľu odskočil do Bratislavy kvôli narodeniu dcéry. Toto dieťa však nemá s Tinou.

Inak, ak by ste pri tejto prestupovej horúčke dostali chuť si niečo kúpiť, Tatran Prešov rozpredáva plastové lavičky a stožiare zo štadióna. No, čo? Kto sa hecne a postaví synovi medzi bytovkami futbalový štadión?

Prestupové bombe II.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár