Opití hráči West Bromwich Albion ukradli taxík

18.02.2018 / Tomáš Turek
Dvaja z hriešnikov. (photo: SITA/AP Photo)

Dvaja z hriešnikov. / (photo: SITA/AP Photo)

West Bromwich Albion má šialenú formu. S 20 bodmi sa krčí na poslednej priečke anglickej Premier League. V tejto súťaži vybehli hráči posledného tímu už na 27 zápasov, no z výhry sa tešili iba trikrát.  Dve víťazstvá však prišli už v prvých dvoch kolách. Aj preto manažér klubu, Alan Pardew dostal skvelý nápad – zobrať hráčov na sústredenie do Španielska. Slnko, teplo, nové myšlienky, pohodička. Lenže sa prepočítal: zabudol na to, že na Pyrenejskom polostrove jazdia aj taxíky.

Skúsení mazáci na výlete

WBA sa v sezóne spoliehalo hlavne na skúsenú štvoricu – Garreth Barry, Jonny Evans, Jake Livermore a Boaz Myhill. Hráčov ale nádej naložená na ich ramenách poriadne omínala a rozhodli sa jej na chvíľu vzdať. Priamo na sústredení v Španielsku. Opili sa, porušili večierku, vzali si taxík a hor sa za španielskymi chiquitas. Opitý hlad je však mocnejší ako ženské lákadlá a štvorica skončila v McDonald's. Namiesto burgru však dostali španielsku pohostinnosť – odmietli ich obslúžiť, lebo boli príliš nacenganí. A tak sa zrodil skvelý nápad: po neskorú večeru poslali taxikára. Masterplan, ktorý by nenapadol ani stratéga Pardewa. 

Keď o pol šiestej ráno sedíte v taxíku a čakáte na jedlo, niekedy objavíte zmysel života, prídete na to, že svoju ženu milujete najviac na svete alebo vám napadne ukradnúť vozidlo. Lebo čo môže byť lepším sústredením sa na finiš ligy, ako sa opití prevážať španielskymi ulicami v ukradnutom taxíku. A teda hlavne – bez burgru. Štvoricu hráčov vypočula katalánska polícia, a keď taxikár o ôsmej ráno našiel svoje auto, týmto happy endom by sa mohol hrdiť aj Disney. 

Čo s nimi?

Hráči sa za vzniknutú situáciu už stihli verejne ospravedlniť, no klub prisľúbil, že namiesto fronty v McDonalds si teraz počkajú na trest. Je však potrebné prihliadnuť aj na fakt, že klub si za túto situáciu môže prakticky sám. Keby do svojich radov angažoval skúseného (vodiča) Vladka Weissa, skutok by sa nestal. Takto môže WBA len dúfať v lepšie zajtrajšky a nádejať sa, že hráči mu pomôžu ukradnúť aspoň zopár bodov od súperov. Namiesto iontových nápojov by však kustódi mali namiešať voľačo tuhšieho. 

Tomáš Turek

Tomáš Turek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár