Slováci v CHL: Skórovali úplne všetci

04.04.2018 / Peter Vretenička
Martin Bodák (vpravo) je jednou z hviezd mesiaca podľa TakUrčitee. (photo: SITA/Mark Blinch)

Martin Bodák (vpravo) je jednou z hviezd mesiaca podľa TakUrčitee. / (photo: SITA/Mark Blinch)

V marci sme pre vás znova pozorne mapovali pôsobenie Slovákov v Canadian Hockey League, ktorú občas nazývajú juniorská NHL. V porovnaní s februárom nazbierali o 9 bodov viac, dokonca tentoraz po prvýkrát zaznamenali gól úplne všetci. A to do akcie zasiahli všetci naši deviati zástupcovia, nikto nepauzoval kvôli zraneniu. Celkom nastrieľali 19 gólov, ku ktorým pridali 36 asistencií.

Tri hviezdy mesiaca marec sú nasledovné: Bodák, Roman, Studenič.

MARTIN BODÁK

Jediný Slovák, ktorý v marci zbieral v priemere bod na zápas. A to je obranca! Na druhej strane mu ako jedinému z našich už skončila sezóna, keďže Kootenay Ice skončilo pred bránami play-off. Mrzieť ho to však nemusí. Sezónu si totiž predĺži v seniorskej reprezentácii, nakoľko obdržal pozvánku od Miroslava Šatana. Naskytla sa mu tak vynikajúca príležitosť zabojovať o MS v Dánsku a tiež presvedčiť skautov, že by mali ešte raz zvážiť jeho draft.

MILOŠ ROMAN

Od 9. januára chýbal v zostave Vancouveru Giants kvôli zraneniu. Naspäť sa do nej vrátil presne po dvoch mesiacoch a naďalej potvrdzuje, že by jeho meno nemalo chýbať na júnovom drafte NHL. Zatiaľ je našim najproduktívnejším hráčom v play-off.

MARIÁN STUDENIČ

Skalický odchovanec mal hneď niekoľko dôvodov na oslavu. Strelil svoj prvý hetrik v drese Hamiltonu Buldogs. Do play-off vstupoval so spoluhráčmi ako víťaz východnej konferencie OHL. A do tretice, s New Jersey Devils podpísal trojročný nováčikovský kontrakt. Nuž, keď sa darí, tak sa darí!

MAREC 2018 = 55 bodov

Marcové body našich talentov sú tradične zhrnuté v prehľadnej infografike.

Na záver si môžete pozrieť najkrajší slovenský gól v CHL za marec:

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár