Slováci v CHL, alebo Keď rozkvitne Ružička

03.02.2018 / Peter Vretenička
Adam Ružička. (photo: SITA/Radoslav Matas                  )

Adam Ružička. / (photo: SITA/Radoslav Matas )

Canadian Hockey League občas nazývajú juniorská NHL. CHL združuje tri najlepšie kanadské juniorské ligy - QMJHL, WHL a OHL. V tejto sezóne tam nájdeme deväť Slovákov, čo je najviac od sezóny 2013/14. O našich talentoch sa celkovo málo píše, preto by nebolo zlé prinášať pravidelné mesačné zhrnutie aspoň z CHL. Práve čítate prvý diel!

Do nového roka vstúpili mladí Slováci vo veľkom štýle. V januári nastrieľali 28 gólov, ku ktorým pridali 32 asistencií. Tri slovenské hviezdy mesiaca január sú nasledovné:

ADAM RUŽIČKA

Do sezóny vstúpil skvele, no potom nastal menší útlm. V januári znova rozkvitol, dokonca zaznamenal svoj prvý hetrik v drese Sarnie Sting. V 11 zápasoch nastrieľal 10 gólov a skórovať pomáhal aj spoluhráčom, ktorým nahral na 7 presných zásahov. Celkovo tak za prvý mesiac v kalendárnom roku zaknihoval 17 bodov. V tabuľke strelcov OHL mu patrí už 5. miesto, v ligovej produktivite je na 15. pozícii.   

MARTIN BODÁK

Vo svojom prvom januárovom zápase strelil dva góly. Ani tak nezabránil našej prehre proti Švédom na juniorských MS. V každom prípade si veľmi dobre plnil svoje kapitánske povinnosti, navyše presnú mušku si preniesol do klubu. Po návrate do Kootenay strelil za 8 zápasov štyri góly, ku ktorým pridal štyri asistencie. Azda zabudol, že je obranca? To určite nie, nenechajte sa pomýliť. Bodák vyniká aj v defenzívnej činnosti.

PATRIK HREHORČÁK

Pred juniorskými MS sa pre neho v slovenskej nominácii nenašlo miesto, čo ho paradoxne nakoplo. V priebehu januára strelil svoj prvý hetrik v drese Rouyn-Noranda Huskies. V 10 zápasoch nazbieral až 15 bodov, za 8 gólov a 7 asistencií, čo činí famózny priemer 1,5 bodu na zápas! Spomedzi nováčikov je štvrtým najlepším strelcom súťaže. Zdá sa, že sa v novom klube konečne aklimatizoval.

Január 2018 = 60 bodov

Januárové bodové hody našich talentov sú zhrnuté v prehľadnej infografike:

 

Na záver menší bonus. Tri najkrajšie slovenské góly v CHL za január 2018:

Čo myslíte, bude pre našich február úspešnejší? Ak nemáte odvahu tipovať, príďte si o mesiac prečítať ďalší diel seriálu o výborných slovenských talentoch.   

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár