Predtucha týždňa: Tottenham nevyhrá

30.01.2018 / Martin Ferianec
Harry Kane. (photo: SITA/AP Photo/Frank Augstein)

Harry Kane. / (photo: SITA/AP Photo/Frank Augstein)

Čakať sa oplatilo. Síce sme predpovedali len dva zápasy s konkrétnymi kurzami, ale úspešnosť bola 50% a kurz sa šplhal k číslu 5. Newportu sa podarilo prekvapiť kohútov z Tottenhamu a remízou 1:1 si vybojovali druhý pokus na postup. Prekvapenie nedopustili hráči Manchester United.

Skupinu Ligy nádorov, názorov, teda národov vyžrebovali tematicky. V rok stého výročia vzniku našej prvej demokratickej republiky dal žreb dohromady tri krajiny, ktoré vtedy tvorili jeden celok. Každému je jasné, že okrem nás je v skupine Česko a Ukrajina.

Biatlonistom sme na Majstrovstvách Európy, želali medailu kovovú, no ušla sa len jedna zemiaková. Ak ste boli pozrieť kolkárov Podbrezovej videli ste výhru 5:3 pre domácich. Toľko ohliadnutie sa za minulým týždňom. Poďme sa pozrieť čo nás čaká v aktuálnom. Viem sľúbiť, že bude v znamení veľkého futbalu.

Mestský slalom

Začneme však na lyžiarskych svahoch. Nie však doslova, paralelný slalom v Stokholme má prívlastok mestský. Naše farby bude reprezentovať Petra Vlhová. Po tom čo sa líderka Shiffrinová vzdala účasti na dnešných pretekoch svetového pohára je práve Petra spolu s Fridou Hansdotterovou najväčšou favoritkou na víťazstvo. Svoje druhé v rade. Do pretekov je nasadená ako číslo 2, práve za Švédkou a v prvom kole sa stretne v dueli s Nemkou Marinou Wallnerovou. Andrejovou nepriznanou dcérou z nultého manželstva.

V prvom kole je Petra favoritkou a na jej postup je kurz 1,18. Na celkový triumf je už kurz zaujímavejší a s kurzom 4,5 by sa snáď aj oplatilo obetovať nejaké to euríčko.

Anglická Premier league v dvoch kolách

Minulý týždeň sme upriamili pozornosť na červených diablov a kohútov z Londýna. S melódiou Ivana Krajíčka v ušiach „nič nové na svete, dáme si repete“ si v stredu vychutnáme ich vzájomný súboj. Bitka o pohárové miestenky sa v Anglicku končí pozíciou číslo šesť. V šťastnom poltucte odtrhnutom od zvyšku tabuľky sa nachádzajú obaja súperi z Wembley. Manchester si chce upevniť miesto zaručujúce účasť v Lige majstrov a zároveň udržať platonickú nádej v boji o titul. Tottenham naháňa posledný flek do najlepšej ligy, ktorý momentálne okupuje Liverpool.

A práve ten Liverpool je zároveň ich súperom v nedeľu v ďalšom kole. V oboch prípadoch skúsime remízku. Snáď aspoň jedna bude úspešná. Kurzy sú 3,4 v súboji s Mourinhovcami a 3,65 s Liverpoolom. Hovorilo sa o tom aj v novej Tutovke, podcaste kolegu Petra. 

 

Skutočný futbal sa hrá v Minesote

Football je však len jeden. Pri všetkej úcte k našej európskej verzii, americký futbal je šport športov číslo jeden. Určený ozaj pre každého. Od útleho atléta, cez chlapov ako hora, až po tých čo majú nadváhu o pár kíl väčšiu ako Maradona.

Prichádza víkend ktorý určí kto bude najlepší tím amerického futbalu na svete. Celé USA a s ním veľká časť sveta (Slovensko nevynímajúc) na jeden deň, či noc, prakticky zastane. Až natoľko, že v tento deň uvoľnia časové okno aj ligy amerických hokejistov, či basketbalistov. Ak si chcú zahrať, musia to stihnúť do polnoci z nedele na pondelok. Potom sa už všetci sústredia na duel New England Patriots a Philadelphia Eagles.

Fanúšikovské tábory sa rozdelili na tých, čo partiu okolo Bradyho a Belichika zbožňujú a na tých, ktorým už idú krkom. Prvý tábor verí, že Patriots potvrdia úlohu favorita a Brady si dá prioperovať na ruku šiesty prst pre šiesty prsteň. Druhá časť nefandí vyložene Eagles a drukovali by pokojne aj Žiline Warriors ak by stáli proti New England. Ja sa vo svojom tipe prikláňam k druhému táboru.

Eagles sú v úlohe outsidera. Chýba im zranený rozohrávač Carson Wentz, no náhradník Nick Foles má štatistiky v dvoch zápasoch play off ešte lepšie. Eagles sú podceňovaní celé play off, finále nevynímajúc. Naviac, defenzívny koordinátor patriotov Matt Patricia (to bude ten bradatý s ceruzkou za uchom) pracuje už v režime Detroit Lions, ktorí ho medzitým angažovali ako hlavného trénera. Znamená to, že jeho zverenci začnú hrať až v poslednej štvrtine a bude už neskoro.

Za výhru Eagles na vás čaká kurz 2,85.

Domáca chuťovka: Superbowl s Monarchs

Superbowl párty sú hlavne v USA obľubené akcie, na ktoré stojí často vstupné aj viac ako na zápasy základnej časti NFL. Možnosť sledovať veľké finále v okruhu ľudí s podobnou fanúšikovskou diagnózou máte aj u nás. Aj tento rok bratislavskí Monarchs organizujú spoločné sledovanie. Po minuloročnej kinosále sa pre zmenu stretnú v jednom z bratislavských podnikov. Či už fandíte Pats, Eagles alebo len dobrému futbalu, určite radi privítajú aj vás. Bližšie informácie získate v udalosti na FB, ktorú hravo nájdete. Dobrá atmosféra v spoločnosti Panovníkov je zaručená. 

Martin Ferianec

Martin Ferianec

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár