Tréneroviny špeciál - Pozor na mikrofón

06.03.2018 / Gabriel Vass
Nicolas Špalek. (photo: Youtube.com)

Nicolas Špalek. / (photo: Youtube.com)

Poznáme to všetci. Skončí sa zápas a moderátori si hneď volajú hráčov a trénerov na rozhovor. Na Slovensku sú len dve veci isté: prvou sú dane, a druhou nezmyselné otázky, ktoré sú vlastne odpoveďou.

Pozor, mikrofón!

„Popíšte nám váš prvý gól. Vlastne ste dostali od obrancu dlhú loptu dopredu, krásne ste si ju prebrali, dali jasličky súperovmu stopérovi a nádherným lobom ste poslali loptu za chrbát bezmocného brankára. Ako ste to videli vy? “

Aby sme si skrátili to neznesiteľné čakanie na prvé kolo nadstavbovej časti Fortuna Ligy, prinášame vám príklad toho, ako by mala vyzerať kvalitná práca športového redaktora počas zápasov a tlačoviek.

Ak si myslíte, že to čo ste práve videli a počuli sa nikdy nemôže stať, moja osobná skúsenosť vás vyvedie z miery. Nech sa páči, true story:

HC Slovan dal na konci tretiny dôležitý gól. Moderátor si pri odchode do kabín stiahol Libora Hudáčka a položil mu nasledovnú otázku: „Libor, vyhrávate po prvej tretine nad silným súperom, štadión sa otriasa v základoch... povedzte nám, aká je nálada v kabíne?“

„Neviem, veď práve tam idem, ďakujem odpovedal Libor odišiel do kabíny.

Gabriel Vass

Gabriel Vass

Napíš komentár