FIFA Ultimate Team 2018, zimná aktualizácia: Francúzsko a Nemecko

02.03.2018 / Martin Marys Pagáč
Neymar.  (photo: SITA/AP Photo/Michel Spingler)

Neymar. / (photo: SITA/AP Photo/Michel Spingler)

prvej časti našej minisérie týkajúcej sa najpopulárnejšej športovej videohry sa telovýchovný vedúci dozvedel, na čo to synátor vlastne míňa jeho peniaze, nás potešil najlepší skokan talianskej ligy, Milan Škriniar a pred víkendom boli aktualizované ďalšie dve ligy, o ktorých sa dočítate už o chvíľu.

Ligue 1

Tá chvíľa nadišla. Francúzsku ligu asi zbehneme pomerne rýchlo. Z 34 aktualizácii pochopiteľne dominuje PSG. Neymar sa vylepšenia nedočkal. Už je aj tak s pôvodnou 92-kou dostatočne preceňovaný (Messi má 93, Ronaldo 94). Zato jeho dvaja „kamoši“ si mohli povyskočiť. Edinson Cavani povyrástol z 87 na 88, Kylian Mbappe z 83 na 84. Ďalej sa u Parížanov udiali posuny Marquinhosa z 83 na 84, Adriena Rabiota z 81 na 82, Presnela Kimpembeho zo 76 na 78 a Giovaniho Lo Celsa zo 74 na 75. Zvlášť poslední dvaja ma zaujali, pretože som ani len netušil, že takí za Paríž hrajú. Vlastne, že vôbec existujú.

Z Monackých kniežat len Fabinho a Thomas Lemar išli hore z 83 na 84. V Lyone nastalo viacero posunov, zaujímavým je napríklad skok o 2 priečky z 82 na 84, o čo sa postaral Nabil Fekir. Ktovie, koho pre to pred touto aktualizáciou nabil. Lyon poskytol aj dvoch nadpriemerných šplhúňov. O štyri body išiel hore Mariano zo 76 na 80 a až o osembodový Everest sa postaral Houssem Aouar zo 67 na 75. Tento 19-ročný záložník má pravdepodobne talent. Treba ho sledovať. V Marseille sa zadarilo najmä Florianovi Thauvinovi z 82 na 83 a reštart prišiel u Luiza Gustava z 80 na 82. On má ešte len 30 rokov? Čotišibe? Čerešničkou je forma nespratníka Maria Balotelliho, ktorý v Nice pookrial a posunul sa z 82 na 83. Napriek tomu si ho zadovážiť neplánujem.

Bundesliga

Ak by vyšla nemecká aktualizácia až v piatok, vyhli by sme sa tomuto článku a čítali by ste až komplexné zhrnutie zvyšku zimného FUT updatu. No stihli to tesne pred mojou pár dňovou dovolenkou, šikovníci jedni z EA Sports. Vylepšenia sa dočkalo 46 hráčov. Najlepšie sú na tom obrancovia Bayernu. Mats Hummels sa vytiahol z 88 na 89, Niklas Süle z 83 na 84 a Joshua Kimmich išiel na 84-ku až z čísla 81. Jediným vylepšeným mníchovským neobrancom (nie ako nový branec, ale skrátka ten, čo nehrá v obrane) je Kingsley Coman zo 79 na 82.

Zo zvyšných tímov naháňajúcich druhé miesto tu máme celkom pestrú mozaiku. Najlepšie sa vyformovali v Schalke, kde Naldo kopal do výšok z 82 na 84, Leon Goretzka z 82 na 83 a riadnu bombu do vody hodil aj 20-ročný Amine Harit, ktorý vyšplechol zo 71 na 77. Ďalej tu máme „zázrak“ zvaný Red Bu... teda, samozrejme RasenBallsport Lipsko, ktoré vo svojich radoch piluje stále len 21-ročného Tima Wernera. Výbrus z 81 na 83 z neho diamant ešte nerobí, no čoskoro tomu môže byť úplne inak. Ďalej pekne poskočil aj Marcel Sabitzer zo 78 na 81. Spomeňme ešte Thorgana „toho menej známeho“ Hazarda, ktorý sa v Gladbachu vystrieľal z 80 na 82 a tiež Leona Baileyho, 20-ročného Jamajčana v službách Leverkusenu, ktorý svojim dobrým útokom zaútočil zo 76 až na 81. Vedeli ste, že tohto hráča dostal pred 4 a pol rokom zadarmo z rakúskeho Anifu do rúk Trenčín, ktorý ho po dvoch rokoch predal z dorastu do Genku za 1,4 milióna? Za áčko Trenčína si pritom nikdy nezahral. Jeho súčasná trhová hodnota je 28 miliónov.

O ďalších posunoch v nemeckej lige škoda reči. Veď aj tie prsty by si občas rady odpočinuli od klávesnice. BVB na jeseň nič moc, spomeniem teda ešte dva „skoky o žrď“ a končím. O osem bodov sa posunul Abdou Diallo z Mainzu zo 68 na 76. Rekordná 9-bodová forma v Gladbachu vyhodila Mickaela Cuisanceho zo 61-ky na 70-ku. Radšej by sme takto chceli vidieť vyletieť Lászla Bénesa (momentálne je na 69), no zranenia si nevyberáme my, ale ony nás. Slováci sa v Bundeslige skrátka nepohli.

Upútavka

Ako som minule sľúbil, čo-to som vykutral o Martinovi Dúbravkovi. Naša reprezentačná jednotka sa vo FIFE síce nachádza s hodnotením 63, no do FUT z nám neznámych príčin zatiaľ zaradená nebola. Martin je stále evidovaný v Sparte a snáď ak ešte vychytá zo dva Manchestre, posunie sa aj do FUT, s vlastnou fotkou a za správny klub. Keď môže mať vlastnú „kartičku“ aj Kotaro Fujikawa hrajúci za Júbilo Iwata s hodnotením 47, bol by v tom čert, aby bol Heco bez „kartičky“.

Po víkende uzavrieme túto minisériu. Odhalia sa nám aktualizácie zvyšku sveta. Možno nejaký náš chalanisko povyskočí aj tam, my sa ale hlavne tešíme na La Ligu. Stano Lobotka je pomerne horúci adept na razantný update zo súčasnej polohy číslo 69. Áno, o tomto postavení som sa zmienil zámerne s pokusom o humor.

Martin Marys Pagáč

Martin Marys Pagáč

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár