Ľadovo ostrý rebríček: Ideme do finále

08.03.2018 / Tomáš Tomeček
Kuk, vyletí vtáčik.  (photo: SITA/Jakub Julény)

Kuk, vyletí vtáčik. / (photo: SITA/Jakub Julény)

Posledné dva zápasy základnej časti nás čakajú pred play-off. V predposlednom rebríčku si vyhodnotíme predchádzajúce tri kolá, stalo sa toho celkom dosť. Situácia na čele tabuľky je zamotaná ako poctivá pletenka a nie je ani jasné kto obsadí záverečné miesto v play-off.

Aj v tejto sezóne nazývame kluby z najvyššej súťaže ich najkrajšími menami v histórii ak nejakú majú.

10. SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Nie, nefunguje to. Liptákom utekajú body pomedzi korčule aj betóny. Fanúšikovia žiadajú adekvátnu reakciu vedenia klubu na vzniknutú situáciu, bez Rapáčovcov a Urama je sila Liptákov možno polovičná. Dve kolá pred koncom základnej časti prísť o postupovú priečku nie je nič príjemné. Sokolov čakajú ešte stretnutia s Baranmi a Vlkmi. Nevďačný žreb, uvidíme ako sa so situáciou vysporiadajú.

9. VSŽ KOŠICE

Košičanom tiež nevyšiel uplynulý týždeň. Na gól čakali viac ako 88 minút. Až zápas s Bystricou bol z ich strany lepší, hoci Suja musel chytať Barana a bod za chvost. Za pomerne dlhú streleckú impotenciu patrí Oceliarom predposledná priečka v rebríčku. Zdá sa, že skončia piati a prvé štvrťfinále začnú v Trenčíne. Generálka pre Šimurdových, Šimíčkových a Bartošových zverencov nedopadla vôbec dobre. 

8. MEDVEDE DETVA

Debakel opäť zráža Medvede dole v rebríčku. Inkasovať 13 gólov v dvoch zápasoch je naozaj priveľa, výhra nad Nitrou hráčom trochu zlepšuje reputáciu. Myslím si, že nováčik je schopný sa zachrániť v najvyššej súťaži. Chválime hráčov za už spomínaný zápas s Nitrou, kde otočili z 1:3, ale to je pre uplynulý týždeň všetko.

7.  PLASTIKA NITRA

Corgoni by boli oveľa vyššie v hodnotení, ale za tretiu tretinu posledného zápasu v Detve nemôžu. Inkasovať tri góly v priebehu piatich minút je silné kafe, zvlášť keď sa jedná o klub ašpirujúci na majstra. Tréner Stavjaňa určite hráčom poriadne prečistil žalúdky. Corgoni skórovali v záverečných tretinách troch posledných zápasov iba jediný raz, napriek tomu získali šesť bodov. Pred play-off musia výrazne zlepšiť túto štatistiku. 

6. NEWCASTLE UNITED (NOVÉ ZÁMKY)

Napriek marazmu najjužnejší účastník Lintnerligy preskočil Liptákov a je na poslednej priečke pre play-off. Zatiaľ. Otázka je, či bude súboj o získaných alebo o stratených bodoch. Machovi zverenci nastúpia proti Košiciam a motivovaný súper ich čaká aj v poslednom zápase. Kľúčové víťazstvo nad Popradom možno rozhodlo o všetkom, posledný dvojzápas bude aj tak nesmierne náročný.

5. SLOVENA ŽILINA

Žilina má jasno už pomerne dlhšiu dobu, zo svojej pozície sa už nepohne. Šieste miesto by bolo maximom a siedma priečka odzrkadľuje kvalitu mužstva. Zápas v Zámkoch bol pre nestranného diváka nepochybne zaujímavý, vidieť jedenásť gólov v jednom zápase nie je častý jav. Prispeli k tomu aj Vlci, ktorí sa uspokojili  a dovolili domácim malú drámu. Výhra nad Zvolenom 5:0 bola dôkazom bojovnosti, prehra s Vojakmi zas nevyrovnanosti.

4.  POPRAD-TATRY

Ozimákovi zverenci skončia na šiestom mieste. Z uplynulých troch zápasov získali šesť bodov s siahali aj na viac. Na súpera vo vyraďovačke si budú musieť počkať až do konca. Diváci pod Tatrami si určite prídu na svoje. Nasledujúci zápas s Nitrou môže byť pre Kamzíkov malou play-off generálkou. Śkoda zbytočnej kauzy s končiacim Krotákom. 

3. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Barani si komplikujú záver súťaže. Klesli na druhú priečku pre zbabraný zápas so Zvolenom. Druhé derby proti Medveďom zvládli excelentne a ani s Košicami sa nemaznali. Čaká ich ešte Poprad a Liptovský Mikuláš. Mikrosúboj o čelo tabuľky bude napínavý až do samého konca, ale túto situáciu sme očakávali. Iskra sa môže vrátiť na prvú priečku, má to na svojich hokejkách. Prvé miesto po základnej časti je v aktuálnej sezóne dôležitejšie, ako v iných. 

2. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Bitky o Hron sú vždy na strednom Slovensku hokejovým sviatkom. Konfrontácia dopadla lepšie pre Lokomotívu a úplne najlepšie pre rušňovodiča Coffmana. Najdôležitejší hráč Zvolena ukázal, prečo je momentálne nenahraditeľný a strelil hetrik. Ak mu forma vydrží a pridá sa ďalší hráč, môžeme vidieť ďalšiu zaujímavú dvojicu, po vzore Krištof Paulovič, čo ja viem... Casom Špirko? Alebo Steen Coffman? Stratu koncentrácie a päť gólov v Žiline tentokrát odpúšťame, v súboji s Liptákmi to hráči odčinili. 

1. DUKLA TRENČÍN

Vojaci predsa len nechcú sedieť v kúte a zaútočili na tretie miesto. Vďaka stopercentnému bodovému zisku z uplynulého týždňa sa vrátili do hry o pomyselný bronz. Štvrté miesto hráčom okolo Branka Radivojeviča stačiť nemôže, aj keď asi bude musieť. Pre play-off je ale kľúčová momentálna forma a Vojaci dobre odštartovali záverečný špurt. Zápas so Zvolenom musia vyhrať za tri body, ak chcú ísť ešte vyššie. Stále môžu. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár