Dominika v Petrohrade: Po dráme happyend

31.01.2018 / Tomáš Tomeček
Dominika zatína päste v radostnom geste po štvrťfinálovej výhre na Australian Open. (photo: SITA/AP Photo/Rick Rycroft)

Dominika zatína päste v radostnom geste po štvrťfinálovej výhre na Australian Open. / (photo: SITA/AP Photo/Rick Rycroft)

V prvom kole turnaja WTA v Petrohrade sa proti Dominike Cibulkovej postavila Sorana Cirsteová s ktorou má bilanciu 4:1. Rodáčka z Bratislavy zvíťazila 7:5 a 6:2, nebolo to ale také ľahké, drahá.  

Najprv katastrofa

Domika Cibulková začala zápas podaním a to, že servis nie je jej silnou stránkou, hneď aj názorne demonštrovala. Rumunka prvý gem vyhrala na nulu vďaka agresívnej hre a využila hneď prvý ponúknutý brejkbal. Dominika sa v druhej hre dostala k štyrom brejkbalom pri podaní súperky, no úspešná nebola. Pomohla nevynútená chyba a Sorana sa dostala do náskoku 2:0. Pri ďalšom svojom podaní si niekoľkonásobná tenistka roka „ani neškrtla.“ Prvú loptičku na vlastnom servise uhrala až v piatom geme a až tú hru napokon ako prvú získala. Až taká zdanlivá maličkosť ako získaný vlastný servis ju správne nabudila a hneď po ňom získala jeden servis súperky späť.

Siedma hra priniesla najväčšiu drámu. Po jednom jastrabom oku, troch zhodách a dvoch brejkbaloch si Dominika dokázala udržať servis a na Rumunku zrazu strácala už len jeden brejk. Cirsteová ale najprv udržala svoje podanie a Dominika musela servírovať na zotrvanie v sete. Zlepšenie výkonu Slovenky bolo ale očividné. Cirsteová si s novou situáciou neporadila a set nedopodávala. Zo stavu 0:4 bolo naraz 5:5.

Útočný tenis, produkovaný rodáčkou z Bratislavy, nadobúdal bezchybné parametre a nútil súperku k chybám. Dominika získala dva setbaly v dvanástej hre, druhý využila a zavŕšila dokonalý obrat v prvom sete. 7:5.

Dominika potom Dominovala

Dominika využila v úvode druhého setu psychickú výhodu na výbornú. Podarilo sa jej získať úvodný gem keď pokračovala v agresívnej hre aj na returne. Dopracovala sa k trom brejkbalom, využila druhú príležitosť. Udržanie servisu už nebolo problémom a stav 3:0 bol zaslúžený. Štvrtá hra bola najvyrovnanejšia v druhom sete. Dvakrát bolo v akcii jastrabie oko a oba razy rozhodlo v neprospech Bratislavskej rodáčky. Sorana tak prerušila sériu bez vyhratého gemu. Potrebovala k tomu tri zhody a dva gemboly. Od tohto momentu mierne zlepšila svoj výkon.

Agresívny tenis súperky jej však sedel čím ďalej, tým menej. Obe hráčky cítili, že si všetky body budú musieť vybehať. Preriskované výmeny začínali množiť chyby na oboch stranách. Dominika ale bola v kľúčových momentoch úspešnejšia a za stavu 2:5 mala prvú možnosť na príjme ukončiť stretnutie. Najmä vďaka nevynúteným chybám súperky. Jej dvojchyba viedla k mečbalom, Dominika využila druhú možnosť a zaslúžene postupuje do 2. kola.  

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár