We are the Champions: Po prvom osemfinálovom kole

22.02.2018 / Martin Marys Pagáč
Lopta s hviezdičkami sa znova kotúľa po trávnikoch. (photo: SITA/AP Photo/Efrem Lukatsky)

Lopta s hviezdičkami sa znova kotúľa po trávnikoch. / (photo: SITA/AP Photo/Efrem Lukatsky)

S Valentínom sa pred týždňom vrátila na obrazovky a do sŕdc Liga Majstrov. Pokúšali sme sa komentovať súčasnú formu kohútov, vlkov a inej zvery a tipovali sme, ako nám dopadnú súboje najlepšej futbalovej šestnástky v predchádzajúcom článku. Teraz môžeme z bábovky vytĺkať prvé hrozienka. Poďme sa v stručnosti obhliadnuť, ako veľmi sme sa mýlili (to bol prevažne prvý hrací týždeň) a v čom sme mali zatiaľ dobrý odhad (áno, aj takého sme sa dočkali).

La Vecchia Signora vs. Spurs

(Stará dáma proti Kohútom)

V súboji Juventusu s Tottenhamom sme predpovedali dve tesné víťazstvá talianskeho prechodu pre chodcov. Zo začiatku naša predpoveď vyzerala byť pravdivá, no po zásahu Kanea a Higuaínovom pokutovom brvne severní Londýnčania prekvapujúco, ale zaslúžene zobrali bod za remízu 2:2. Do odvety ale nič nie je stratené. Jednu tesnú výhru Juventusu stále trafiť môžeme a nakoniec Stará dáma postúpi. Jedine, že by nie.

Odveta: 7. marec 2018

RotBlau vs. The Citizens

(Červeno-modrí proti Mešťanom)

V súboji Bazileja sme síce verili v jasný postup modrého Manchestru, no že to bude také okaté úž po prvom zápase, sme si nemysleli. Vaclík v bráne domácich sa moc nepochlapil. Dostať štyri góly zo siedmich striel nie je bohvieaká vizitka. Ešte keď sa proti vám presadí dvakrát taký strelec, ako Gündoğan. City tak môže v odvete nechať svojich hráčov odpočívať. Tip, že postúpi, nám vyšiel, no čakali sme trošku väčšiu drámu na úvod. Výsledok - 0:4 - ak sme ešte nespomínali.

Odveta: 7. marec 2018

Los Merengues vs. Les Parisiens

(Pusinky proti Parížanom)

Najväčší osemfinálový ťahák sme nenašli v podprsenke obdarenej študentky, ale v súboji Realu s PSG. Tipovali sme tu postup Paríža, hoci sme vedeli, že Biely balet musí zabrať naplno. O všetky zvyšné možné aj nemožné trofeje z tejto sezóny už prišiel. To, či nám tip nakoniec vyjde, sa dozvieme až v odvete. Parížania síce viedli, no Cé Er Sedmičku nakopla polčasová penalta, ktorá bola následne nakopnutá do siete a záver patril Madridu pri víťazstve 3:1.

Odveta: 6. marec 2018

Dragoes vs. The Reds

(Draci proti Červeným)

V súboji Porta s Liverpoolom sme sa dočkali azda najväčšieho prekvapenia. Spoliehali sme sa na domácu výhodu Červených v odvete, no výsledok 0:5 na ihrisku Drakov sa Kloppovi nezjavil ani v najvlhkejšom sne. Liverpoolu miestenku do štvrťfinále neodfúkne ani zlý vietor na strelnici. Salah s Maném môžu zregenerovať a pripravovať sa na X-Boxe na ďalších možných súperov.

Odveta: 6. marec 2018

The Blues vs. Blaugrana

(Modrí proti Modro-karmínovým)

Napriek tomu, že si Chelsea s Barcelonou takmer nekopla do lopty, mala na svojich kopačkách viac smoly, než bolo pri ich výrobe potrebné. Odskákal si to zvlášť Willian, ktorý si najskôr spravil dve narážačky s konštrukciou brány, aby nakoniec zasunul. Loptu. Do brány. Kľúčový hráč Messi už našiel správny kľúč od svätyne Modrého Londýna a v deviatom stretnutí s týmto súperom konečne strelil gól. Postaral sa tak o remízu 1:1, ktorá dáva do odvety väčšie šance Kataláncom, a to snáď ani nemusia taktickými pádmi v šestnástke dobiehať manko z prvého zápasu, ako bolo u nich v minulej edícii zvykom. Tip, že Chelsea Barçu v prvom zápase potrápi, nám vyšiel. Na vyhodnotenie druhej polovice, ktorá by podľa nás mala patriť Blaugranas, si budeme musieť tri týždne počkať.

Odveta: 14. marec 2018

Die Roten vs. Kara Kartallar

(Červení proti Čiernym orlom)

V zápase Bayernu s Beşiktaşom, napriek parádnej tureckej forme zo skupinovej fázy, sme išli all-in na Bavorov a tí nás v tom samých nenechali. Prvý polčas ešte dával akú-takú nádej Čiernym orlom z východu, no po prestávke vyštartovali domáce Bé Em Wéčka na nových gumách a z Allianz Arény bola razom diaľnica s rýchlosťou neobmedzenou. Výsledok 5:0 je toho jasným dôkazom a napriek tomu, že v Záturčí ešte môže vyvrieť z istanbulského kotla všeličo, futbalisti Mníchova si z toho akurát tak naložia dupľu.

Odveta: 14. marec 2018

Los Rojiblancos vs. The Red Devils

(Červeno-bieli proti Červeným diablom)

Okatejšie to už ani od Mourinha byť nemohlo. Ustráchanú taktiku v Seville sme tipovali a Martin Petro s Karolom Jakubovičom nakreslili výstražný trojuholník pred bezgólovou remízou v Tutovke. Ak ste seriózne chceli vidieť zápas bez gólu, zapli ste si Červeno-bielych proti Červeným diablom. United postúpi s ľahko spotenými dresmi po najtesnejšom domácom víťazstve. Len či hráči nedostanú v zaparkovanom autobuse ponorkovú chorobu, ak strelia gól už v úvodnej desaťminútovke.

Odveta: 13. marec 2018

Hirnyky vs. La Lupa

(Baníci proti Vlčici)

Na záver sme tu mali podľa predpokladov najvyrovnanejší duel série. Rimania sa síce v Charkove ujali vedenia, no potom im primrzli nohy a uhlím ošmahnutí Baníci Ferreyra a Fred zabezpečili tesné víťazstvo pre Šachťor. Ako sme tipovali, v odvete to bude takisto vyrovnané a nevylučujeme ani penaltový rozstrel. Všetky cesty z Ukrajiny budú viesť do Ríma, ktorý doma podľa nás vyhrá o gól. Bude záležať, koľko gólov sa pri tomto víťazstve podarí vsietiť Donecku.

Odveta: 13. marec 2018

Martin Marys Pagáč

Martin Marys Pagáč

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár