Slováci v NHL: Bodíky pomaly pribúdajú

06.02.2018 / Peter Vretenička
Richard Pánik a puk na tyčke. (photo: SITA/AP Photo)

Richard Pánik a puk na tyčke. / (photo: SITA/AP Photo)

V sobotu sme vyhlásili tri slovenské hviezdy za január 2018 v CHL. Dnes zarúbeme trocha vyššie. Na rad prichádza NHL. V minulom mesiaci si v nej zahralo deväť Slovákov. Spolu odohrali 78 zápasov, v ktorých nazbierali 18 bodov, za 5 gólov a 13 asistencií. To nie je veľké číslo, no v decembri tých bodov bolo len 17, čiže pomalilinky to stúpa. No, naozaj len pomalilinky.

Toľko súhrn na úvod, poďme sa pozrieť na tri slovenské hviezdy mesiaca január v NHL:

JAROSLAV HALÁK

Momentálne je jasnou jednotkou NY Islanders. V 10 zápasoch na neho letelo 385 striel, z ktorých zneškodnil 353 projektilov, čo činí 91,69%-tnú úspešnosť zákrokov. Hoci sa šiel potrhať, vydalo to na 4 výhry a jednu zlomenú hokejku. Neraz vytiahol zákrok, pri ktorom komentátori strácali hlasivky a od úžasu sa fackali, aby sa uistili, že sa im to nesníva. Predpoveď zápasov hovorí, že vo februári by mal jarný front priviať do Jarových štatistík viac víťazstiev.

ZDENO CHÁRA

Chára toho stihol od Nového roka dosť. Najtvrdšou strelou na svete najskôr rozvlnil sieť a po pár zápasoch aj Danaultovu tvár. Jeho tvrdosť pocítil taktiež Ryan Getzlaf, ktorý si pričuchol k jeho rukavici a nielen raz! Navyše sa realizoval aj mimo ľadu, po novom si založil účet na Facebooku a Instagrame. A ani tam nezabúda na svoje kapitánske povinnosti. Naposledy sa v statuse zastal spoluhráča Marchanda, ktorého fanúšikovia na All-Star game príliš nemuseli. Zdeno hrá aktuálne vo veľkej forme a v štatistike plus/mínus je druhý v celej NHL!

RICHARD PÁNIK

Z 18-tich slovenských januárových bodov šla až tretina na konto Riša Pánika. Nečudo, keď počas tohto mesiaca nastupoval až za dva kluby – Chicago Blackhawks a Arizona Coyotes. To sa potom body zbierajú. Horšie je to s gólmi. Pred odchodom svoje gólové suchoty v drese jastrabov ukončil, no po presune do arizonskej púšte to vyzerá na ďalšie obdobie sucha. Ktovie, možno si Rišo tie presné zásahy šetrí na Majstrovstvá sveta, keďže Kojoti už na play-off zabudli a radšej sa vyhýbajú pohľadu do ligovej tabuľky.

Január 2018 = 18 bodov

Januárové bodové hody našich hráčov sú zhrnuté v prehľadnej infografike:

 

Opäť máme pre vás bonus na záver. Tentoraz je to päť najlepších slovenských momentov v NHL za január 2018:

 

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár