Slováci v CHL – Ružička stále najlepší

02.03.2018 / Peter Vretenička
Adam Ružička, najlepší Slovák v CHL. (photo: SITA/Radoslav Maťaš          )

Adam Ružička, najlepší Slovák v CHL. / (photo: SITA/Radoslav Maťaš )

Vo februári sme pre vás znova pozorne mapovali pôsobenie Slovákov v Canadian Hockey League, ktorú občas nazývajú juniorská NHL. V porovnaní s januárom sa im darilo o trocha menej, no aj tak nastrieľali 18 gólov, ku ktorým pridali 28 asistencií. Do hry ich naskočilo len osem, nakoľko Miloš Roman pauzuje pre zranenie. Potešiteľné je, že do akcie by sa mal vrátiť už v najbližších dňoch.

Tri hviezdy mesiaca február sú nasledovné:

ADAM RUŽIČKA

Podobne ako v januári, aj teraz bol spomedzi hráčov spod Tatier najproduktívnejší Adam Ružička. Navyše bol jediný, kto zbieral v priemere viac ako bod na zápas. Odohral 12 stretnutí, v ktorých 4-krát skóroval a 9-krát asistoval. V ligových štatistikách OHL mierne poklesol, medzi strelcami mu patrí 10. miesto a medzi najproduktívnejšími hráčmi 16. pozícia. V klubovom bodovaní mu patrí 2. priečka, lepší je len ligový líder Jordan Kyrou. Nie je teda prekvapením, že Sarnia Sting si s predstihom zabezpečila postup do play-off.  

PATRIK HREHORČÁK

Priemer 1,5 bodu na zápas z prvého mesiaca kalendárneho roka neudržal, no bodovo sa nezasekol. Vo februári odohral 11 zápasov so ziskom 9 bodov, za 5 gólov a 4 asistencie. Stále sa drží na 4. mieste v streleckej tabuľke nováčikov QMJHL. Spomedzi hráčov Rouyn-Noranda Huskies je tretí najlepší kanonier. Nezaprie, že je rodený snajper. Snáď z toho bude v budúcnosti profitovať aj reprezentácia.

MARTIN FAŠKO-RUDÁŠ

Náš najmladší hráč v CHL si vo februári svoje gólové konto strojnásobil. Jasný skokan mesiaca! Ku svojim doterajším dvom gólom pridal ďalšie štyri, k čomu zaznamenal aj dve asistencie. Prospelo mu, že v Everette začal dostávať príležitosť v prvej formácii. Pritom tento tím vedie západnú konferenciu WHL. Tamojší tréner v ňom zrejme vidí veľký potenciál smerom do budúcna. Ale na draft do NHL to zatiaľ ešte stále nevyzerá, avšak bolo by vynikajúce, keby sa mu takto darí bodovať každý mesiac.    

Február 2018 = 46 bodov

Februárové body našich talentov sú zhrnuté v prehľadnej infografike:

 

Na záver máme menší bonus. Tri najkrajšie slovenské góly v CHL za február 2018:

Nezabudnite, spolu zo začiatkom marca príde ďalší diel venovaný našim talentom v CHL. Sezóna pomaličky vrcholí, nenechajte si ho ujsť!

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár