Cez víkend sa začína jarná časť futbalovej ligy. Naozaj

16.02.2018 / Gabriel Vass a Richard Hanzlik
Aj vy sa tešíte, že sa začína futbalová liga? (photo: SITA/Martin Havran       )

Aj vy sa tešíte, že sa začína futbalová liga? / (photo: SITA/Martin Havran )

Tá naša Fortuna liga je ale rafinovaná. Chce sa priživiť na vlne eufórie z Olympijských hier a preto sa rozhodla konať. Otvorí svoje brány.

Už najbližší víkend sa začína jarná časť, hoci pri pohľade na počasie na Slovensku to skôr vyzerá ako zimná vsuvka. Matematika je jasná, tri kolá a potom sa tabuľka rozdelí na tých slabých a tých ešte slabších.

Bufetári aj dovolenkári sú späť

Bufetári sa vrátili z dovoleniek. Teda len za predpokladu, že ich štadióny praskali vo švíkoch. Tí, čo mali svoje bufety na Slovane, v Senici alebo v Prešove, si mohli dovoliť len predĺžený víkend na Pezinskej babe, polpenziu. Zato hráči prišli krásne opálení z Tureckého pobrežia.

V Senici si povedali, že prebudujú káder aby boli konkurencieschopnejší. S prázdnou kasou ťažko možno pripraviť veľkolepý ohňostroj. Ale sú v kľude, pretože už vedia, že keď sa liga rozdelí, tak im nehrozia debakle s hviezdami nabitými mužstvami ako Slovan, Žilina a spol.

Prešov bol počas zimy najviac aktívny, ale len na Bazoši. Predávali tam totiž svoj štadión. Teda to, čo z neho zostalo: sedačky a stožiare. Miestne noviny písali o zraze výkupníkov železa a celým mestom sa ozývalo: Vykupujeme radiátore, stožiare, stoličke... Okrem toho sa im podarilo prísť o svojho najlepšieho strelca. Černák nechcel čakať na nový štadión, keď ho môže mať už teraz. Zbalil si svojich 7 gólov, letné oblečenie a prvým rýchlikom nabral smer Dunaszerdahely.

Podbrezová v Turecku nebola. Zato tréner im vybavil brigádu na Táloch, kde celú zimnú prípravu trénovali dvojfázovo. Ráno zvážali drevo z hory a poobede hrali golf. Súperi budú mať čo robiť, aby prečítali ich taktiku.

Michalovce tiež ostali doma a popritom sa prihlásili do zimnej bežkovej ligy okolo Šíravy. Najvýraznejšou posilou sú Vishnevskyi, topkanonier III. ligy Východ, ktorý bude chýbať Sninčanom a Argentínčan de la Peña. Obaja hráči majú známych menovcov, jeden hral v NHL, druhý za Barcelonu v roku 1998.

Vo ViOn-e si povedali, že ich štadión znesie všetko. Tak v Moravciach premenovali svoj stánok na San Syro a na pol roka prichýlia bezdomovcov z Nitry. V poslednom kole si musia losnúť, kto bude môcť hrať a koho skontumujú, pretože všetky zápasy sa musia odohrať v rovnakom čase.

Aj v Nitre privítali výkupníkov železa po tom, ako speňažili svoj lup z Prešova. Jóój, ale ten ich štadiónik bude celkom fajnový, keď ho dokončia. Hráči zatiaľ zdieľajú unimobunky s robotníkmi. Jediný, komu to vadilo, bol Balaj, takže zdrhol do Žiliny.

V Trenčíne sa ešte nestavia, a ktovie, či sa vôbec bude. Zato si ale ctia svoje tradície, takže si ťahali slamky, kto pôjde do Slovana. Najkratšiu si vytiahol Ricky Van Haaren a rovno mohol ísť na mesiac do Turecka za novými kamarátmi.

Ružomberok hrá prvý jarný zápas vonku, pretože im kosačka zapadla do snehu a trávnikár má silné omrzliny. Okrem toho priviedli Gešnábela a Saparovi priznali predčasný dôchodok. Na toto všetko sa nemohol pozerať kapitán Kružliak, tak sa objednal na operáciu a minimálne pol roka si nezabehá za odchádzajúcim klubovým autobusom.

V Dunajskej vypukli bujaré oslavy po tom, čo sa klubu podarilo predať Maleca. Za utŕžené peniaze priviedli nového brankára, pretože štyria jednoducho nestačia. Aj tak bude chytať Macej. Vekový priemer mužstva znížili na 14,3 roka. Mesiac sa učili novú taktiku, ale nakoniec si povedali, že budú hrať podľa starej. Počet permanentiek stúpol na 3 115, čo znamená, že práve ich bufetári pôjdu po sezóne na Bahamy.

V Slovane sa hrali počas zimy Monopoly. Kupujem, kupujem, platíš, kupujem. Aby mali na toto všetko peniaze, obetovali Mareša a ten si odišiel urobiť kariéru do Poľska. Ivan mladší šiel za mužstvom do Turecka autom cez Balkán. Na každej pumpe presvedčil jedného pumpára, aby išiel s ním. Výsledkom sú posily, o ktorých sa už písalo v zdanlivo nekonečnom seriáli s názvom „Prestupové bombe“.   

V Žiline si nechali vyplatiť Mazáňa v päťcentovkách, takže po ich roztavení pribudne v priebehu jari pred štadiónom socha Mareka Mintála v nadživotnej veľkosti. Chlapci by chceli trošku ponaháňať Trnavu, ale to chce aj ďalších päť klubov. Lobda je ale guľatá a každý zápas začína od nuly. Teda ak to neni kúpené.

Spartak to s titulom naozaj myslí vážne. Tak ľahko ho tentokrát nepredá, keďže Rimavská hrá III. ligu a Košice už neexistujú. Káder sa na rozdiel od štadiónov Prešova a Nitry nerozpredal, ani nerozpadol. V kuloároch klubu sa šušká o najväčšom lákadle pre jarnú časť, o sladkých pukancoch v bufetoch. Ceny lístkov išli dolu, takže sa možno dočkáme dopravných kolapsov pred zápasmi.

 

Prognózy redaktorov

Tabuľka pred záverečnými troma kolami hovorí jasne. Senica, Prešov aj Podbrezová sa pobijú o druhú ligu. Michalovce si musia ešte jeden zápas počkať, aby už nemali o čo hrať. Moravce dva. Ak chce Nitra postúpiť do TOP 6, musí bodovať vo všetkých zápasoch, ale hlavne musí poraziť Trenčín. Nakoniec to ale budú Trogári, ktorým zostane Čierny Peter v ruke.

Trenčín má spolu s Dunajskou papierovo najľahší žreb. Mali by to zvládnuť. Ružomberok za istých okolností môže útočiť aj na druhú alebo tretiu priečku. Dunajská má síce ľahký žreb, ale vidíme to na zakopnutie so Senicou alebo Michalovcami. Nad Trnavou doma zvíťazia. Spartak si tieto tri kolá môže vydýchnuť, ale potom musí zabrať, lebo zospodu sa naň tlačia minimálne štyri tímy.

Naše poradie TOP 6 po 22. kolách:

 1. Trnava
 2. Slovan
 3. Žilina
 4. DAC
 5. Ružomberok
 6. Trenčín

10 dôvodov, prečo ísť na jar na štadióny:

 • Keď už nie doma, aspoň na štadióne sa môžete vykričať

 • Pri pohľade na niektoré výkony zistíte, že aj vy máte potenciál nastúpiť

 • Po ochutnaní cigánskej zistíte, že tá svokra nevarí až tak hrozne

 • Aspoň na tri hodiny môžete doma vypnúť radiátory a elektrinu

 • Za ušetrené peniaze aj teplé pivo chutí lepšie

 • Môžete si zmerať sily v disciplíne „Hod pivom ponad striedačku“

 • Zlepšíte si skill v hľadaní parkovacieho miesta

 • V cene lístka máte prehliadku ozbrojených síl SR

 • Podporíte majiteľov – privatizérov vášho obľúbeného klubu

 • Najdôležitejšie ale je, že nebudete sedieť doma, ale budete vypredávať štadióny ako na západe. Lebo tam je všetko lepšie. 
Gabriel Vass

Gabriel Vass

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár