Olympijský zápisník Live: Osemfinále Slovensko - USA

20.02.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Kto sa pretlačí do štvrťfinále?  (photo: SITA/AP Photo/Julio Cortez)

Kto sa pretlačí do štvrťfinále? / (photo: SITA/AP Photo/Julio Cortez)

Dobré ránko, priatelia. Slovensko má príležitosť vrátiť Američanom prehru zo skupiny a postúpiť do bratovražedného súboja s Čechmi vo štvrťfinále. Vitajte pri ďalšom olympijskom zápisníku.

Ako obyčajne, refrešujte často (ak čítate v priamom prenose, inak nemusíte). A chyby nerobím úmyselne, tiež tak ako vždy.

4:08 Prvé slová Rasťa Staňu? TakUrčitee. Ďakujeme, Stanislav

4:11 Hráme! Amíci začali náporom.

4:13 Čajkovský strelil, Zapolski lapil. Ale istý si nebol.

4:13 Brankári sú rovnakí ako v zápase v skupine. Ramsay posadil Kudrnu a Pauloviča a obliekol Mikúša so Sukeľom.

4:14 Pre poriadok: Slovensko hrá v bielych dresoch sprava doľava, Američania v tmavomodrých opačným smerom. Štyria rozhodcovia hore-dole po klzisku.

4:16 Miloš Bubela mal plné korčule práce v súboji za bránkou a meter pred rozhodcom podržal súpera. Ide bručať na trestnú.

4:17 Lamper si spomenul na zápas proti Rusom a ťahal do brejku. Následne Laco skryl strelu súpera.

4:18 Američania využili na turnaji presne dve presilovky. Hádajte, proti komu.

4:19 Donatovu strelu sme zblokovali do hľadiska. Napísal by som "vytečovali," ale nepáči sa mi to slovo.

4:20 Bubela prežil na trestnej lavici dve minúty a je späť.

4:25 Reklamná prestávka. Zatiaľ sa nič prevratné nestalo, asi sa čaká kým sa Slováci zobudia. Na ľade aj na Slovensku.

4:27 Gionta vo výbornej pozícii, Jano Laco vykorčuľoval v okamihu nad bránkovisko a zmenšil mu strelecký uhol. Dobrá šanca to bola.

4:29 Replay ukazuje, že Giontovemu príklepu chýbalo málo aby prekĺzol pod vyrážačkou slovenského brankára.

4:30 Laco Nagy ukázal, že aj on vie na vyrážačku strieľačť. Sťahovačka sa neujala. Ani potom dve šance Ďalogu v jednom.

4:32 Strávili sme hodnú chvíľu v útočnom pásme. Pre zmenu. Po takmer 15 minútach.

4:33 Zapolski je najlepší brankár v chytaní koncom hokejky. Nagyova strela mohla byť gólová, detto tá Ďalogova zasúvačka. Jokerit v bránke Ameriky svojich podržal.

4:34 Gionta osekal Nagya a ide sa hanbiť. Presilofka!

4:36 Tlačíme, strela Nagya brankárovi vypadla no nedorazili sme.

4:37 Aj Hovorka dobre strieľal, ani on nedal. Medzitým Giontu pustili späť medzi ostatných korčuliarov.

4:39 Strely na bránku 9:5 pre našich. V presilovke sme boli aktívni.

4:40 Na bránkovisku sa uvoľnil jeden z amerických útočníkov a len nepresná muška nás zachránila. Veľká šanca súpera!

4:41 Koniec prvej tretiny. Nula - nula.

4:41 Instantná analýza: Prvá tretina o ničom nerozhodla. Po jednej presilovke mali oba tímy, brankári zatiaľ držia nuly. Zápas sa podobá na prvý vzájomný. V poslednej tretine prvej tretiny ale slovenskí hokejisti čo-to ukázalo aj vpredu.

4:53 Už len jeden spiaci pes na kresle a ideme na druhú tretinu.

4:56 Vítame tých, ktorí si budík nastavili až na druhú tretinu. Oveľa ste neprišli.

4:58 Dve chybičky dali šancu Američanom, nevyužili. Následne ani brejk, ale po ňom dorazil Donato.

4:59 Laco nemal hokejku, študent Harvardu dal svoj tretí gól na turnaji. Všetky Slovensku. 0:1

5:01 Čajkovský chcel napodobiť Kudrnu no nevyrovnal. Nagy zrámoval Zapolského a bude vylúčený.

5:01 Ajjajjaaaaaj.

5:01 Rasťo Staňa hovorí, že brankár simuluje.

5:02 Čajkovský vyfasoval 5+DKZ ako bonus. Počkal si Donata a nasadil mu rameno na sánku. Za úder do hlavy.

5:03 Američania možno vystriedajú brankára. Zapolskeho kontrolujú na otras mozgu. Náhradník sa rozcvičuje na ľade. Ale ide si sadnúť späť.

5:04 Dve minúty budeme brániť traja piatich.

5:05 Ani to dlho netrvalo. Wisniewski skóroval. Čo na to Višňovský, nevedno. Asi sa mu to nepáči tak, ako nám. 0:2

5:06 Ešte 4 a pol minúty v oslabení.

5:08 Ďaloga unikol, v tiesni nezakončil lepšie. Ani faul to nebol.

5:09 Strelu Terryho kryje Laco vo výstroji. Ešte dve minúty a čosi.

5:09 Aj ďalšia strela končí u brankára. Ak chceme pomýšľať na obrat, nesmieme už dostať gól.

5:11 Olvecký vyhral buly v útočnej tretine.

5:12 Ofsajd Ameriky, ešte necelých 40 sekúnd oslabenia. A potom 33 minút na otočku.

5:14 Ďaloga znova v nájazde, znova nepremenil.

5:15 Občas mám pocit, že naposledy tak rýchlo ako Ďaloga korčuľoval v reprezentačnom drese Gáborík v Turíne.

5:15 Medzičasom hráme po dlhom čase piati.

5:17 Haščákovci zatlačili Američanov a mali zo dve šance. Americký brankár vyzerá úplne v pohode.

5:18 Aj Krištof sa pokúša o šťastie. Zatiaľ má smolu.

5:19 Nagy na Hovorku, dobrú strelu chytil Zapolski.

5:20 Teraz na Bakoša, ani toto sme nedali. Po presilovke sa ale snažíme so zápasom niečo urobiť. Napríklad dať gól, alebo také niečo.

5:22 Ďalogova bomba po buly vedľa.

5:24 0:3 Arcobello. Aj sme zdvíhali hlavu ale namiesto toho sa prvá päťka nechala opinkať vo vlastnej tretine. Terry obohral Nagya, spoza bránky prihral pred ňu na voľného hráča a ten nemal problém zvýšiť. To už nevyzerá dobre.

5:27 Gionta mohol zvýšiť, nedal. Greenway fauloval a pred koncom druhej tretiny pôjdeme do presily.

5:30 Nagyovi nesadla strela. Ani druhá a ani tretia. Ale aspoň sa pokúšame.

5:31 Čerešňák, gól. Po obliehaní bránky prestrelil všetkých a všetko najlepší obranca Slovenska na turnaji. 1:3.

5:35 Koniec druhej tretiny. 1:3

5:35 Instantná analýza: Presne ako proti Slovinsku. Po fauloch sa súper dostal do dvojgólového vedenia. Najmä Čajkovského vylúčenie bolo veľmi hlúpe a zbytočné. Strelený gól dal akú-takú nádej, posledná tretina musí ale vyzerať inak, ako osem po zápase s Ruskom.

5:48 Američania kráčajú na ľad, Slovákov ešte nie je vidieť. Asi im Ramsay čistí hlavy a žalúdky.

5:49 Čerešňák by mal viac strieľať. Má dnes jeden pokus a jeden gól.

5:50 Hráme.

5:50 Craig Ramsay si ťažko vzdychol na lavičke Slovenska. Úplne ho chápem.

5:52 Tony Granato sa na lavičke USA tvári ako Štefan Hríb. Prečo?

5:53 Ďaloga poslal nahodenie do lapačky brankára v modrom.

5:54 Olvecký nabral Littlea na krásny bodyček, Sanguinetti fauloval Cingeľa a ideme na presilovku.

5:55 Och. Nagy narazil do Baranku na modrej čiare, súper šiel do brejku a Starosta musel v brejku sekať O´Neilla. Božemuoj.

5:56 Olvecký nedržal hokejku na ľade a Ďalogova prihrávka po obídení bránky tak vyšla nazmar.

5:58 Čerešňákova bomba tentokrát neprešla pod Zapolskim.

5:59 Teraz oslabenie, ešte pár sekúnd.

6:02 Hrá sa medzi šestnástkami, bez veľkých šancí. Už len jedenásť minút.

6:04 Po tlaku Nagyovho útoku si súper skúsil brejk a dal štvrtý gól. Roe roezhodol. 1:4.

6:06 Slovensko má ďalšiu presilovku. Len či nie príliš neskoro. A aj tak, treba gól dať.

6:08 Nagyho strelu tečoval obranca do siete. Škoda, že do tej nad plexisklom.

6:11 Už sú piati. Obávam sa, že sa už len dohráva.

6:13 Tony Granato si berie timeout. Ja byť Ramsay, nepodal by som mu po zápase ruku.

6:15 Päť minút pred koncom chytá Laco nahodenie. Je rozhodnuté, zajtra ráno vstávať nebude treba.

6:16 Ešte si skúsime hru v oslabení. Za sekeru Ďaloga.

6:18 Strelu na bránku má aj Baranka. Od vlastnej bránky. No ale Donato mu to vrátil až do siete.

6:19 Strelu z krídla pustil Laco pri bližšej tyčke pod vyrážačkou. Ten mladý intelektuál z Harvardu nám už dal štyri góly.

6:20 V playoff je jedno, o koľko prehráte. 1:5 je ale veľa.

6:20 Dve minúty do konca.

6:21 Slovensko na ZOH v Pjongčangu: v modrých dresoch 1 výhra, 0 prehier. V bielych 0 výhier, 3 prehry. Náhoda?

6:22 Šiesty gól visel na bránkovisku, Laco ho tam nepustil.

6:22 Na poslednú časť zápasu sa nepozerá dobre. Našťastie sa to už skončilo.

6:23 Slovensko 1, Amerika 5.

6:23 No nič, cieľ slovenskí hokejisti nesplnili, cestujú domov po prehre s USA. V porovnaní so Soči vyhrali o jeden zápas viac, bolo to ale málo.

6:24 Zápisník sa vráti, za priazeň počas olympiády ďakujem. Dovi, dopo.