Slováci v NHL: Nečakaná bodová explózia

07.04.2018 / Peter Vretenička
Tomáš Jurčo gólovo explodoval. (photo: SITA/AP Photo/Nam Y. Huh)

Tomáš Jurčo gólovo explodoval. / (photo: SITA/AP Photo/Nam Y. Huh)

Slováci časujú formu na vrchol sezóny! To je azda jediné vysvetlenie toho, že za marec nazbierali viac bodov ako za január a február dokopy. Aj keď vrchol sezóny každého hráča bude vyzerať trocha inak, pre niekoho to bude play-off, pre iného Majstrovstvá sveta a pre iného ospravedlnenka.

Je priam až ťažké uveriť tomu, že naši hráči v marci nastrieľali 19 gólov a pridali 23 asistencií, čo dáva spolu 42 bodov. Prečo? Lebo vo februári zapísali spolu 17 bodov, v januári 18, v decembri 17 a hlbšie do histórie som radšej nešiel. Bodaj by boli takéto bodové hody na pravidelnom programe. 

Kto z našich zažiaril najviac? Tri slovenské hviezdy mesiaca marec v NHL sú nasledovné: Pánik, Chára, Jurčo.

RICHARD PÁNIK

Vo februári nezaznamenal ani jeden jediný bod, takže mnohí internetoví odborníci ho posielali do Európy. Avšak v marci to medzi ním a Claytonom Kellerom zaiskrilo a aj vďaka tejto chémii si pripísal na konto 7 gólov a 6 asistencií. Ak to takto pôjde ďalej, Chicago môže začať ľutovať jeho výmenu, nakoľko Anthony Duclair vsietil 2 góly a pridal 6 asistencií. A to nie za marec, ale za celý čas od príchodu do Chicaga.

ZDENO CHÁRA

V polovici marca oslávil 41 rokov. Ubezpečujem vás, že čítate dobre! Pri pohľade na jeho výkony sa tomu nechce veriť. Hoci je aktuálne druhý najstarší hráč NHL, po návrate po zranení nazbieral v siedmich marcových zápasoch úctyhodných šesť bodov. Navyše s Bostonom predĺžil zmluvu o jednu sezónu. Vynikajúca správa, že naša legenda NHL ešte neplánuje zavesiť korčule na klinec.

TOMÁŠ JURČO

Konečne nezbiera body len na farme, ale aj v NHL. V marci skóroval až päťkrát a taktiež pridal dve asistencie. To je nečakaná gólová explózia, keď si spomenieme, že len vo februári sa mu podarilo ukončiť gólové suchoty, ktoré trvali nekonečných 335 dní. Za túto sezónu má teda na konte šesť gólov, čím sa priblížil k svojmu osobnému maximu. V sezóne 2013/14 ich nastrieľal osem.

MAREC 2018 = 42 BODOV

Všetky marcové výkony Slovákov v NHL sú zhrnuté v infografike.

A čo dvaja slovenskí brankári? Jaro Halák odchytal osem zápasov, vyhral z nich len jeden. K úspešnosti 87,30% mu výrazne pomohla deravá obrana Islanders. Peter Budaj si raz zachytal za Tampu Bay, dostal štyri góly a tiež svoj zápas prehral.

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár