Pondelkové Tréneroviny - Táto liga nie je pre strelcov

12.03.2018 / Richard Hanzlik
Žilina vrátila Slovanu prehru. (photo: SITA/Milo Fabian)

Žilina vrátila Slovanu prehru. / (photo: SITA/Milo Fabian)

Čarom play-off je fakt, že mužstvá si začínajú medzi sebou kradnúť body aj bez toho, aby si to museli dohadovať 50:50 na faktúrku a bez nej. Ešte nestihli zaschnúť slzy Žilinčanov zo šesťgólovej porcie od Slovanu a už tu bola odveta. Guľa porazil Ševelu, na druhom mieste je DAC a Trnava má znovu náskok 11 bodov. Deväť zápasov do konca ligy. Fakturanti Váhostavu už len dvakrát nedostanú zaplatené a spoznáme majstra. El Maestro k nemu urobil rázny krok výhrou v Trenčíne a Guľova pomocná ruka padla vhod. DAC natiahol sériu bez inkasovaného gólu, Ružomberok bez streleného a Senica je znovu posledná. Lige chýbajú strelci, hlavne v časti o záchranu sa góly hľadali veľmi ťažko. Odchody Jangu a Mareša bolia obidve mužstvá oveľa viac, ako sa čakalo.

AS Trenčín - FC Spartak Trnava 1:2, 2026 divákov

Zápasy týchto tímov by mohol v Teleráne predpovedať doktor Iľko a konečne by sa mu podarilo trafiť niečo iné, ako to, že po pondelku by mal prísť utorok. Keď naposledy Trenčín porazil Trnavu, dinosaury práve očakávali prílet kométy na hlavnom námestí v Přaze. AS si bude musieť ešte chvíľu počkať. Pretože okrem kuracích pŕs so šunkou, broskyňou a syrom si Trenčania radi zgustnú aj na pochúťke z vlastnej kuchyne. Zahodených šanciach z úvodu zápasu a vyprážaných kontrách.

Trenčín začal klasicky, ale Spartak tlak prečkal aj s pomocou brvna. Keď mal Šemrinec prvýkrát útočníkov hostí nadohľad, Jirka ho z voleja prestrelil. Obraz hry sa síce nezmenil, Egha ale vymenil Yilmaz a dal druhý gól hostí. Čatakovič síce bezkontaktnou platbou čiastočne zatiahol ofenzívne dlhy, ale bývať týždeň v hradnej studni bude za trest musieť Mance. Lebo pragmatizmus porazil ofenzívny romantizmus efektivitou. Lepšiu taktickú prípravu ako Spartak má na Slovensku asi už len Majka Trošková. Tá ale preferuje hlboké catenaccio.

DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok 3:0, 5111 divákov

Stretne sa ten, ktorý na jar ešte nedostal s tým, ktorý na jar ešte nedal. To nie je príbeh štátnych tendrov, ale smutný fakt o potencii Ružomberka. Aby ju Noro Hrnčár chalanom trochu dvihol, začal im do vody drviť modré tabletky. Góly síce stále nedávajú, ale aspoň zbytočne nepostávajú pri šestnástke. Aj keď, nebyť vylúčenia Macíka, mohlo byť všetko inak.

Zápas odštartovala dymová clona a chvíľu to vyzeralo tak, že sa Sulíkovi podarilo legalizovať výživový doplnok. Hostia ešte nestihli precítiť posledný verš tej hymny, ktorou si miestni pochvaľujú krásy Slovenska, a už sa Černák radoval z prvého gólu. Šance hostí stroskotali po vylúčení Macíka. Hrnčár poslal pred zápasom náhradného brankára do aquaparku a keďže mal nakúpené jazdy na tobogáne, čakanie naňho si hráči spestrili hrou Hádaj, na čo myslíš. Šatka myslel na poplatok za svoj prvý gól v klube, Hrnčár na angažovanie Kuzminovej a Világi vo VIPke na úrodu kukurice.

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 2:0, 4715 divákov

Guľa zobral odvetu naozaj vážne. Slovanu pripravil prostredie, na ktoré jeho hráči z Pasienkov nie sú zvyknutí. Toaleta na štadióne namiesto TOITOI a viac divákov. Obidva kluby pred play-off znížili cenu vstupného, Slovan dokonca ponúka divákom zrýchlené vstupy na štadión. Si viem predstaviť tie neľudské podmienky, aké musia panovať v tlačenici pri klasickom turnikete. Belasí dokonca pred zápasom proti DAC avizujú koncert Tublatanky. Čestný výkop bude mať Maťo Dzurinda a očakáva sa, že tým dotykom ukáže viac, ako Šporar v Žiline.

Slovan má v lige najsilnejšie mužstvo a Žilina musela naozaj zabrať. Plus k tomu využila fakt, že Šporar by v nedeľu nedal ani pexeso pre trojročných a výnimočne sa k nemu pridal aj Holman. Mrázov gól padol až z tretej dorážky a keď v druhom polčase urobil chybu Rabiu, Škvarka rozhodol. Ak by hral Mareš, zápas skončí inak. Slovan bol lepší, mal z hry viac, ale Guľa dobre mužstvo pripravil a zamiešal titulovými kartami.

FK Senica - FC Nitra 0:1, 584 divákov

Hroššo je späť, aby zabojoval o nomináciu na MS v hokeji v Dánsku. Posila Pavol Farkaš si na štart musí ešte počkať, mal aspoň čas objednať si kávu od domácich dílerov zo stredu poľa. Komorná atmosféra Gauádovi vyhovovala a pripomínala mu bagrovisko na Guláške pri Senci. Keby je teplejšie, možno vytiahne aj deku. Tom Caneen musí svojich amigos vybaviť vstavanou navigáciou, aby sa v pokutovom území vedeli správať ako sa patrí na toto ročné obdobie. Inak budú body prichádzať ťažko.

Taktika Nitry je v každom zápase rovnaká. S pracovným názvom Premiér na tlačovke. Cieľ je brániť sa, kým sa to dá a prípadný gól je len bonus. Senica sa snažila, ale keď už jej ani Vaščákov nájazd nestačil, prišiel trest. Ako inak, Šimončič to trafil po Nitransky. Bomba ako z e-shopu ISIS.

ViOn Zlaté Moravce - FK Železiarne Podbrezová 0:1, 752 divákov

Marek Fabuľa neprežíva ľahké časy. Najprv mal problém s vyskladaním základnej zostavy a novej sady puzzle, aby po zápase povedal, že ViOn je doma nepríjemným súperom. Mužstvo, ktorého posledná výhra je zobrazená na jaskynných maľbách v Altamire. Jarábek to tiež nemá ľahké. V zime mu rozpredali skoro aj lopty s hospodárom a ešte k tomu sa mu podľa vlastných slov rozlialo mlieko.

Futbal veľmi chutiť nemohol, ale aj za obedové menu v práci platíte 7€. Na rozdiel od futbalového zápasu to však celé trvá maximálne 15 minút a na tlačovke sedíte bez novinárov. Hostia mohli vyhrávať aj bez penalty, ale Pavol Kováč ukázal, prečo si zaslúži aj plat, aj dôchodok. Sťahovanie je nelegálne, obzvlášť ak to vidí rozhodca a ste v šestnástke. A penalta sa dá ževraj len zle kopnúť, čo nebol Leškov prípad.

MFK Zemplín Michalovce - 1.FC Tatran Prešov 0:0, 752 divákov

Derby Takoj neprinieslo veľa futbalovej radosti. Prešov sa však na súpera tešil. V tejto sezóne proti nemu totiž vydoloval 7 bodov z celkových 15. Ak by sa dalo, hrajú mužstvá len proti sebe a Tatran je majstrom ligy. Ale už uplynula dlhá doba od dôb, kedy jeho hráči skórovali naposledy. Mišovec si už začína uvedomovať, že mužský a ženský futbal sú dva svety. Je iné, ak má s platničkou problém chlap a iné, ak s dvojplatničkou žena.

Michalovce boli favoritom, aj keď v úvode pustili hostí do gólovej šance. Od toho momentu mali prevahu, ale ak v zápase idú do priestoru bránky len tri strely, musíte mať v tíme aspoň Messiho. Žofčák sa potom márne môže snažiť zásobovať. Má z toho len lepšie parkovanie pri nákupných centrách. Danko skórovať mohol, ale jeho gólovú strelu zbytočne z ofsajdu dorazil Sulley. Defenzívny zákrok kola.

Zostava kola

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár