We are the Champions: Osemfinálová bilancia

16.03.2018 / Martin Marys Pagáč
Lionel Messi bol znova kráľom Champions league. (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

Lionel Messi bol znova kráľom Champions league. / (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

Vraciame sa k našim tipom z predchádzajúceho článku, aby sme uzavreli osemfinálovú kapitolu. Nakoniec nám vyšlo 6 z 8 smelých očakávaní. Pri štvrťfinálovom zložení sme reálnejšie videli 3 anglické kluby, 2 talianske, 1 španielsky, 1 nemecký a 1 francúzsky. Španielske tímy majú ale európske poháre rady asi ako východniari Bratislavu a držia sa ich zubami-nechtami. V hre nám tak ostali: La Vecchia Signora, The Citizens, Los Merengues, The Reds, Blaugrana, Die Roten, Los Rojiblancos a La Lupa.

Vyžrebované dvojice sa dozvieme v piatok. Môžeme byť svedkami El Clásica, súboja červených Bavorov s červenými Beetlesákmi, či ďalšieho stretu Kloppa s Guardiolom po rokoch aj v Lige Majstrov. A mnoho iných. Uvidíme, ako to vypáli, či pri žrebe niekomu stuhne krv v žilách, či zredne stolica v zákrute. Teraz si ale poďme pozrieť, čo nám vyšlo, či nevyšlo v našich tipoch.

Spurs vs. La Vecchia Signora

(Kohúti proti Starej dáme)

Náš predpoklad boli dve tesné výhry Juventusu, no Stará dáma napokon uhájila len tú menej pravdepodobnú z ihriska súpera a po celkovom súčte výsledkov 4:3 vo svoj prospech postupuje. Prejavili sa skúsenosti. Kohúti hrali na krásu a snaha sa im uprieť nedá, no vyšlo to nazmar, asi ako keď spravíte dva druhy jednohubiek a hostia zjedia len tie, čo máte radi aj vy. Tie nechutné potom tlačíte do hlavy celý víkend vy sami. Možno o rok, Spurs. Zebra ide ďalej a my si pripisujeme bezvýznamný bod.

The Citizens vs. RotBlau

(Mešťania proti Červeno-modrým)

Guardiola v odvetnom zápase pošetril aj predavačov lístkov, aby si oddýchli na dôležitejšie stretnutia. Tak ako chce Kozák v Thajsku vyskúšať všetko, čo má ruky a hlavne nohy, dostala v odvete príležitosť aj rezerva rezervy City. Berme to s rezervou. Priaznivci Bazileja si síce povedia, že sa ich tím rozlúčil so cťou, no o týždeň ani nikto nebude vedieť, že sa dostali až tak ďaleko. The Citizens sa síce divákom za podporu veľmi nezavďačili, no agregátny postup pri skóre 5:2 je bez diskusie. Tak ako sme predpokladali. Máme dva body.

Les Parisiens vs. Los Merengues

(Parížania proti Pusinkám)

Tak tu sme šliapli vedľa. Nie síce tak ako Verratti, ktorý by tomu škaredému ujovi rozhodcovi aj uši poodtŕhal a odsúdil svoj tím na ďalší európsky smútok, no aj tak, tipovali sme, že slabá forma Realu sa prejaví aj tuná. Ten si ale ide svoje, Mbappé len zatlačil slzu za tým, ako exceloval v predošlej edícii ešte za Monaco a my sme bod nezískali. Celkové skóre dvojzápasu 5:2 pre Pusinky ale nezodpovedá charakteru tohto duelu.

The Reds vs. Dragões

(Červení proti Drakom)

Klopp mal do odvety ešte lepšiu pozíciu než Guardiola, no nezariskoval tak, ako jeho „kolega“ a poslal na ihrisko predsa len trochu kvality. Casillas v druhom zápase ostal bez hanby, zrodila sa „mourinhovská“ deľba bodov a Liverpool ide s agregátom 5:0 ďalej. Tretí bod pre nás.

Blaugrana vs. The Blues

(Modro-karmínoví proti Modrým)

Asi žiaden dvojtip nám tak do bodky nevyšiel ako tento. Súboj farieb oblohy sa v odvete jasne pretavil do podoby krvavého východu slnka, Messi za stovečku gólov v Lige Majstrov prispel do klubovej kasy eurobankovkou, ktorej farbu jakživ nik z nás nevidel a my sme si dokráčali po štvrtý bod. Nerodil sa ľahko. Predsa len, Blaugrana to na Chelseu veľmi nevie, tentokrát sa ale ukázali v plnej kráse a postúpili po sčítanom výsledku 4:1.

Kara Kartallar vs. Die Roten

(Čierni orli proti Červeným)

Najväčšieho agregátu sme sa nakoniec nedočkali u anglických Červených, ale u tých nemeckých. Bayern nemá prečo taktizovať, Bundesligu má v suchu, takže ak chce skúšať nové varianty podľa časopisu Emma a relácie Postav dom, zasaď strom, robí to v domácej súťaži. Beşiktaşu sa nedarí ani v tureckej lige a to, že mal veľmi ľahkú základnú skupinu Ligy Majstrov, potvrdil Bayern pri skóre 8:1. Bod číslo 5 žije.

The Red Devils vs. Rojiblancos

(Červení diabli proti Červeno-bielym)

Najväčšie prekvapenie nie len pre nás, ale aj celú futbalovú verejnosť, spôsobil jeden Diabol. To, či nosí Pradu, sme nevypátrali, každopádne chcel postúpiť štýlom, aby si platiaci diváci užili 210-minútový dvojzápas pri počte gólov delenom nulou. Ben Yedder mal na to ale iný názor a Lukaku dostal pokyn, že môže streliť hetrik, príliš neskoro. Sevilla tak ide ďalej a do štvrťfinále postupuje o jedno nudnejšie mužstvo menej. Celkový agregát 2:1 pre Červeno-bielych nám bod do plachiet neprivial. Ale nie sme z toho veľmi nešťastní.

La Lupa vs. Hirnyky

(Vlčica proti Baníkom)

Veľmi skúsene a bez hanby sme očakávali, že toto bude najvyrovnanejší stret zo všetkých. Agregát 2:2, čiže jediný remízový súčet gólov hovorí za nás, aj sám za seba. Rimanom sa podarilo streliť gól aj na studenej ukrajinskej hrude a tak si zaslúžili postúpiť. Tipovali sme síce možné penalty, do ktorých to nakoniec nevyústilo, no Vlčici sme verili viac, než Baníkom, za čo sme získali šiesteho „bludišťáka“.

Ozveme sa zas po žrebe. Zostaňte s nami.

Martin Marys Pagáč

Martin Marys Pagáč

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár