Pondelkové Tréneroviny - Ligové prestupové bombe, časť posledná

05.02.2018 / Richard Hanzlik
Jakub Mareš máva dovi, dopo. (photo: SITA/Martin Havran             )

Jakub Mareš máva dovi, dopo. / (photo: SITA/Martin Havran )

Krajina strelcov, ktorí boj o korunu pre kráľa v tejto disciplíne dobrovoľne vzdávajú už počas zimnej prestávky. Po Jangovi to zabalil aj Jakub Mareš a aby sme Rangelovi nemuseli udeliť titul in vino veritas, potrebuje napríklad taký Samo Mráz trafiť na jar aspoň 6-krát. A nie štyri višne na kotúčoch.

Mareš, Reynaldo a Cubasa Niši

Leoš Mareš bol v Slovane už dlhodobo nespokojný. Začalo to zimným prestupovým obdobím. Dlho sa spomínala Kórea, ale keďže nie je v žiadnom rodinnom vzťahu s našou najolympíjskejšou rodinou Gantnerovcov, vybral si Poľsko. Všetko sa to stalo v momente, keď si tréner Jaczek Szmelinarczek na svoju nemagnetickú tabuľu písal 10 náhodných poľských mien, ktoré o deň neskôr postaví v prípravnom zápase. V tom do dverí vošiel Mareš v oranžovom drese, ktorý mu zostal ešte z pôsobenia v Ružomberku. Podali si ruky a prestup bol na svete. “Pravda, láska a prestupy do Poľska vždy zvíťazia nad internetovými hoaxmi a prestupmi do Bundesligy” - Václav Havel.

Ligu opustil aj najlepší strelec zo sezóny 2013/2014. Volal sa Tomáš Malec, vtedy hrával za Trenčín, aby sa obkľukou cez Nórsko vrátil do Dunajskej Stredy. V klube strelil jeden pohárový gól proti Devínskej Novej Vsi. Inak len trčal z lavičky náhradníkov až do siedmeho radu na tribúne a bránil divákom vo výhľade. Odchádza do litovského FK Žalgiris a miestnemu trénerovi imponuje, že je Tomáš futbalista a navyše aj rozumný. Z fyziky mával dvojky, geografia ho bavila a na matematickej olympiáde bol dokonca vlajkonosičom.

Netrvalo príliš dlho a Reynaldo opustil Spartak Trnava. Dostal ponuku zo zahraničia a keďže sa uzdravil Pišta Pekár, Neskôr El Maestro mal v trubke a pustil Brazílčana fakturovať do inej krajiny. Všetky vonné stromčeky do auta s jeho menom si môžu ich majitelia vymeniť za plagáty Erika Jirku s podpisom Martina Tótha.

Filip Balaj už je oficiálne hráčom MŠK Žilina. Ešte sa síce občas stane, že mu celú noc prezváňa Ivan Gauád, aby ho prehovoril k návratu pod Czobor, ale túžba hrať s Ferom Kubíkom bola silnejšia ako Ivanove objatie a lieky na spanie nadrvené do jonťáku.

Michalovce pokračujú v ťahaní hráčov z Poľska na hosťovanie. Z Legie Varšava prichádza Japonec Cubasa Niši. Sushibar bude prevádzkovať pod západnou tribúnou.

Rekordy na prestupovom trhu stále láme Senica. Do dnešného dňa minula na prestupy presne 0 €, ale k početným nováčikom v kádri si môže počítať aj bývalého brankára Žiliny a ViOnu Dominika Holeca. Chvíľu im určite potrvá kým zistia, že nie je z Kolumbie, ako polovica kabíny.

Do Turecka odletela Podbrezová a jedným zo základných cieľov sústredenia je úspešný návrat. Fabuľa si okrem Monte a nových dielov Evy pribalil aj zahraničné posily Njireho, Wiezika, Tereščenka a Drobnjaka.

Ak si hľadáte prácu, voľné je momentálne miesto hlavného trénera 1. FC Tatran Prešov. Ponúkajú mladý, dynamický kolektív, flexibilný pracovný čas a motivačné ohodnotenie. Asistenta vám bude robiť človek, ktorý si mesiac myslel, že bude hlavným trénerom. Jeho meno je Anton Mišovec.

Keď už sa hovorí o tréneroch, trenčianske duo Cifranič Marčok sa rozpadlo. Marčok sa vracia do juniorky a v pozícii asistenta ho nahradí Juraj Ančic.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár